Wypożyczalnia projektorów

Zapraszamy do wypożyczalni projektorów i ekranów  projekcyjnych w Krakowie. Projektor multimedialny daje możliwość wyświetlenia bardzo dużego obrazu o średnicy nawet kilku metrów. Wynajęcie projektora możliwe jest w Krakowie i okolicach (sprzęt odbierany jest osobiście przez osobę/firmę zainteresowaną. Sprzęt projekcyjny używany jest podczas konferencji, szkoleń, prezentacji multimedialnych, targów i innych wydarzeń mnie lub bardziej typowych. Wynajmując projektor możesz go użyć w celu obejrzenia meczy piłkarskiego. Wielkość obrazu , który możesz uzyskać wypożyczając projektor i ekran to aż 300″ przekątnej (6×4,5 metra).

Nasze projektory do wynajęcia

Projektor multimedialny
BENQ MS517
jasność 2700 Lumenów
120zł/doba

——————————————————————————–

Projektor multimedialny
BENQ
jasność 3300 Lumenów
150zł/doba

——————————————————————————–

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Ekran projekcyjny
170x140cm 70zł/doba
200x150cm (100″) 90zł/doba

 
 
 
 
 
 
 
 

Wypożyczalnia projektorów – wymiary obrazu

 
Wymiary projekcji i orientacyjna odległość projektora od ekranu/ściany
 
 • 170x140cm – 3,5m
 • 200x150cm – 4,2m

W jakim celu wynajmuje się projektor multimedialny ?

 
 • możesz przeprowadzić profesjonalną prezentację multimedialną,
 • szkolenie pracowników,
 • prezentacja stoiska na targach,
 • uatrakcyjnienie imprezy,
 • oglądanie meczu w większej grupie,
 • organizacja imprezy karaoke,
 • wyświetlenie filmu, pokaz zdjęć na weselu.
Zapraszamy więc do skorzystania z naszej oferty. Oferujemy projektory multimedialne dla firm i osób prywatnych na terenie województwa małopolskiego (Kraków i okolice). Projektorów multimedialnych w ramach wypożyczalni nie wysyłamy kurierem. Obraz może być wyświetlany na ekranie multimedialnym (w tym celu możesz wypożyczyć ekran o różnych wymiarach), lub na ścianie, która niekoniecznie musi być biała.

W jakim celu wynajmuje się ekran do projekcji ?

 
 • możesz przeprowadzić prezentację na dużym ekranie,
 • szkolenie pracowników,
 • wystawy na targach,
 • karaoke,
 • prezentacje produktów i usług,
 • wyświetlanie filmu na weselu, pokaz zdjęć.

Poradnik dla osób, które chcą skorzystać z wypożyczalni projektorów lub zakupić projektor multimedialny

Jak wybrać projektor do prezentacji ?
 
W czasie działalności mojej formy, która obsługuje konferencje i szkolenia od strony zaplecza technicznego spotkałem się z różnego typami projektorów bardziej i mniej wyeksploatowanych, lepiej i gorzej świecących. Jeśli planujesz prezentację i wynajęcie projektora, lub szukasz takiego sprzętu na stałe do biura, to skup się na poniższych parametrach i uwagach.
 
Rozmiary i ciężar
 
Lepiej zakupić projektor o kompaktowych rozmiarach, dzięki czemu jego przemieszczanie z miejsca do miejsca będzie mniej kłopotliwe. Mniejsze znaczenia czynnik rozmiarów będzie miał, jeśli projektor ma być na stałe zamontowany w biurze (przykładowo pod sufitem).
 
Rozdzielczość obrazu
 
Do wyświetlania prezentacji w formacie PDF, Powerpoint, plików Worda i tym podobnych dokumentów może wystarczyć rozdzielczość SVGA (800×600). Standard XGA (1024×768) pozwoli na wydobycie z obrazu drobnych szczegółów na rysunkach czy małych czcionek co może stanowić bezkompromisowe rozwiązanie.
 
Jasność lamp
 
Im pomieszczenie jaśniejsze tym jaśniejsza powinna być lampa projektora. Wartość tego parametru na poziomie 2500-3000 lumenów jest wystarczająca nawet w nie zaciemnionych pomieszczeniach. Projektory o wyższej wartości jasności lampy są dużo droższe i pewnie okaże się, że nigdy nie wykorzystasz w pełni ich parametrów.
 

Odległość projektora od ekranu/ściany

 
Im większy zakres ogniskowej, tym większe rozmiary obrazu można uzyskać. Ma to wpływ na ostateczne usadowienie projektora od miejsca wyświetlania obrazu, co może mieć znaczenie w niedużych pomieszczeniach lub prezentacjach mobilnych, gdzie siedzący goście zajmują duży obszar sali.
 
Żywotność lampy
 
Parametr ten waha się od 1000 do 5000 godzin w zależności od modelu sprzętu. Funkcja Eco może stanowić świetnie rozwiązanie ponieważ przedłuża żywotność lampy nawet o 30%. Wymiana zużytej lampy to koszt ok.50 nawet do 80% ceny nowego projektora, zatem należy brać żywotność lampy mocno pod uwagę.
 
