Wesele z Klasą

Jak na poziomie, ze smakiem, dostojnie i elegancko, czyli po prostu z klasą zorganizować swoje wesele ? Podsuniemy kilka pomysłów na ten jedyny i niepowtarzalny dzień w Waszym życiu, aby był niezapomniany i dobrze zaplanowany ! Przeczytaj nasze wskazówki na Wesele z Klasą !

Najpierw musimy sobie powiedzieć jak rozumieć wesele z klasą ? Po krótce można je scharakteryzować jako imprezę weselną zorganizowaną na poziomie, w eleganckim stylu, bez obciachu i żenady. Oczywiście każdy ma inny poziom odporności i postrzegania obciachu, a granice przekroczenia złego smaku często znajdują się dla każdego z nasz w innym miejscu. 

Zabawy na wesele z klasą

Zabawy i konkursy na weselu z klasą muszą być po prostu na poziomie. Unikamy za wszelką cenę scen nieprzyzwoitych,  kontrowersyjnych gadżetów i atrakcji niskich lotów mogących wprowadzić niektórych gości, czy też Młodą Parę w zakłopotanie. 

Nieodpowiedni dobór weselnych zabaw może skutecznie zrujnować Waszą koncepcję wesela z klasą. Koniecznie spytajcie didżeja bądź zespół, co planują w tym zakresie i zaznacz, że to ma być po prostu cool i jednocześnie bez obciachu. 

Coraz częściej Młode Pary rezygnują z konkursów i zabaw dwuznacznych, czasami głęboko zakorzenionych w tradycji, która nie zawsze wpasowana jest w ich wizję wesela. Także słowo oczepiny nie zawsze budzi uśmiech Pary Młodej kojarząc się z góry raczej z przykrym obowiązkiem, niż weselną atrakcją. Nic bardziej mylnego ! Także oczepiny weselne mogą być przyzwoite, ciekawe, nieobciachowe. Zabawy z klasą na wesele nie powinny nikogo wprowadzać w zakłopotanie, mogą być związane z tradycją, ale jednocześnie nie posiadać podtekstów erotycznych, seksualnych. Przeciąganie jajka przez nogawkę, rozbieranie mężczyzn z odzieży do majtek, przebijanie balonów z wróżbami to chyba nie są dobre zabawy na dzisiejsze czasy.

A jakie pomysły na konkursy na wesele klasą ? Jest ich całkiem sporo ! Jaka to melodia, weselna Familiada, test zgodności, nowoczesne nie przeciągające się oczepiny, karaoke ze śpiewnikami, weselny pociąg z przystankami, tańce grupowe (przykładowo belgijka), weselne animacje taneczne prowadzone przez DJ na wesele. Pamiętać należy, iż podstawą wesela jest muzyka i taniec, a konkursy powinny stanowić uzupełnienie. Także na weselu z klasą, czy każdym innym nie przesadzajmy z zabawami. 

Fotograf i kamerzysta na wesele z klasą

Fotograf robiący zdjęcia na weselu z klasą po pierwsze musi wiedzieć jak się zachować nie tylko na sali weselnej ale i w kościele. Zazwyczaj posiada wysokiej jakości aparat wraz z lampami, które są szczególnie pomocne w ciemniejszych salach weselnych. Lampy błyskowe nie powinny być ustawione w miejscach w których tańczą goście. Dobry fotograf wie jak współpracować z kamerzystą, didżejem i personelem sali weselnej. 

Dobry kamerzysta na wesele także umie zachowywać się w kościele i na sali weselnej. Używać powinien profesjonalnego sprzętu, dzięki czemu nie musi włączać mocnych lamp, które świecą ludziom po twarzach, oślepiają i psują klimat wesela. 

Uwiecznianie osób jedzących posiłek przy stole czy palących papierosa na zewnątrz to raczej nie najlepsza pamiątka dla Młodych. Odpowiednie zachowanie się w kościele, przed świątynią, podczas przywitania Pary Młodej, składania życzeń to takie „must have” dla ekipy video na weselu z klasą

Jaka muzyka na wesele z klasą

Na weselu z klasą z pewnością najważniejszym elementem jest muzyka. Dość naturalnie myśląc o weselu z klasą przychodzi nam na myśl impreza zorganizowana bez muzyki disco polo. Dobrym rozwiązaniem może być zatrudnienie zespołu który wykonuje znane covery polskie i zagraniczne w nowoczesnych aranżacjach. Możecie też pomyśleć o didżeju, który obsługuje wesela bez disco polo

Oczywiście kilka, czy kilkanaście utworów tego gatunku muzycznego nie zrujnuje zapewne reputacji Waszego wesela. Tym sposobem zapewne zaspokoimy gusta muzyczne części gości. 

Alkohol na weselu z klasą

Oprócz tradycyjnej wódki czy wina na stołach weselnych, świetnym rozwiązaniem na organizację wesela z klasą jest zamówienie pokazu barmańskiego. Różnorakie kolorowe nie tylko alkoholowe drinki oraz pokaz sztuki barmańskiej to niecodzienne atrakcje, które możesz zaprezentować na swoim weselu. 

Wesele z klasą - wybierz motyw przewodni

Planując i organizują swoje wesele należy przede wszystkim zastanowić się jaki motyw będzie mu przewodził. A co należy rozumieć pod motywem wesela ? Wszystkie elementy składające się na organizację tej imprezy muszą ze sobą współgrać i pasować do siebie jak łańcuch do zębatki.

Możecie pomyśleć o przewodniej kolorystyce sali weselnej, czy formie dekoracji nawiązującej do siebie w zakresie wszystkich jej elementów. Znane są Wam przecież style glamour, boho, rustykalny a być może chcesz żeby przewodnim motywem wesela były gwiezdne wojny lub jakiś inny temat filmowy ? Pomysłów jest wiele, uważajmy tylko, aby nie przekroczyć pewnej granicy, za którą nasza wizja przekształcić się może lub otrzeć o kicz.

Dodatkowe atrakcje na weselu z klasą

Sprawdzonymi atrakcjami, które mogą pojawić się na takim weselu jest skrzypaczka, saksofonista, DJ z wokalistką foto-budka, czy też wspomniany wyżej barman. Zapraszam zresztą do artykułu w którym poznasz najlepsze sprawdzone atrakcje na wesele. Pamiętać należy, iż zbyt wiele atrakcji utrudni gościom zabawę i integrację. Nie przesadzajmy zatem także w tym zakresie, aby nasze wesele było atrakcyjne, ale jednocześnie zachowało klasę 🙂

Wesele z klasą równa się w drogie wesele?

Otóż niekoniecznie zorganizowanie wesela ze smakiem, pełnego elegancji, charakteryzującego się odpowiednim stylem oznacza opustoszenie portfela Pary Młodej. Nie zawsze trzeba jechać luksusową limuzyną do kościoła, zamówić najdroższego kamerzystę czy fotografa, zaprosić rozbudowany, kilkuosobowy zespół weselny.

Wesele z klasą to przede wszystkim wesele ze smakiem ! Może być zorganizowane na mniejszą lub większą ilość gości, przy didżeju lub orkiestrze. Ważne aby była dobra zabawa, smaczne jedzenie i odpowiednia atmosfera. Nie ilość posiłków, nie przepych, nie widoczne bogactwo jest wyznacznikiem klasowego wesela. Elegancja owszem, przyzwoite zabawy jak najbardziej, dobra muzyka koniecznie, alkohol tak, ale nie zawsze w bardzo dużych ilościach. Życzymy Wam samych wesel z klasą !

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial
Facebook
YouTube
YouTube
Instagram