Najlepsze atrakcje na wesela na rok 2024

Wesele w planach ? Chcecie, aby jak najlepiej zapisało się w pamięci gości ? Oto najlepsze, najbardziej rozchwytywane atrakcje na wesele na rok 2024, które sprawdziły się w przeszłości. 

Projekcja filmu na weselu

Projekcje na ekranie są częstą atrakcją, którą wybierają organizatorzy imprez. Na weselach bardzo często pokazuje się filmy lub prezentację ze zdjęć. Pokazują one przeszłość z życia Pary Młodej, rodziny, znajomych, przyjaciół. Wiele razy miałem okazję pomagać w wyświetlaniu filmu na weselu, który był częścią Podziękowań dla Rodziców.

Także na studniówkach zdarzały się wyświetlenia prezentacji filmowych i zdjęciowych z wycieczek i czasu spędzonego w szkole. Zabawne sytuacje z nauczycielami, wspomnienia ze wspólnych wycieczek i inne to znakomity akcent do uatrakcyjnienia imprezy studniówkowej. Projektor dość często obecny jest na imprezach firmowych. Chęć pokazania sukcesów firmy z ostatniego roku, wyników sprzedaży, czy planów na przyszłość bardzo często wymusza użycie zestawu projektor + ekran.

DJ lub zespół muzyczny

Świetną atrakcją a najczęściej podstawą programu na wiele imprez jest sprawdzona usługa DJ na wesele lub muzyczny zespół. Ciężko sobie wytłumaczyć studniówkę, wesele, czy imprezę integracyjną bez osoby prowadzącej. Na taką okazję wynajmuje się didżeja bądź zespół muzyczny. Oprócz samej muzyki, zadaniem osób stojących na swoim stanowisku muzycznym, jest prowadzenie imprezy, czasami organizacja konkursów i koordynacja innych atrakcji. Szczególnie ważna rola spoczywa na barkach zespołu podczas wesel. Tu rola obsługi muzycznej jest właśnie rozszerzona i polega na koordynacji całej imprezy i prowadzenia w roli wodzireja – konferansjera.    

Foto-budka lub budka 360 stopni

Z pewnością wiele z Was było już na weselu, czy innej imprezie na której korzystaliście z foto-budki. Jest to znakomita atrakcja, która pozostawia w dłoniach gości pamiątki w postaci niecodziennych i zabawnych zdjęć. Stosunkowo nową odmianą foto-budki, która pojawiła się mniej więcej w roku 2021 jest fotobudka 360. Właściwie powinna ona być nazwana budką filmową.

Goście stojący na podeście kręcą się wokoło na podeście i filmowani są przez kamerę. Film ten uatrakcyjniany jest efektami, animacjami, muzyką. W zależności od wielkości imprezy foto-budki wynajmowane są na 2,3 lub 4 godziny. Podczas większych wydarzeń umowa podpisywana jest na cały czas trwania imprezy.

Animator dla dzieci

Osoba animatora zabaw dla dzieci wykorzystywana jest głównie podczas wesel. Rodzice, którzy na imprezę udają się z dziećmi są choć częściowo odciążani obowiązkiem zajmowanie się swoimi pociechami podczas wesela. Nie sposób nie zauważyć, iż udział w weselu czy innej imprezie z dziećmi niejednokrotnie wymaga bardzo dużego poświecenia czasu i właściwie w dużym stopniu odizolowaniu się od zabawy. 

Także wesele z dzieckiem, jeśli na imprezie będzie wodzirej, animator czy inna osoba mogąca odciążyć rodziców od swoich pociech to świetne rozwiązanie. Należy zwrócić jednak uwagę, że należy posiadać oddzielne pomieszczenie do zabawy dla dzieci, lub przygotować odpowiednio przestrzeń na zewnątrz. W tym jednak przypadku jesteśmy zależni od pogody.

Oświetlenie jako dekoracja sali

Dodatkowe oświetlenie dekoracyjne sali to świetny sposób, aby nadać wnętrzu ponadczasowego, przytulnego i prawdziwie imprezowego klimatu. Możliwość wyboru koloru światła pozwala na dopasowanie kolorystyki dekoracji oświetleniowej do naszych wymagań.

Barman

Barmani, którzy robią pyszne drinki a czasami także pokaz barmański to świetny sposób na uatrakcyjnienie naszego wesela, czy imprezy firmowej. Możliwość spróbowania pysznych, kolorowych i nie zawsze alkoholowych drinków pozwala na korzystanie z tej atrakcji także osoby niepełnoletnie, czy kierowców.

Iluzjonista

Pokaz iluzjonisty to także ciekawa atrakcja na imprezy. Mieliśmy okazję obserwować ją osobiście na jednym z wesel. Na specjalne życzenie Pary Młodej do małej miejscowości pod Krakowem przyjechał iluzjonista aż z Warszawy.

Oprócz głównego pokazu sztuczek będącego główną atrakcją programu, iluzjonista następnie pokazywał ciekawe atrakcje magii przy stolikach gości.

Zimne ognie

Zimne ognie to jedna z atrakcji, które są dość często spotykane na weselach. Goście wraz z Młodą Parą wychodzą na zewnątrz, wszyscy w jednym momencie zapalają ognie, a fotograf próbuje robić zdjęcia. Próbuje, gdyż podczas mroku na zewnątrz trzeba mieć nie lada doświadczenie.

Leave a Comment