...

Muzyka na weselu – długość bloków tanecznych i przerw

Ten artykuł polecamy Młodym Parom, które nie za bardzo wiedzą, czego można się spodziewać po weselnym repertuarze. Z pewnością kilka ciekawych wskazówek znajdą tu osoby, które są, albo chcą zostać didżejem na wesela.

Jak planować muzyczne bloki na weselu

Na pewno nie można z góry zarzucić sobie narzucić sobie, jaka ilość utworów wystąpi w danym bloku tanecznym. No i przede wszystkim schemat „trzy utwory, przerwa, 4 utwory przerwa, trzy utwory przerwa” to jest wielki ogromny błąd.

Pierwszy utwór to dopiero początek bloku tanecznego i goście muszą zaznajomić się i spokojnie odważyć się i wyjść na parkiet. Druga piosenka to powolne rozkręcanie zabawy, a podczas trzeciej być może dopiero goście poczują się na parkiecie swobodniej i wyluzują

Czwarty kawałek być może będzie w końcu takim punktem kulminacyjnym, który pokaże wszystkim gościom jaki ogień będzie na dzisiejszym weselu. I co teraz ? Możesz zrobić przerwę po czwartym kawałku ? Goście rozkręceni, rozochocenie, gorąco na parkiecie, weselnicy wprost kipią z radości. 

Jeśli chcesz rozwalić imprezę to zrób w tym momencie przerwę ! Chcesz dalej ognia na parkiecie ? Graj dalej !

Jak długie powinny być przerwy od muzyki

Otóż przerwy między blokami tanecznymi dopasowuje się do tego co dzieje się na weselu i jego scenariusz a nie odwrotnie.

Z reguły najdłuższą przerwą jest ta po obiedzie, kiedy to goście albo czekają na deser i pierwszy taniec albo po prostu idą na papierosa i zamieniają ze sobą parę słów, poznają się.

Toast, integracja, spacer, rozmowa, na to jest właśnie czas w pierwszej fazie wesela. Najważniejsze żeby nie planować z góry jak długo ma być przerwa. To DJ lub zespół muszą obserwować to co dzieje się na sali znając scenariusz wesela i do niego właśnie dopasowywać ilość, częstotliwości i długość tej i kolejnych przerw.

Niezwykle ważna jest współpraca z personelem sali weselnej. Jeśli bowiem przykładowo przerwę sztywno zapowiesz o 20:30 a o 21:00 wyjdzie ciepłym posiłek no to jest problem. Cała „dziura”, która nie będzie wypełniona tańcami będzie trwała na pewno dobrą godzinę a może i dłużej. 

Zbyt długie przerwy będą powodować monotonię i nudę. Zbyt krótkie z kolei mogą prowadzić do narzekań na to, że nie udało się z kimś porozmawiać, wypić kielicha, wznieść toastu, zrobić wspólnego zdjęcia czy skorzystać z foto-budki.

Elastyczność to podstawa

Nie ma złotej zasady co do długości tanecznych bloków, czy trwania przerw. Każde wesele jest inne i rządzi się odmiennymi prawami. Ta różnorodność wynika między innymi z:

  • ilości gości na weseli,
  • ilości personelu obsługującego stoły,
  • dodatkowych atrakcji,
  • chęci biesiadników do tańca,
  • średniego wieku gości na weselu,
  • pory roku,
  • lokalnych zwyczajów,
  • innych czynników. 

Życzymy wszystkim intensywnie tanecznych wesel, podczas których można także kogoś poznać, porozmawiać i po prostu spędzić miło czas ze znajomymi i rodziną. 

Seraphinite AcceleratorOptimized by Seraphinite Accelerator
Turns on site high speed to be attractive for people and search engines.