...

Wesele w ogrodzie

Można zauważyć, że w ostatnim czasie coraz większa liczba par narzeczeńskich decyduje się na organizację wesela w ogrodzie. Nie bez powodu spore grono osób decyduje się na taką formę przyjęcia ślubnego. W końcu garden party jest zdecydowanie o wiele mniej formalne, a co za tym idzie, bardziej swobodne oraz swojskie. Dlatego też narzeczeństwo może mieć o wiele szersze pole do popisu, chcąc stworzyć wzruszającą atmosferę imprezy. Koniec końców mogą zaaranżować wybrane przez siebie miejsce zgodnie z własnymi upodobaniami, a nie z reguły narzuconymi odgórnie standardami.

Wydaje się, że uroczystość w ogrodzie jest świetnym sposobem na organizację wesela w stylu rustykalnym.

Zatem, jak podejść do tematu garden party i o czym warto pamiętać, organizując wesele w ogrodzie ? Odpowiedź na te oraz inne pytania znajdziecie poniżej!

Czy wesele w ogrodzie to na pewno dobry pomysł?

Chociaż organizacja wesela w ogrodzie może trochę zaskakiwać, to z roku na rok wyraźnie widać, że zyskuje coraz większą popularność. Podobnie, jak w przypadku uroczystości ślubnej w plenerze, tak i tutaj powoli zaczyna wchodzić do kanonu trendów, stając się czymś w pełni naturalnym oraz w zasięgu ręki niejednej Pary Młodej.

Jak wiadomo, Państwo Młodzi w przygotowania ślubne wkładają całe swoje serce. Dokładają wszelkich starań, ponieważ chcą, aby ich dzień był jak najbardziej wyjątkowy. Przeważająca liczba tych osób decyduje się na organizację przyjęcia weselnego w specjalnie wynajętym, eleganckim lokalu. Istnieją jednak przypadki, które marzą o czymś odrobinę innym, co mija się ze znanymi wszystkim standardami. I mowa tutaj, oczywiście, o weselu na świeżym powietrzu.

Choć organizacja garden party, może nadal trochę zaskakiwać, to łatwo, zauważyć, że taka forma imprezy znajduje coraz większą liczbę zwolenników. Szczególnie w ostatnim czasie ślub w plenerze, organizowany na łonie natury, stał się coraz bardziej popularny i powoli wchodzi do kanonu trendów ślubnych. Strach przed rzeczami, których nie jesteśmy w stanie przewidzieć, jak na przykład zła pogoda, wciąż blokuje jednak wielu przyszłych nowożeńców przed podjęciem się takiego przyjęcia. Dlatego, aby temu zaradzić, należy rozprawić się w pierwszej kolejności z następującymi zagadnieniami.

#1 Lokalizacja

Wbrew pozorom możliwości tutaj jest wiele. Jeśli jesteście szczęśliwymi posiadaczami ogrodu, który da wam możliwość pomieszczenia zaproszonego grona gości, na samym początku odpada wam już jeden problem z głowy. Nie będziecie musieli martwić się dodatkowymi kosztami, które będą związane z dzierżawą miejsca. Jeżeli jednak nie macie zapewnionych wspomnianych udogodnień, warto skierować swoje spojrzenia w kierunku pięknych lokalizacji, które oferuje Wasz region.

Najlepiej zacząć od znalezienia typowego miejsca weselnego, które otoczone jest okazałym, zielonym terenem. Dobrym rozwiązaniem będzie w tym przypadku wynajęcie od sali weselnej ich ogrodu, co pozwoli zminimalizować koszty oraz przyśpieszyć późniejszą organizację. To rozwiązanie wcale nie jest gorsze od poprzedniego, ponieważ w jego przypadku bardzo łatwo uzgodnić z właścicielami warunki skorzystania z menu, obsługi, mebli czy zastawy stołowej. Dzięki temu odpadają kłopoty związane ze znalezieniem odpowiedniego personelu czy wyposażenia.

#2 Zadaszenie

Kiedy etap wyboru miejsca do organizacji wesela w ogrodzie jest za nami, nadeszła pora, żeby zadbać o kwestię zadaszenie. W końcu termin przyjęcia weselnego wybiera się ze sporym wyprzedzeniem, więc nie możemy być pewni pogody, która w danym czasie nas nastanie.

W przypadku silnego słońca, deszczu czy nawet wiatru dobrze zadbać o jakiś rodzaj odpowiedniego przykrycia dachowego. I dobrą opcją będą tutaj na przykład namioty imprezowe, znane również pod nazwą namiotów bankietowych. Nie dość, że skutecznie ochronią przybyłych gości przed niepogodą, to dodatkowo skutecznie ochronią zarówno część konsumpcyjną, jak i taneczną. Nie należy się również tutaj martwić o komfort termiczny gości, gdyż takie namioty można:

  • szczelnie zamykać transparentnymi ścianami,

  • wyposażać w klimatyzatory lub ogrzewacze.

#3 Dekoracje

To, w jaki sposób postanowicie udekorować przestrzeń, na pewno będzie na swój sposób nietuzinkowe oraz wyróżniające się na tle miejsca, które wybraliście do imprezy plenerowej. To tylko od Was będzie zależało, na jaki styl lub motyw przewodni się zdecydujecie.

Najczęściej jednak do pięknej, ogrodowej zieleni będą pasowały zarówno pastelowe kwiaty, jak również wszelkiego rodzaju dodatki boho. Tak naprawdę możecie tutaj eksperymentować z barwami oraz fakturami, mając możliwość łączenia szklanych elementów z surowym drewnem.

Na przykład wazony z kwiatami będziecie mogli ozdabiać na wiele sposobów. Dobrą opcją jest dekorowanie przedmiotów specjalnymi farbkami do malowania na szkle. Można tutaj puścić wodzę fantazji i udekorować je wymyślnymi wzorami, które będą odpowiadały tematyce imprezy. Nawet wazony z innego tworzywa można pokryć farbami, ale olejowymi. Nałożone na takim materiale warstwy będą dzięki temu o wiele bardziej trwałe, i tym samym nie będą spływać. Jeżeli jednak będziemy chcieli postawić na coś bardziej klasycznego, wazon z kwiatami będzie można przewiązać naturalną tkaniną lub wstążką. Całość finalnie będzie można przyozdobić przypiętą kokardą.

Jak widać, możliwości jest naprawdę wiele…

#4 Oprawa muzyczna

Najważniejszym elementem każdej udanej imprezy jest wybór odpowiedniej oprawy muzycznej. W przypadku wesel wybór pada najczęściej na dobry zespół lub weselnego didżeja. Obie opcje świetnie się sprawdzają, nawet w przypadku wesel w ogrodzie. Należy jednak pamiętać o tym, aby omówić na wstępie wszystkie techniczne kwestie, zarówno z właścicielami lokalizacji, jak i osobami odpowiedzialnymi za oprawę muzyczną. W końcu z pozoru takie banale kwestie, jak ilość gniazdek czy umieszczenie sceny z parkietem, mają naprawdę duże znaczenie.

#5 Catering

O ile sporą część rzeczy w przypadku wesela w ogrodzie możemy sami sobie zaplanować, a nawet wykonać, to w przypadku posiłków warto wynająć firmę cateringową. Nawet przy małych kameralnych weselach warto zadbać o odciążenie się od tej części obowiązków. Nie dość, że zaoszczędzicie cenny czas, to dodatkowo zostaniecie wyręczeni od podawania je gościom. Niby mała rzecz, a ściągnie z waszych barków spory ciężar. Jedna lub dwie osoby, które będą zajmowały się serfowaniem wybranych przez Was dań, sprzątaniem lub uzupełnianiem napojów zrobi na przybyłych gościach dobre wrażenie.

Zalety wesela w ogrodzie

Niezaprzeczalną zaletą wesel plenerowych, czy innych imprez tego pokroju, jest to, że państwo młodzi mają naprawdę duże pole do popisu, i to pod względem całej aranżacji, czy może nawet możliwości dostosowań pod ich własne wymagania i preferencje. Dodatkowo, bliskość z naturą i możliwość wykorzystania jej jako pleneru do ślubnych sesji zdjęciowych będzie miało wpływ na zbudowanie wspaniałej atmosfery i mocne upamiętnienie tego dnia.

Leave a Comment

Seraphinite AcceleratorOptimized by Seraphinite Accelerator
Turns on site high speed to be attractive for people and search engines.