Umowa z didżejem

umowa z DJ weselnym
umowa z DJ weselnym

Kilka słów o umowie DJ - Para Młoda

Umowa z didżejem do podpisania ? Jeśli zamówiłeś bądź chcesz zamówić weselną usługę DJ, to zawsze warto to sformalizować na piśmie. Będzie ono dobrym zabezpieczeniem wykonania usługi zarówno dla didżeja jak też dla Pary Młodej, niż umowa ustna. 

Poniżej przedstawimy Wam informacje, co powinna zawierać umowa zawarta między didżejem, który ma być zatrudniony do poprowadzenia wesela, a klientami, czyli najczęściej Parą Młodą.

Oczywiście umowa ustna też jest wiążąca, ale zawsze lepiej mieć kontrakt „na papierze”. Poza tym umowy o wesele często podpisuje się rok, 2 a nawet 3 lata wcześniej. Sporo może się przez ten czas wydarzyć. Także ustalenia ustne mogą zostać po prostu zapomniane. Z Parami Młodymi, które organizują wesele w Krakowie lub okolicach zazwyczaj podpisuję umowę osobiście. 

UMOWA Z DJ DANE PODSTAWOWE

Na wzorze umowy z didżejem powinna zostać zawarta przede wszystkim informacja o miejscowości i dacie jej zawarcia. Także należy wpisać imię, nazwisko oraz dane osób podpisujących umowę:

  • jako wykonawca didżej – wpisujemy nazwę firmy, adres prowadzenia przez niego działalności gospodarczej, telefon oraz numer NIP,
  • Para Młoda – osobiście zazwyczaj podpisuję umowę z jedną z osób (Pan albo Pani Młoda), powinny na niej być zawarte informacje odnośnie imienia i nazwiska, adresu zamieszkania, numeru PESEL lub NIP, seria i numer dowodu osobistego.

PRZEDMIOT UMOWY WESELNEJ Z DJ

Na umowie trzeba zawrzeć informacje czego ona dotyczy. W tym przypadku będzie to umowa obsługi technicznej i prowadzenia uroczystości weselnej. Dobrze wpisać informacje na temat czasu trwania usługi na sali weselnej. Ponieważ sama nazwa usługi jest umowna, sugeruję zawrzeć dane co konkretnie wchodzi w skład umowy.

Będzie to dawało wiedzę Parze Młodej, czego powinni oczekiwać, a didżejowi na wesele z czego konkretnie musi się wywiązać. Przykładowo może to wyglądać w poniższy sposób:

  • DJ wodzirej i pomoc techniczna,
  • Nagłośnienie estradowe (zestaw nagłośnienia na 100 osób),
  • Oświetlenie imprezy (4 ruchome głowy, 4 belki LED, maszyna do dymu lekkiego),
  • Repertuar muzyczny,
  • Oświetlenie dekoracyjne (8 reflektorów oraz 8 belek LED),
  • Pierwszy taniec w niskim dymie.

KOSZTY I PŁATNOŚCI ZA USŁUGĘ DJ

W tym paragrafie należy wymienić kwotę jaką osoba zamawiająca będzie wypłacać wykonawcy, czyli po prostu ile kosztuje DJ na wesele. Najlepiej wpisać tą kwotę liczbowo i także słownie. Jeśli wykonawca czyli DJ pobiera zadatek, bądź zaliczkę należy także wpisać to w umowie.

 Umieśćcie informacje do kiedy i w jakiej formie nastąpi płatność reszty kwoty. Różne są formy płatności:

  • przelew,
  • gotówka,
  • karta.

Można zawrzeć informacje na temat ewentualnych kosztów dodatkowych w przypadku przedłużenia imprezy podczas limit czasowy. Jest to ważne w przypadku wesel, bo nigdy nie wiadomo na ile godzin gościom wystarczy sił.

KARY UMOWNE

W umowie mogą zostać zawarte ewentualne kary umowne za niedotrzymanie umowy. Co ważne powinny one obowiązywać zarówno zamawiającego (Pana lub Panią Młodą) jak też wykonawcę, czyli DJ. Wpisz ile ma wynosić i w jakim terminie powinna być uiszczona ewentualny koszt rozwiązania umowy.

Można umieścić w umowie z DJ paragraf o ewentualnym zastępstwie w przypadku nieobecności. Jeśli DJ zachoruje lub nastąpi inny przypadek losowy pomoże nam on znalezieniu alternatywnej obsługi. Najczęściej didżeje mają osoby zaprzyjaźnione i zaufane z branży. W przypadkach losowych warto szukać pomocy właśnie u naszego didżeja.

BRAK PRĄDU PODCZAS WESELA

DJ lub zespół muzyczny zapisują często w umowie, iż brak energii elektrycznej nie stanowi powodu na przedłużenie trwania czasu imprezy lub do zmniejszenie umówionego wynagrodzenia. Z własnego doświadczenia wiem, iż takie awarie zdarzają się bardzo rzadko, więc nie martwcie się na zapas :). Nawet jeśli taka awaria na nieszczęście nastąpi, to zazwyczaj dopływ energii jest wznawiany po kilkudziesięciu minutach.

RODO

W umowie powinna zostać zawarta informacja o RODO. Krótko mówiąc DJ zobowiązuje się do odpowiedniego zabezpieczenia i starannego przechowywania oraz przetwarzania danych osobowych. Oczywiście nie może udostępniać go osobom czy firmom trzecim, chyba że wykonanie usługi tego wymaga.

TERMIN ODSTĄPIENIA OD UMOWY

Jest to okres w przeciągu którego klienci, czyli Para Młoda może odstąpić od umowy bez żadnych konsekwencji. Jest to szczególnie bardzo istotne w przypadku podpisywania umowy na odległość.

Umowa z DJ powinna zostać podpisana przez wykonawcę i zleceniodawcę oraz parafowana jeśli posiada więcej niż jedną stronę. Podpisy to dowód zaakceptowania umowy przez obydwie strony.

KONTAKT Z DJ

Dobrze jest jeśli DJ wpiszę na końcu umowy dane kontaktowe pod którymi można się z nim kontaktować. Są to:

  • e-mail,
  • telefon.

Wówczas otwierając umowę z didżejem na wesele widzisz jak możesz się do niego najszybciej i najwygodniej odezwać. Zdarzyło mi się, iż Para Młoda nie mogła znaleźć do mnie kontaktu, mimo iż miała umowę w ręku. Od tamtego czasu wpisuje na wszelki wypadek numer telefonu i e-mail. I w druga stronę…warto wpisać e-mail i telefon kontaktowy do klientów.

Umowa usługi DJ może oczywiście zawierać szereg innych paragrafów, których tutaj nie wymieniliśmy. Przed podpisaniem dopytajcie zawsze o niejasne dla Was sformułowania. Takie rzeczy należy zawsze wytłumaczyć, aby obie strony podpisały umowę znając wszystkie paragrafy i czasami zawiłe sformułowania. Podsumowując na koniec tego artykułu jako didżej na wesele życzę Wam w przyszłości samych dobrych umów i udanych wesel !

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *