...

Jak zrobić podziękowania dla Rodziców

Podziękowania dla Rodziców jak zrobić

Podziękowania dla Rodziców to niemalże obowiązkowy punkt wesela. Niemalże, ponieważ są sytuacje, w których Młodzi rezygnują z tego zwyczaju. Podziękowania dla Rodziców na weselu to jedyna i niepowtarzalna okazja, aby w jak najlepszy sposób wyrazić wdzięczność za poświęcony nam czas. Poniżej kilka sytuacji, które spowodowały wiele razy brak podziękowań na weselu:

  •  brak któregoś z Rodziców – to smutne, ale nie zawsze obie Pary Rodziców uczestniczą w weselu. W takich sytuacjach nie każda Para Młoda decyduje się na oficjalne podziękowania,
  • chęć podziękowania w domu – nie każdy marzy o oficjalnych podziękowaniach dla Rodziców „w świetle kamer” :),
  • brak poczucia potrzeby podziękowań – powodów może być sporo, a każdy z nich trzeba uszanować i zaakceptować taki wybór.
 

Podziękowania dla Rodziców - jak zrobić ?

Jeśli Młodzi decydują się na oczepiny, to najczęściej ich schemat wygląda następująco:

  • zbieramy Parę Młodą, Rodziców i gości na parkiecie,
  • Młodzi wręczają Rodzicom upominki / prezenty,
  • jeśli czują się na siłach mówią kilka słów do mikrofonu, zdarzały się dłuższe przemówienia,
  • piosenka z dedykacją dla Rodziców – ostatnimi czasy odchodzimy od tańców w kółeczku, po prostu fajna piosenka (niekoniecznie „Cudownych Rodziców Mam:)) i zaproszenie wszystkich gości do zabawy.
 

Film w ramach podziękowań dla Rodziców

Częstym sposobem na urozmaicenie podziękowań dla Rodziców jest film zmontowany ze zdjęć lub innych materiałów. Są to zazwyczaj ciekawe, często bardzo śmieszne sceny, sytuacje z okresu dzieciństwa i młodości nowożeńców. Wspólne ujęcia z Rodzicami, rodzeństwem, nietypowe sytuacje z wakacji, wspólnych imprez… naprawdę ograniczeniem jest tylko czas i wyobraźnia. Wiele razy sam jako DJ śmiałem się oglądając przygotowany materiał na których są osoby, których znajomość ze mną nie była zbyt długa. Oglądający goście niejednokrotnie ubawili się po pachy 🙂  Zapraszam do artykułu projektor do prezentacji filmu podczas podziękowań dla Rodziców. Taki sprzęt znajduje się w ofercie mojej wypożyczalni.

O której zrobić podziękowania dla Rodziców ?

Najczęściej pory w których Młodzi dziękują Rodzicom to okolice godzin 19 – 22. Okres około północy z reguły zarezerwowany jest dla oczepin. Z kolei pory wczesne po obiedzie na skutek z reguły jasnego dnia nie tworzą odpowiedniego klimatu. Ciekawym sposobem, który sam często praktykuje jest połączenie podziękowań dla Rodziców z wjazdem weselnego tortu. Dlaczego może być ciekawym rozwiązaniem przeczytasz w artykule „O której godzinie zaplanować wjazd weselnego tortu”.

Leave a Comment

Seraphinite AcceleratorOptimized by Seraphinite Accelerator
Turns on site high speed to be attractive for people and search engines.