O której wjazd weselnego tortu ?

O której godzinie tort na weselu

Tort weselny to nieodzowny i ponad przeciętnie celebrowany element wesela. Jego wjazd jest z reguły uroczyście ogłoszony, okraszony efektami w postaci sztucznych ogni, czy też też niskiego dymu. O jakiej porze zaplanować wjazd na parkiet bądź salę jadalną jego uroczysty wjazd ?

Tort po obiedzie

Wyobraź sobie, że jesteś na weselu. Tuż po przywitaniu zasiadamy do stołu. Przystawka, zupa, drugie danie. Jest miedzy godziną 17 a 18, na zewnątrz piękne słońce i ponad 30 stopni. Na szczęście w środku klimatyzacja się spisuje. Wszyscy najedzenie i nagle bach ! DJ ogłasza, że za chwilę wjedzie tort ! Personel uwija się jak w kropie, żeby szybko zdążyć przed pierwszy tańcem. Ale po co ? Dlaczego tak szybko ?

 Zdarza się, iż szef kuchni traktuje tort jako kolejną porcję jedzenia, którą trzeba rozdać gościom. Chcą mieć to po prostu z głowy. NIE ! Nie róbcie tego od razu po obiedzie. Od biedy pierwszy taniec, krótki blok taneczny i wtedy tort. Goście przetrawią obiad, obejrzą pierwszy taniec, potańczą, wyjdą na papierosa i nabiorą ochoty na coś słodkiego. Jednak jeśli wesele jest w wakacyjną porę, to i tak nie będzie klimatu. Skończy się pierwszy blok taneczny i nadal będzie jasno i nieklimatycznie.

Stanowczo odradzamy tort od razu po obiedzie. Odradzamy także deser od razu po obiedzie. Zróbcie toast, odejdźcie od stołów zatańczcie pierwszy taniec. Pobujajcie się przy dwóch – trzech utworach. W międzyczasie personel posprząta po obiedzie, goście rozgrzeją się, wyjdą na papierosa, czy po prostu pogadać. I wtedy zróbcie deser. Jeśli musi być to tort, trudno. Lepiej teraz niż od razu po drugim daniu !

Tort weselny o północy

Północ to też moim zdaniem nie najlepszy moment na tort. Nie chodzi o to, że będzie to kolidować z oczepinami. Po prostu goście są już po posiłkach i zimnej płycie i dopychanie tortem późną nocą nie jest szczęśliwym rozwiązaniem. Być może w żyłach wielu weselników buzuje sporo alkoholu, a tu jeszcze tort, którego spożycie o tej porze może być traktowane jako obowiązek a nie przyjemność.

Najlepsza pora na weselny tort ?

Ciężko jednocześnie ją określić. Optymalny czas na weselny tort może być inny zimą, a zupełnie odmienny w okresie wakacyjnym. Zaplanujesz to inaczej, gdy msza jest o 14, a o innej porze jeśli ksiądz powita Was w kościele o 17. Jednak można założyć, że celować warto w okolice godzin 19 – 22. Jest nie za wcześnie, nie za późno. Ciemność za oknem doda z pewnością klimatu na sali. Jeśli nie pasuje Wam to co proponuje sala weselna, to pamiętaj, można się dogadać co do godziny wjazdu weselnego tortu.

Połączenie weselnego tortu z podziękowaniami dla Rodziców

Godnym przemyślenia rozwiązaniem jest wjazd weselnego tortu po podziękowaniach dla Rodziców. Gdy wszyscy są na parkiecie, wręczyliście upominki Rodzicom, kończy się muzyczna dedykacja dla nich, właśnie wtedy może być ten moment. Ogłaszamy wjazd tortu, gasną światła i wjeżdża weselny tort.

Leave a Comment