...

Kogo szukasz ? DJ czy DJ + Wodzirej ?

Planujesz ślub w bliższej lub dalszej przyszłości. Skreśliliście zespół, gdyż preferujecie didżeja. Jaką formę obsługi wybrać ? DJ, DJ wodzirej w jednej osobie, czy duet DJ i wodzirej ? Kogo tak naprawdę potrzebujesz ? Sprawdź także w innym artykule jak wybrać wodzireja.

Pary młode planują zarówno małe przyjęcia, imprezy na kilkadziesiąt czy ponad 100 osób, a także duże na kilkaset osób. Po części ilość bawiących się gości determinuje wybór obsługi muzycznej ale nie jest to jedyny czynnik.

Małe przyjęcie

Często odbieram telefon i słyszę od potencjalnych klientów zdanie: „szukamy muzyki na małe przyjęcie„. Tacy klienci bardzo często decydują się na jedno-osobową obsługę wesela. Zazwyczaj nie zależy im na wielu konkursach.

Małe wesela też są fajne

Przy kilkudziesięciu osobach najczęściej jedna doświadczona osoba potrafi świetnie poprowadzić wesele. 

Ilość sprzętu niezbędnego do obsługi małej imprezy jest zazwyczaj mniejsza, niż na duże wydarzenie.

Jako DJ najczęściej prowadzę imprezy na...

Najwięcej obsługuję wydarzenia, na które Młodzi zapraszają pomiędzy 60 a 180 osób. W takich przypadkach klienci do wyboru mają poniższe rozwiązania:

  1. obsługa jedno-osobowa DJ Wodzirej,
  2. prowadzenie imprezy przez dwie osoby (DJ lub pomocnik + DJ Wodzirej).
Z nich to drugie cieszy się większą popularnością. Ogromnym ułatwieniem dla wodzireja jest dodatkowa pomoc za sterami konsolety didżejskiej. Zadaniem drugiej osoby jest sterowanie światłem oraz puszczanie trafionych podkładów muzycznych, gdy wodzirej pracuje na parkiecie. 

Prowadzenie przez jedną osobę

Jedna osoba czyli DJ Wodzirej to dobre rozwiązanie. Najczęściej w opcji jedno-osobowej prowadzę jako DJ niewielkie wesela w okolicy Krakowa. Dobre w przypadku, jeśli wybierzecie doświadczonego i sprawdzonego didżeja. Właściwie moda na duety zaczęła się później, niż sama usługa DJ. Prowadzenie wesela w dwie osoby stało się udoskonaloną formą świadczenia usługi. 

Dwie osoby obsługi

Zainteresowani jesteście większą ilością świateł ? Wasz parkiet jest bardzo duży, to determinuje zazwyczaj użycie większych kolumn ? W takim przypadku duet DJ i Wodzirej z reguły szybciej i sprawniej poradzą sobie z montażem całego sprzętu, dzięki czemu maksymalną ilość sił wykorzystają podczas prowadzenia imprezy.  Dodatkowo jedna osoba przy 100, 150 czy 200 osobach będzie miała większy problem z muzycznymi dedykacjami i sprawnym poruszaniu się miedzy parkietem a konsolą podczas organizacji zabaw i konkursów. 

Obsługa 1 czy 1+1 ?

DJ na wesele i wodzirej

2 czy 2 w 1 ? 🙂

Co dwie głowy to nie jedna !

Sprzęt

Z naszymi walizkami, torbami, statywami i całą resztą uporamy się szybciej i sprawniej. Dzięki temu jest w nas więcej energii do działania podczas prowadzenia !

dedykacje

Większe wydarzenia to z reguły spory napór życzeń i dedykacji, w dwójkę łatwiej to ogarnąć bez wpływu na jakość imprezy 🙂

Zabawy, toasty

Większa elastyczność i swoboda - gdy wodzirej prowadzi oczepiny lub inny konkurs, DJ zajmuje się podkładami muzycznymi, które są w wielu momentach bardzo istotne.

Duże wesela

  • W takich przypadkach zdecydowana większość Par Młodych poszukuje obsługi dwu a nawet trzyosobowej. W składach takich znajdują się:
  • DJ dbający o repertuar muzyczny i podkłady do zabaw,
  • Wodzirej prowadzący imprezę na parkiecie ale i najczęściej też pełniący rolę didżeja,
  • Często trzecia osoba zajmująca się obsługę obsługą świateł i pomagająca w montażu oraz demontażu sprzętu.

Pamiętać należy, iż nie każda osoba prowadząca działalność gospodarczą w zakresie DJ posiada odpowiednie nagłośnienie, które potrafi zaspokoić potrzeby parkietu, na którym bawić będzie się kilkaset osób.

Wymagania Pary Młodej

Wszystkie nasze rozważania  mogą spalić na panewce, jeśli nasze wizje przekreślone zostaną przez preferencje Pary Młodej, które są bardzo zróżnicowane. 

Zdarzają się osoby, które mimo tego, iż organizują bardzo duże weselicho, nie życzą sobie konkursów i zabaw. W takim przypadku nawet ci klienci decydują się na jednoosobową obsługę dj-ską. Ma być po prostu muzyka i obsługa konferansjerska. W takim celu zamówienie duetu może mijać się z celem. 

Są też klienci, którzy planują małe przyjęcie a mimo wszystko chcą maksymalnie zadbać o urozmaicenie imprezy. Planują jak największą ilość konkursów i zabaw, a tu idealnie sprawdzą się dwie osoby rozkręcające imprezę. 

Także wszystkie Wasze plany w zakresie prowadzenia wesela najlepiej przedyskutować z firmą oferującą te usługi. Wskazane jest poznać oferty jedno, dwu czy trzyosobowych bandów dj-skich i rozważyć która będzie najbardziej optymalna dla was.

A moja historia jako DJ trwa już wiele lat. 

Podsumowanie

Na dzisiejszym rynku oprócz zespołów ślubnych masz do wyboru kilka rodzajów obsługi didżejskiej. To między innymi od Waszych preferencji zależy czy wybierzecie osoby obsługę jedno dwu czy nawet trzyosobową. Życzę Wam, żeby była to obsługa jak najlepsza, a po weselu pozostały tylko dobre wspomnienia 

Seraphinite AcceleratorOptimized by Seraphinite Accelerator
Turns on site high speed to be attractive for people and search engines.