...

Slow wedding

Pędzący świat, życie w ruchu, pośpiechu i często jednocześnie w stresie. Nadgodziny w pracy, pogoń za pieniędzmi i stanowiskami. Kredyty, pożyczki, problemy z mieszkaniem, finansowe dołki. To wszystko sprawia, że są takie chwile jak wesele, podczas których chcemy zaprezentować inny styl bycia.

Slow wedding to popularna alternatywa dla sztywnych, zawartych w pewnych ramach i standardach uroczystości weselnych. Trend ten zyskał wielu zwolenników a ich ilość raczej będzie rosnąć. „Slow” od angielskiego oznacza „wolny”. Nie kojarzmy tego jednak ze ślamazarnym, nudnym, czy „przybitym”. Wolny w tym przypadku oznacza bezstresowy i spokojny, dający satysfakcję i szczęście oraz zadowolenie. Otaczająca przyroda, możliwość obcowania z tym, co na zewnątrz, relaks w strefie chillotu dla gości. Tak to właśnie są wesela w stylu slow wedding.

Wydaje się, że slow wedding świetnie może korespondować z weselami rustykalnymi.

Gorączkowe przygotowanie, szybkie decyzje podczas wesela, stresujące momenty pożegnań i inne rzeczy związane z weselem, które nie zawsze są przyjemne i relaksujące. Któż by nie chciał ominąć u uniknąć wszystkiego tego, co z weselem nie zawsze pozytywnie się kojarzy. Może zminimalizować stresujące chwile, nerwy, które nie zawsze się da utrzymać na wodzy. Może w takim razie zorganizować slow wedding ???

Slow life

Życie w stylu slow to możliwość spokojnego wypicia porannej kawy, wykonywania swoich obowiązków na luzie, czyli bez pośpiechu, możliwość relaksowania się na łonie natury. Ulubiony film, spotkanie ze znajomymi, spacer lasem, czerpanie radości z codziennych rzeczy, o których zapominamy i których często nie doceniamy. Można stwierdzić, że właśnie życie w stylu slow stało się fundamentem do tworzenia ciekawych i niezapomnianych wesel w tym klimacie.

Miejsce wesela slow wedding

Czy zawsze wesele musi odbywać się w przystosowanym do tego w mniemaniu większości miejscu ? Sala na wesele, przestrzeń restauracyjna, odpowiedni hotel i tym podobne miejsce ? Coraz częściej Młode Pary sięgają po rozwiązania na pierwszy rzut oka nie do końca trafione, ale wygodne i dopasowane do ich potrzeb. Otwarte przestrzenie, namioty, szałasy, czy nawet stodoły wraz z otaczającą ich przestrzenią stanowią coraz częściej jak najbardziej trafione miejsca weselnych igraszek. Zatem slow wedding jak najbardziej w gospodarstwie agroturystycznym, przystosowanej stodole, dopracowanym pod wesela namiocie, czy nawet industrialnej przestrzeni. 

Klimat wesela slow wedding

Według utartych stereotypów na idealnym weselu wszystko powinno iść zgodnie z przedstawionym wcześniej harmonogramem. Pamiętać należy między innymi o odpowiednich porach na:

  • pierwszy taniec,
  • tort weselny, 
  • podziękowania dla Rodziców,
  • oczepiny,
  • inne punkty mniej lub bardziej obowiązkowe. 

Czasami ramy czasowe są tak ścisłe, że klienci czują potrzebę ucieczki od nich, bądź maksymalnego poluzowania często ciążącego na nich czasowego planu. Ciągły korowód zdarzeń nie musi przecież być z góry ustalony godzinowo, a wszelkie przesunięcia czasowe mają być przyczynkiem do zmniejszenia stresu.  To nie harmonogram ma dyrygować wszystkimi, ale właśnie cała zabawa związana z możliwością jego plastycznego dostosowywania do naszych potrzeb i wymagań jest tu kluczowa. 

Pozbawiona często przepychu, czy donośnej elegancji forma wesela daje często wiele radości z możliwości takiego celebrowania. Na weselach w stylu slow stronimy od tego co wypada a nie jest w naszym klimacie. Teściowa, czy świadkowa wciskająca nam na siłę rzeczy, które muszą czy powinny być nie jest priorytetem.  Odgórnie narzucone zasady nie powinny być wiążące o ile nie są zgodne z naszymi ideami. 

Podstawowe niepisane zasady slow wedding

Nie rezygnujcie z marzeń

Róbcie to na co macie ochotę i po swojemu, oczywiście o ile nie wpływa to negatywnie na uroczystość i osoby biorącej w niej udział. Chcecie wesela w namiocie czy stodole ? Irytują Was weselne konkursy ? Wolicie pochodzić i porozmawiać przy drinku, niż szaleć na parkiecie ? Zróbcie tak, aby nie czuć się po prostu niezadowolonym.  Tort weselny, orkiestra czy DJ, pierwszy taniec, oczepiny to tylko dodatki, które wcale nie muszą stanowić „must have” Waszej weselnej uroczystości. Po prostu wrzućcie na luz i idźcie swoją drogą !

Wspólna wizja wesela

Aby Wasze wesele (nie tylko w stylu slow) się powiodło, musicie skonfrontować Wasze oczekiwania i wygania. To nie może być impreza jednej połówki Waszego związku. To nie może być wesele wprowadzające zasady i pomysły, które nie pasują obu osobom. Styl rustykalny, boho, a może wesele z motywem z filmu „Mad MAX” ? Ustalcie którą wspólną drogą chcecie podążać.

Mniej znaczyć może więcej

Znacie stoły bogate i suto zastawione jedzeniem ? Być może zabraknie na nich miejsca. Kojarzycie ogromne ilości dekoracji, które nie zawsze wpisują się w styl danego wnętrza ? Być może zrezygnować z nadmiaru jedzenia, a mniejsze jego ilości zmarnują się po imprezie. Może uniknąć plastikowych dekoracji, a nasze środowisko i portfel będzie zdrowszy. Może uda się uniknąć po prostu kiczu. Być może kilkuosobową orkiestrę zamienić na 2 osoby duet DJ + Wodzirej ? Im mniej zmartwień tym lepiej – nie zamartwiajcie się na zapas ! Ostatecznie wszystko się ułoży i uda. 

Bawcie się do rana

Wesele slow często długo się rozkręca. Otoczenie, zieleń, strefy chillout, to wszystko sprawia, że do późnych godzin wieczornych zabawa na parkiecie może nie być bardzo dynamiczna. Zatem zarezerwujcie sobie didżeja lub orkiestrę oraz oczywiście salę do białego rana !

Leave a Comment

Seraphinite AcceleratorOptimized by Seraphinite Accelerator
Turns on site high speed to be attractive for people and search engines.