...

Wesele rustykalne

Sporo się słyszy i czyta o weselach w stylu rustykalnym. Co to właściwie oznacza ? Jaka dekoracja sprawdzi się na takiej imprezie ? Surowe drzewo, zamiłowanie do natury, bliskość przyrody – to główne elementy identyfikujące rustykalny klimat. Jest od obdarzony wielką popularnością głównie ze względu na stosunkowo prosty sposób na przygotowanie oraz wysoką fotogeniczność i niepowtarzalny urok. 

Organizacja wesela w stylu rustykalnym

Rustykalne wesele nie musi odbywać się na wsi 🙂 Jest wiele miejsc, także w większych miejscowościach, które charakteryzują się tym stylem.

Spośród odwiedzonych przeze mnie miejsc w Małopolsce mogę podać przykłady, w którym bez większych problemów zorganizujesz wesele w tym właśnie stylu:

Dekoracje na wesele w rustykalnym stylu

Drzwi, filary, czy też inne elementy wykonane z surowego drzewa, stanowią kwintesencję stylu. Wyjątkowość oraz niepowtarzalność jest bardzo ważnym elementem, który Młodzi często biorą pod uwagę. Sielski, pozamiejski i naturalny klimat pozbawiony jest przepychu, sztuczności, czy sztampowości. Stylowe i jednocześnie proste dekoracje kwiatowe, otoczenie w ciepłym i surowym klimacie, nadaje imprezie stylu ponadczasowego i jednocześnie bliskiego naturze. 

Podsumowując wesele rustykalne to impreza w ciepłym klimacie, w zgodzi i symbiozie z naturą, kameralność, brak nadęcia i sztuczności. Pełnia sukcesu to dekoracje rustykalne, które współgrają ze sobą. Możecie nawet w zaproszeniach utrzymać rustykalny styl.

Udekorowane bukietami kwiatów stoły, drewniane skrzynki, lampiony, lampy, czy podest dla didżeja w drewnianym stylu. Te wszystkie elementy powinny ze sobą współgrać tworząc jedną spójną całość. 

Spośród nieszablonowych i nietypowych dekoracji na wesele rustykalne wymienić należy:

  • drewniane tabliczki informacyjne, 
  • drzwi z drewna,
  • wiązanki z polnych kwiatów,
  • szklane słoiki ozdobione sznurkiem z juty, 
  • plastry z drewna, 
  • inne, które wpasują się w klimat.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Seraphinite AcceleratorOptimized by Seraphinite Accelerator
Turns on site high speed to be attractive for people and search engines.