...

Wodzirej na wesele

Wasze Wesele - nasz wspólny sukces - Wasz Wodzirej na wesele

Wodzirej na wesele – Robert od wielu lat jest jedną z osób prowadzących wesela.  Często Młode Pary zadają pytanie „Jak zaczynałem swoją pracę w roli wodzireja na wesele. Otóż w roku 2006 po raz pierwszy obsłużyłem w tej roli wesele. Wydarzenie to nie miało miejsca na południu kraju, ale w Warszawie w hotelu „Lord”. Potem ze względów logistycznych ograniczyłem swoją pracę głównie Polski południowej.

Szybki formularz kontaktowy do wodzireja

Teren działania jako Wodzirej

Prowadzę wesela głównie jako duet DJ + wodzirej na wesele. Gdzie dojeżdżamy ? Oczywiście jako wodzirej działam w samym Krakowie i całej Polsce południowej. Dlaczego najchętniej ? Z prozaicznego powodu, bo jest blisko 🙂 No i goście w województwie małopolskim są bardzo różnorodni, ale zawsze roztańczeni i chętni do zabawy. To właśnie w Małopolsce wodzirej jest w stanie zasmakować różnych klimatów, od góralskich w okolicy Zakopanego, Krynicy-Zdrój, poprzez Nowy Sącz, Limanową, czy Gorlice, aż do typowo małopolskich klimatów w Tarnowie, Brzesku, Myślenicach, czy Zatorze.

wodzirej na wesele

Zadanie Wodzireja na wesele

Najbardziej znanym z literatury wodzirejem był Podkomorzy z Pana Tadeusza. Ale on chyba nie prowadził wesel 🙂 Tak naprawdę dziś jednak już ciężko znaleźć typowego wodzireja w smokingu, który prowadzi szereg układów choreograficznych. Poza tym tańce to nie jedyne zadanie wodzireja, który na każdym weselu musi jednocześnie wcielać się w rolę konferansjera i być didżejem. Także role szeroko pojętego wodzireja na wesele to:

 • prezentacja muzyki do tańca i do posiłków,
 • zachęcanie do pojawienia się gości na parkiecie,
 • prowadzenie zabaw i konkursów weselnych,
 • informowanie o kolejnych kulminacyjnych punktach wesela (1 taniec, oczepiny, weselny tort, itp.),
 • inicjowanie toastów i przyśpiewek,
 • przekazywanie informacji o kolejnych posiłkach, niespodziankach, sprawach technicznych),
 • muzyczne dedykacje.
Niesłychanie ważne jest, aby wodzirej na wesele miał wyczucie chwili i dobrego smaku. Usilne nagabywanie na siłę gości do zabaw może być niestosowne i nachalne. Weselnicy nie powinni czuć się naciskani, bo nie każdy lubi udzielać się w konkursach weselnych i animacjach. Dobry i doświadczony wodzirej na wesele nie sięga po starej daty podszyte różnymi dziwnymi (w tym seksualnymi) kontekstami zabawy. Choć mogą one powodować śmiech u części gości, to w innej grupie być powodem dezaprobaty i zażenowania. Jednak najlepszy wodzirej nie poradzi sobie na imprezie, jeśli nie jest didżejem, lub jeśli nie ma przy swoim boku didżeja.
wodzirej Robert na weselu
wodzirej z Krakowa

Pytania do wodzireja na wesele

Wiele różnorakich pytań zadają Młode Pary, którym zależy, abym na weselu zagościł nie tylko DJ, ale osoba prowadząca imprezę i angażująca gości do zabawy. Nie bez znaczenia jest przygotowanie konferansjerskie, aby przez mikrofon "ogarnąć" wesele od strony organizacyjnej.

Czy możemy wcześniej omówić przebieg wesela z wodzirejem ?

Oczywiście ! Jak najbardziej umawiamy się kilka tygodni przed ślubem, gdy już scenariusz wesela jest gotowy. Pomogę doszlifować zapewne niektóre kwestie i sprawić, aby wszystko przebiegło tak, jak sobie wyobrażacie.

Czy możemy wodzirejowi zaproponować swoje zabawy i konkursy na wesele ?

