Zalety weselnego didżeja

Usługa didżeja, który prowadzi wesele to nie tylko muzyka. Nie sposób jest wyobrazić sobie imprezy bez osoby, która nie zainicjuje toastu, nie zapowie podziękowań dla Rodziców, czy nie poprowadzi oczepin.

Zaproszenie gości na parkiet na pierwszy taniec, muzyczne dedykacje, czy komunikacja z personelem sali, to też zadanie dla didżeja na wesela. Podsumowując DJ zajmuje się wszystkim tak, abyście na imprezie poczuli prawdziwą swobodę.

Czy DJ jest potrzebny ?

Celowo zadałem to pytanie w powyższym nagłówku, żeby wzbudzić kontrowersję i zainteresować Was tym artykułem na temat zalet didżeja na wesele. 

Wiele razy słyszałem, iż praca dj-a jest lekka i łatwa. Dopiero po zaproszeniu delikwenta za konsolę okazuje się, że nie wiadomo o co chodzi. Do czego służą te wszystkie pokrętła na mikserze, jaki utwór teraz puścić, już nie mówiąc o powiedzeniu słowa przez mikrofon.

Zatem dobry DJ to warunek konieczny udanej imprezy klubowej oraz świetnego wesela. Wybierając DJ-a musisz ocenić jego doświadczenie, kompetencje i predyspozycje. Odwiedzenie go na żywo na weselu może być trudne, zatem poproś o materiał video z wesel poprowadzonych w przeszłości i o referencje.

Dlaczego didżej ?

Aby przekonać Was do usługi didżeja przytoczę kilka pozytywnych aspektów tej pracy. Zrobię to na przykładzie tego co obserwują w zakresie moich usług i znanej mi konkurencji

 • gram oryginalne wersje utworów i najlepsze remixy,
 • jestem w stanie zagrać praktycznie każdy utwór,
 • nie robię długich przerw,
 • posiadam niezawodny i sprawdzony sprzęt,
 • dogadasz się ze mną przed i podczas wesela, ponoć jestem spoko :).
 • mam duże doświadczenie – prowadzę wesela od roku 2006,
 • przebieg i scenariusz wesela możemy ustalić wcześniej,
 • mam nieskazitelne opinie i nadal pracuję nad kolejnymi.

DJ Robert na wesele - doświadczenie

Ogromną zaletą didżeja, który prowadzącego wesela jest jego doświadczenie. Wszak nie zależy Wam na osobie, która będzie uczyć się unikać błędów na Waszym weselu ? 🙂 

 • poprowadziłem już kilkaset a może i tysiące wesel  w Krakowie, na Śląsku, w Małopolsce i innych różnych imprez,
 • jestem przygotowany – pracuję jako animator imprez cały czas podnosząc swoje kwalifikacje,
 • posiadam doświadczenie w zakresie bycia konferansjerem,
 • zawsze daje z siebie maksymalnie dużo.

Muzyka na wesele

Umiejętność dopasowania muzyki do parkietu

Nie tylko DJ na wesele

Prowadzenie imprezy nie tylko jako DJ na wesele, ale w roli konferansjera, czy wodzireja,

Zaplecze Techniczne

Dobry sprzęt nie ze średniej, ale z ponadprzeciętnej półki.

Doświadczenie i elatyczność

Jak w każdym fachu, także dobry DJ na wesele powinien mieć za sobą sporo imprez.

Nagłośnienie atutem didżeja

nagłośnienie

Nagłośnienie na wesele powinno być dopasowane do charakteru i wielkości imprezy oraz akustyki sali. Jak wiadomo muzyka ma być zbiorem miło dla ucha brzmiących dźwięków. Według mnie ważniejsza jest czysta barwa niż moc, ale jeśli te dwa parametry idą w parze, to cudownie :). Jeśli sala taneczna oddzielona jest od jadalnej, powinieneś pomyśleć o tym, by odpowiednio doprowadzić sygnał dźwiękowy w okolice stołów.

Zadaniem nagłośnienia sali jadalnej jest to, aby był ona niej słychać mikrofon wodzireja, a podczas przerw dobiegała do uszów gości spokojna, wyciszona muzyka. Po co mikrofon na sali jadalnej ? Otóż przy ilości gości powyżej kilkudziesięciu lub więcej głoś wodzireja bez mikrofonu będzie słabo słyszalny. Wodzirej na wesele musi prowadzić imprezę także przy stołach i informować gości co będzie się działo.

Muzyka w najwyższej jakości

muzyka na wesela

Zatrudniając moją osobę na wesele masz gwarancję muzyki w najwyższej jakości. Od lat zaopatruje się w specjalistycznym sklepie Deejay Mix Club, w którym kupuje wielkie przeboje w oryginalnych wersjach jak też świetne remiksy. 

Na wszystkie utwory posiadam certyfikaty zakupu, także nie będzie problemów w przypadku ewentualnej kontroli. 

Sprzęt na wesele podstawowy i zapasowy

Przez lata działalności w branży didżeja systematycznie modernizowałem moje zaplecze techniczne. 

Zawsze podczas wesela jak tez inne imprezy mam przy sobie tak zwany backup sprzętowy. Są to zapasowe urządzenia, które jestem w stanie podmienić w przypadku ewentualnej awarii. 

Konsola didżejska odmawia posłuszeństwa ? Nagłośnienie cichnie i nie wiadomo jak pociągnąć imprezę do końca ? Takie rzeczy nie u mnie !

Drugi kontroler didżejski z zapasowym laptopem, para kolumn aktywnych na wszelki wypadek, dwa mikrofony w walizce. Działam tak, aby na weselu nie było nieprzyjemnych niespodzianek.

Oświetlenie na wesela, czyli “magia świateł”

Często obsługując wesela jako didżej wodzirej otrzymuje słowa uznania od kamerzysty i fotografa a także gości na temat “fajnych świateł”. Ludzie doceniają oświetlenie, które przywożę ze sobą tworząc jednocześnie świetny klimat podczas tańców. Sterowane komputerowo oświetlenie na wesele pozwala na dostosowanie prędkości ruchów, kolorów, efektu stroboskopu, intensywności mocy.

Dostosowanie się do prędkości i klimatu muzyki pozwala na uświetnienie całej imprezy od wizualnej strony. Wielką zaletą jest materiał foto i video, który dzięki oświetleniu staje się ponadprzeciętna pamiątką.