Marka projektora
 
Wśród firm produkujących projektory do prezentacji można wymienić najbardziej popularne: NEC, Epson, Benq, Acer, Panasonic. Rankingi sprzedaży projektorów znajdziesz bez problemu w Internecie, ale bez znaczenia jaki projektor wybierzesz z powyższych marek, masz gwarancję oraz sporo punktów po-serwisowych w całej Polsce.
 
DLP czy LCD
 
Różnice pomiędzy tymi dwiema technologiami pozacierały się na przestrzeni lat. W przypadku standardowych prezentacji biurowych właściwie ciężko rozróżnić te dwa standardy.
 
Zalety LCD:
– lepsze kolory,
– mniejszy pobór energii,
– wyeliminowanie „efektu tęczy”.
 
Wady LCD:
– mniejszy kontrast – gorsza czerń,
– bardziej widoczne piksele,
– większe rozmiary.
 
Wady DLP:
– słabsze kolory,
– niższa jasność.
 
Zalety DLP:
– lepsza czerń,
– lepszy obraz przy prezentacjach filmowych.
 
Dodać należy jednak, że współczesna technika pozwala na uzyskanie świetnych efektów zarówno z urządzeń DLP jak i LCD.
 
Łącza
 
O jakości obrazu uzyskanego z projektora decyduje standard jego emisji. Istnieją różne łącza, w które wyposażane są rzutniki:
HDMi – przesył sygnału cyfrowego audio-video wysokiej jakości,
DVI (VGA) – przesyła sygnał video wysokiej jakości (bez audio),
D-Sub – analogowe łącze do przesyłu obrazu do rozdzielczości XGA, spotykane jedynie w starszym sprzęcie, gdyż wyparło je HDMI,
S-Video (mini DIN) – przesył obrazu stosowany głównie w starszych urządzeniach Apple,
RCA (Cinch) – przesył sygnału audio i video (analogowy i cyfrowy),
USB – do połączenia komputera, pendrive lub innego urządzenia.
 
Istnieją takżę różnego rodzaju przejściówki (np.HDMi-VGA) i rozgałęźników (np.splitter HDMi), które pomagają uzyskiwać maksymalną kompatybilność i uniknąć problemów z podłączaniem różnego rodzaju sprzętu audio-video.

Dodatkowe funkcje projektorów multimedialnych

Wynajmując projektor być może zależeć Ci będzie na dodatkowych funkcjach i wyposażeniu opcjonalnym. Są to między innymi:
 • dodatkowy głośnik do nagłośnienia prezentacji (głośnik projektora nie zapewni komfortu przy większych prezentacjach),
 • dostosowanie koloru tła (jeśli nie jest ono białe),
 • korekta trapezowa obrazu,
 • pilot do kontroli prezentacji Power Point,
 • spliter HDMi do podłączenia większej ilości projektorów.

Dodatkowe funkcje ułatwiają obsługę, podnoszą komfort użytkowania wypożyczonego projektora, dają Ci pełną kontrolę nad użytkowanym rzutnikiem.

 Jak poprawić obraz z projektora ?

Niezależnie od parametrów projektora, mocy lampy, jakość obrazu wyświetlanego przez projektor można poprawić kierując się kilkoma poniższymi zaleceniami.
 
 • Dostosowanie ustawień urządzenia – każdy nowoczesny projektor posiada szereg ustawień w jego menu, które pozwalają na zmianę parametrów i polepszenie jakości obrazu. Zwykle są to tryby wyświetlania obrazu (neutralny, dynamiczny, kinowy, prezentacja itp.)
 • Można często dokonać korekcji koloru ściany, dzięki której wyświetlane kolory są bardziej naturalne, tym bardziej jest to zalecane jeśli nie mamy białego tła.
 • Korekcja trapezowa – korekcja geometrii obrazu jest przydatna jeśli nie możesz ustawić projektora na wprost ekranu , unikniesz wtedy zniekształcenia obrazu.
 • Zaciemnienie pomieszczenia – jest to przydatne zwłaszcza jeśli projektor jest słaby, lub prezentacja odbywa się za dnia, najgorszymi warunkami do projekcji występują gdy świeci słońce.

 Pomoc w wynajęciu projektora – podsumowanie

Wybór projektora do zakupu bądź wynajęcia zależy od zasobów finansowych i potrzeb osoby wynajmującej lub firmy. Projektory do prezentacji w wysokiej rozdzielczości powinny posiadać wysoki kontrast i zapewniać obraz o wysokim nasyceniu kolorami. Tu lepszym rozwiązaniem jest technologia DLP. Projektor do prezentacji, szkoleń, wyświetlania filmu na ekranie wymaga sprzętu o jasności adekwatnej do pomieszczenia, w którym odbędzie się prezentacja. Rozdzielczość obrazu w tym przypadku powinna odpowiadać parametrowi SVGA, a jasność lampy wahać się w granicach 2000-3500 Lumenów. Jeśli wynajęty projektor będzie pracował w pomieszczeniu zamkniętym bez bezpośredniego wpływu promieni słonecznych, to nie powinno być problemu z czytelnością i jakością obrazu.
Zapraszamy do korzystania z wypożyczalni projektorów w Krakowie