Super, że macie jakieś pomysły i chcecie je zrealizować. Jako Wodzirej na wesele jestem w stanie pomóc. Pamiętajcie jednak, iż nie prowadzę konkursów i zabaw które są niesmaczne lub podszyte podtekstem erotycznym. Goście jak i ja nie mogą się czuć zakłopotani.

Czy jest możliwość przywitania nas przed salą ?

Bywają takie sytuacje, że Młoda Para ma pragnienie, aby oficjalne przywitanie i toast odbyło się przed salą weselną. Jak najbardziej jest to możliwe. Musimy tylko osobie wodzireja na wesele przygotować dodatkowe nagłośnienie z mikrofonem.

Jak wodzirej na wesele ubierają się na imprezę ?

Moim drodzy nie możemy sprawić, by DJ i osoba wodzireja weselnego w znaczący sposób nie pasowali do klimatu imprezy. Odpadają jeansy, trampki, czy dresy. Staramy ubierać się modnie ale jednocześnie nowocześnie. Ani my, ani Wy nie możecie czuć zażenowania związanego z czyimś niestosownym strojem.

Czy jest możliwość zaśpiewania przez wodzireja na weselu 100 lat ? ?

Jak najbardziej, nie jestem Pavarottim, ale toaścik jak najbardziej 🙂 Dodatkowo posiadamy sprawdzone podkłady weselne, które wspierają mnie i gości przy śpiewaniu.

Co najbardziej lubisz w pracy wodzireja ?

Kontakt z gośćmi i ich uśmiech oraz zadowolenie po weselu to największe zalety tej pracy. Z przyjemnością powraca się w miejsca i pracuje z ludźmi, którzy już bawili się na prowadzonych przez nas weselach. Zdania typu „byliśmy na Waszym weselu u świetnie się bawiliśmy” dodają energii i zapału.

Na co zwrócić uwagę przy wyborze wodzireja na wesele

Weselnych wodzirejów jest wielu, ale na co zwrócić uwagę przed podpisaniem umowy ? Aspektów, które należy poruszyć jest sporo, poniżej najważniejsze z nich:

 • dobór muzyki – spytajcie jaką muzykę DJ Wodzirej prezentuje na weselu, jeśli jest specem przytoczy Wam „litanię” największych hitów, które rozruszają gości,
 • stanowisko didżeja wodzireja – powinno być estetyczne i schludne, raczej odpadają stoły zapożyczone z weselnej sali nakryte obrusem,
 • zabawy i konkursy – nowoczesne wesele odbywa się bez przaśnych i staroświeckich konkurencji, które kojarzą się z polskim filmem „Wesele” :),
 • opinie na temat wodzireja – jeśli nie znaleźliście ich w Internecie, dopytajcie, czy może pochwalić się rzetelnymi referencjami (szczególnie cenne mogą być te na mapach Google, czy na fanpage na Facebooku).

Czy Wodzirej na wesele jest też didżejem ?

Wodzirej weselny jest często didżejem, ale nie jest to regułą

A więc to zależy 🙂

Wynajmujesz gościa, który jest świetnym wodzirejem weselnym. W mig rozkręca gości, ale jego umiejętności didżejskie nie idą w parze. To może nie być trafiony wybór. Wodzirej albo jest od razu didżejem i zna się na muzyce, lub też występuje na weselu w dwuosobowym składzie. Takie rozwiązanie jest optymalne. DJ czuwa nad dobrą muzyką, a wodzirej nad całym przebiegiem wesela.

Podsumowując masz do wyboru dwie dobre opcje:

 •  duet DJ + wodzirej na wesele (może być on znać się na sztuce didżejskiej),
 • pojedynczą obsługę DJ wodzirej na wesele – w tym przypadku osoba musi oprócz umiejętności pracy jako wodzirej być także doświadczonym didżejem na wesele.
Także jeśli macie w planie zatrudnić zespół na wesele, warto aby była w jego składzie osoba prowadząca całą uroczystość, czyli konferansjer pełniący rolę wodzireja. 
Seraphinite AcceleratorOptimized by Seraphinite Accelerator
Turns on site high speed to be attractive for people and search engines.