Kogo szukasz ? DJ czy DJ + Wodzirej ?

Planujesz wesele w bliższej lub dalszej przyszłości. Skreśliliście zespół, gdyż preferujecie didżeja. Jaką formę obsługi wybrać ? Didżej prowadzący wesele, DJ wodzirej w jednej osobie, czy duet DJ i wodzirej ? Kogo tak naprawdę potrzebujesz na wesele?

Wesela to imprezy o bardzo zróżnicowanym stylu. Pary młode planują zarówno małe przyjęcia weselne, imprezy weselne na kilkadziesiąt czy ponad 100 osób, a także duże imprezy na kilkaset osób. Po części ilość bawiących się gości determinuje wybór obsługi muzycznej ale nie jest to jedyny czynnik.

Małe przyjęcie weselne

Często odbieram telefon i słyszę od potencjalnych klientów zdanie: „szukamy didżeja na małe przyjęcie weselne„. Tacy klienci bardzo często decydują się na jedno-osobową obsługę wesela przez didżeja. Zazwyczaj nie zależy im na wielu konkursach.

Małe wesela też są fajne

Przy kilkudziesięciu osobach najczęściej jedna doświadczona osoba potrafi świetnie poprowadzić wesele. 

Ilość sprzętu niezbędnego do obsługi małej imprezy jest zazwyczaj mniejsza, niż na duże wydarzenie.

Jako DJ najczęściej prowadzę wesela na...

Najwięcej obsługuję wesela, na które Młodzi zapraszają pomiędzy 60 a 180 osób. W takich przypadkach klienci do wyboru mają poniższe rozwiązania:

  1. obsługa jedno-osobowa DJ Wodzirej,
  2. prowadzenie imprezy przez dwie osoby (DJ lub pomocnik + DJ Wodzirej).
Z nich to drugie cieszy się większą popularnością. Ogromnym ułatwieniem dla wodzireja jest dodatkowa pomoc za sterami konsolety didżejskiej. Zadaniem drugiej osoby jest sterowanie światłem oraz puszczanie trafionych podkładów muzycznych, gdy wodzirej pracuje na parkiecie. 

Prowadzenie wesela przez jedną osobę

Jedna osoba prowadząca wesele jako DJ Wodzirej to dobre rozwiązanie. Najczęściej w opcji jedno-osobowej prowadzę jako DJ niewielkie wesela w okolicy Krakowa. Dobre w przypadku, jeśli wybierzecie doświadczonego i sprawdzonego didżeja. Właściwie moda na duety zaczęła się później, niż sama usługa DJ na wesele. Prowadzenie wesela w dwie osoby stało się udoskonaloną formą świadczenia usługi. 

Dwie osoby obsługi

Zainteresowani jesteście większą ilością świateł ? Wasz parkiet jest bardzo duży, to determinuje zazwyczaj użycie większych kolumn ? W takim przypadku duet DJ i Wodzirej z reguły szybciej i sprawniej poradzą sobie z montażem całego sprzętu, dzięki czemu maksymalną ilość sił wykorzystają podczas prowadzenia imprezy.  Dodatkowo jedna osoba przy 100, 150 czy 200 osobach będzie miała większy problem z muzycznymi dedykacjami i sprawnym poruszaniu się miedzy parkietem a konsolą podczas organizacji zabaw i konkursów. 

Obsługa 1 czy 1+1 ?

DJ na wesele i wodzirej

2 czy 2 w 1 ? 🙂

Co dwie głowy to nie jedna !

Sprzęt didżeja na wesele

Z naszymi walizkami, torbami, statywami i całą resztą uporamy się szybciej i sprawniej. Dzięki temu jest w nas więcej energii do działania podczas wesela !

dedykacje

Większe wesela to z reguły spory napór życzeń i dedykacji, w dwójkę łatwiej to ogarnąć bez wpływu na jakość imprezy 🙂

weselne Zabawy, toasty

Większa elastyczność i swoboda - gdy wodzirej prowadzi oczepiny lub inny konkurs, DJ na wesele zajmuje się podkładami muzycznymi, które są w wielu momentach bardzo istotne.

Duże wesela

  • W takich przypadkach zdecydowana większość Par Młodych poszukuje obsługi dwu a nawet trzyosobowej. W składach takich znajdują się:
  • DJ dbający o repertuar muzyczny i podkłady do zabaw,
  • Wodzirej prowadzący imprezę na parkiecie ale i najczęściej też pełniący rolę didżeja,
  • Często trzecia osoba zajmująca się obsługę obsługą świateł i pomagająca w montażu oraz demontażu sprzętu.

Pamiętać należy, iż nie każda osoba prowadząca działalność gospodarczą w zakresie DJ na wesele posiada odpowiednie nagłośnienie, które potrafi zaspokoić potrzeby parkietu, na którym bawić będzie się kilkaset osób.

Wymagania Pary Młodej

Wszystkie nasze rozważania  mogą spalić na panewce, jeśli nasze wizje przekreślone zostaną przez preferencje Pary Młodej, które są bardzo zróżnicowane. 

Zdarzają się osoby, które mimo tego, iż organizują bardzo duże wesele, nie życzą sobie konkursów i zabaw. W takim przypadku nawet ci klienci decydują się na jednoosobową obsługę dj-ską. Ma być po prostu muzyka i obsługa konferansjerska. W takim celu zamówienie duetu może mijać się z celem. 

Są też klienci, którzy planują małe przyjęcie weselne a mimo wszystko chcą maksymalnie zadbać o urozmaicenie imprezy. Planują jak największą ilość konkursów i zabaw, a tu idealnie sprawdzą się dwie osoby rozkręcające imprezę. 

Także wszystkie Wasze plany w zakresie prowadzenia wesela najlepiej przedyskutować z firmą oferującą te usługi. Wskazane jest poznać oferty jedno, dwu czy trzyosobowych bandów dj-skich i rozważyć która będzie najbardziej optymalna dla was.

A moja historia jako DJ trwa już wiele lat. Zerknij jak wygląda historia weselnego didżeja Roberta.

Podsumowanie

Na dzisiejszym rynku weselnym oprócz zespołów ślubnych masz do wyboru kilka rodzajów obsługi didżejskiej. To między innymi od Waszych preferencji zależy czy wybierzecie osoby obsługę jedno dwu czy nawet trzyosobową. Życzę Wam, żeby była to obsługa jak najlepsza, a po weselu pozostały tylko dobre wspomnienia !