...

Czy warto przygotować listę muzyki na wesele ?

spis muzyki na wesele

Wiele Par Młodych przygotowując się do wesela zastanawia się, czy warto przygotować swoją listę muzyki na wesele. Jako DJ stosunkowo często spotykam się z zapytaniem klientów czy mogą przekazywać spis muzyki na wesele. Poniżej napiszę wam moje zdanie na ten temat.

weselne hity

Ile muzyki jest na weselu ?

Po pierwsze zastanowimy się ile utworów muzycznych jesteśmy w stanie posłuchać i zatańczyć podczas imprezy weselnej. Załóżmy że msza w kościele jest o 14:00. W tym przypadku przyjazd gości i Pary Młodej na salę weselną będzie około godziny 15:30 – 16:00. Załóżmy że wesele będzie trwało do około 4:00 rano. Zatem mamy okrągłe 12 godzin wesela. Teraz policzmy szybko ile piosenek zmieścimy w tym czasie. 

Powiedzmy, że muzyka przygotowana przez didżeja leci z głośników całe 12 godzin. Długość przeciętnego utworu muzycznego to 4 minuty. 12h to 720 minut. Podsumowując 180 utworów muzycznych z których część będzie do tańca a mniejszość do tak zwanego kotleta.

Początkujący DJ

Jeśli na wesele zatrudniać chcecie didżeja na wesele, który jest początkujący w swoim fachu, to zapewne będzie się on cieszył z otrzymanych od klientów listy muzyki na wesele. Zdając się na zestaw muzyki od Pary Młodej będzie się wydawać, że impreza powinna udać się muzycznie. Niestety nie jest to takie proste. Nie zawsze Młodzi znają się dobrze na muzyce i wiedzą przy czym goście będą się dobrze bawić. Ba… napiszę więcej, często wiele z ich propozycji muzycznych jest utworami nietrafionymi. Być może są to i fajne piosenki, wielkie przeboje ale nie przy wszystkich goście będą tańczyć.

Sprawdzony DJ

Jeśli na swoje wesele zatrudnicie dobrego DJ, to z pewnością nie musicie przygotować mu listy muzyki na wesele. Jeśli jest on profesjonalistą, na pewno nie odmówi przyjęcia takiego zestawu piosenek. Sam jest w stanie ocenić, które z nich będą pasować gościom podczas imprezy. Pamiętajcie że warto zaznaczyć te kilka -kilkanaście utworów, na których bardzo Wam zależy. Jako Didżej na wesele z doświadczenia napiszę Wam, iż większość piosenek, które otrzymuje od Par Młodych pokrywa się z moim repertuarem muzycznym prezentowanym podczas wesel. Utwory niszowe nie do końca pasujące do klimatu wesela najczęściej zostawiamy na późne godziny nocne.

Lista muzyki na wesele – z życia wzięte

Gdy zaczynałem obsługę imprez w tym wesel kilkanaście lat temu, godziłem się na rozbudowane listy utworów przygotowywane przez Pary Młode. Natrafiłem kiedyś na klientów, którzy ściśle chcieli abym przestrzegał ich wykazu. Coś takiego się stało ? Po godzinie od pierwszego tańca widać było że zabawa na parkiecie nie za bardzo się klei. Powodem tego była lista przygotowana przez Parę Młodą. Goście zaczęli przychodzić do mnie i prosić o inne utwory muzyczne. Wynikiem tego było ostateczne odejście Pary Młodej od przygotowanej przez nich listy. Zdali się na mnie, co ostatecznie okazało się sukcesem. Bardzo się ucieszyłem, ponieważ zła lista muzyki mogła wpłynąć na moja reputację didżeja.

Zespół na wesele a lista muzyki

Czy masz sens robić listę utworów muzycznych jeśli zatrudniasz zespół na wesele? Moim zdaniem takie działanie będzie bardzo ograniczone. Zazwyczaj zespół muzyczny posiada o wiele mniejsze repertuar niż DJ na wesele. Zatem wykaz muzyki  na wesele, którą chcecie usłyszeć może być niemożliwy do przygotowania przez orkiestrę. W tym przypadku należy raczej poprosić o repertuar zespołu i sprawdzić czy będzie on dla nas do zaakceptowania. Zatem jeśli planujesz zatrudnienie orkiestry a temat repertuaru muzycznego jest dla ciebie ważny, to przed podpisaniem umowy sprawdź co są w stanie dla ciebie zagrać. Pamiętajmy, iż dobra muzyka na wesele, to nie tylko disco polo.

Muzyka na wesele podsumowanie

Jeśli koniecznie chcesz przygotować spis muzyki na wesele dla didżeja lub orkiestry weselnej zrób to. Na spokojnie skonsultuj z usługobiorcą co jest w stanie zagrać, a z czego trzeba zrezygnować. Jeśli trafisz na dobrego zawodowego didżeja lub fajną orkiestrę, to spis muzyki zazwyczaj nie będzie potrzebny. Dobry didżej doskonale wie, co należy zagrać, w jakiej kolejności aby goście świetnie się bawili. Najlepiej przygotować kilka – kilkanaście utworów na których bardzo Wam zależy. Nawet, jeśli będą to utwory do końca nie pasujące do klimatu, to DJ wplecie je z pewnością w odpowiednim momencie do repertuaru. Życzę Wam udanej imprezy weselnej z najlepszą muzyką na wesele.

O ile do przygotowania listy muzyki na wesele nie jesteście zobligowani, to warto wybrać piosenkę na pierwszy taniec. Zapraszamy na stronę na której znajdziesz najlepsze i najczęściej wybierane piosenki na 1 taniec.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Seraphinite AcceleratorOptimized by Seraphinite Accelerator
Turns on site high speed to be attractive for people and search engines.