Najlepsze konkursy na wesele

konkursy na wesele
konkurs test zgodności

Test zgodności

Ostatnimi laty niezwykle popularny na weselach w Krakowie jest test zgodności Pary Młodej. Polega on na odpowiadaniu przez Młodych na pytania zadawane przez wodzireja na wesele lub wodzireja z orkiestry. 

Młodzi siadają na środku parkietu i w obecności gości odpowiadają na zadawane pytania typu “kto będzie sprzątał w domu”,  “kto będzie części gotował” i tym podobne. Do odpowiedzi przygotowuje się kartki z napisem “ON” i “ONA”, buty Młodych bądź inne rekwizyty.

konkurs na wesele jaka to melodia

Jaka to melodia

Jaka to melodia to konkurs, który polecamy na wesele i wszystkie inne imprezy. Zabawę można zorganizować na różne sposoby. Najczęściej tworzymy 2-3 drużyny po kilka osób. Prosimy po kolei po jednym uczestniku, który na słuchawkach odsłuchuje utwór i nuci go do mikrofonu

Pozostała część drużyny zgaduje cóż to za piosenka zdobywając punkty. Inną formą tego konkursu jest zgadywanie z jakiego filmy jest prezentowana piosenka. W tym przypadku puszczamy ją w głośnikach.

Oczepiny

cena DJ na imprezę firmową

Oczepiny są punktem obowiązkowym praktycznie każdego wesela. Zazwyczaj organizowane są o północy. Forma ich przeprowadzenia są naprawdę bardzo różne i warunkowane głównie przez tradycje regionalne. Przykładowo na Śląsku znane jest przecinanie wstążek przez panny. W Polsce północnej z kolei często znane jest tak zwane zbieranie na wózek. Zapraszamy do innego artykułu na temat udanych oczepin na weselu.

animacje na weselu

Animacje taneczne

Ostatnimi laty rośnie popularność weselnych animacji tanecznych. Prowadzi je wodzirej na wesele, który jest członkiem DJ duetu lub zespołu. Nie da się ukryć, iż taneczne układy prowadzone podczas weselnej zabawy to znakomite urozmaicenie imprezy, podczas którego nikt nie będzie się nudził.

Pociąg z przystankami

Fotografia weselna

Weselny pociąg to jeden z najstarszych układów tanecznych na weselu. Niegdyś przy „Jedzie pociąg z daleka” Rynkowskiego, dziś także przy wielu innych utworach. Szczególne ciekawym rozwiązaniem jest pociąg taneczny na weselu z przystankami. Każdy urywek piosenki nawiązuje do innego kraju, co skutecznie czyni zabawę jeszcze bardziej udaną.

Quiz wiedzy o Parze Młodej

Wybieramy chętnych do zabawy gości, którzy chcą pochwalić się znajomością na temat Młodych. Można zrobić grupy kobiety kontra mężczyźni, Rodzina Pani Młodej kontra Młodego, znajomi kontra Rodzina, czy inne kombinacje. Drużyny odpowiadają na pytania o Młodych zdobywając punkty. Przykładowe pytania poniżej:

  • Gdzie poznali się Państwo Młodzi ?
  • Miejsce ich zaręczyn ?
  • Co najbardziej lubią robić w wolnym czasie ?
  • Dokąd pojechali wspólnie na pierwszą wycieczkę?
Inwencja twórcza nie ograniczona a wspólna zabawa i kupa śmiechu gwarantowana !

Leave a Comment