...

Wesele w Karczmie pod Wielką Solą w Wieliczce

Szukasz restauracji na niedzielny obiad dla Rodziny ? Planujecie w maju zorganizować komunię dla dziecka ? Może jesteście na etapie poszukiwania sali na wesele w okolicy Krakowa ? Jest to znana wielu osobom Karczma Pod Wielką Solą to miejsce, które świetnie się sprawdzi w każdej z wyżej wymienionych ról, aby poszaleć przy najlepszej muzyce na wesele. Problemem może być jedynie dostępność terminu.

Karczma Pod Wielką Solą jako sala na wesele ?

Jako DJ odwiedziłem w swojej karierze wiele sali weselnych, restauracji i hoteli, w których świetnie się bawiliśmy. Jednak z mojego punktu widzenia ta Karczma ma kilka zalet, których nie posiada część sali na wesele:

  •  dogodny dojazd z drogi numer 94 pomiędzy Krakowem a Tarnowem,
  • spory parking dla gości weselnych,
  • drewniane, stylowe wnętrze – świetny klimat i wyśmienite warunki akustyczne,
  • ogromne, wręcz czasami nie do przejedzenia porcje,
  • smaczna kuchnia oparta na wieloletnim doświadczeniu.
Starszy budynek Karczmy zbudowany jest z ciemnego drzewa i składa się z sali w kształcie litery L. Na jej pokładzie możliwa jest organizacja wesel do kilkudziesięciu, być może 100 osób. Prawdą jest, że ponoć na pierwszym piętrze jest jeszcze jedna sala, ale nie miałem okazji jej poznać. W okolicy roku 2019, jeśli dobrze pamiętam uruchomiony została drugi kompleks z jaśniejszego drzewa i nieco większej powierzchni. Jest to jedna sala mogąca pomieścić „na oko” z tańcami około 100 osób. Na piętrze znajduje się kolejna sala, zatem przewiduję, że w Karczmie Pod Wielką Solą uwzględniając dwa poziomy można zorganizować wesela i inne imprezy na 150, 200 może i większą ilość gości.

Opinie o Karczmie Pod Wielką Solą

Aby poznać opinie na temat Karczmy Pod Wielką Solą wystarczy zajrzeć na mapy Google. Jest ona bliska ideału. Ostatnim okresem sprawdzałem i było 4,6 ! Zapewne byłaby „5”, gdyby Karczma była większa. Część gości ma problem z rezerwacją terminu na wesele , chrzciny, czy nawet weselny rodzinny obiad. Ale kogo to jest „wina” ? 🙂 Zapewne na tak dużą ilość chętnych wpływa po prostu jakość obsługi i jedzenia. 

Jeśli zatem planujesz zorganizować wesele z didżejem pod Krakowem, weź to miejsce pod uwagę. Miejcie także na uwadze, że termin trzeba rezerwować najczęściej dużo wcześniej od planowanego terminu. Nawet kilka lat wcześniej !

Karczma Pod Wielką Solą menu

W menu Karczy pod Wielką Solą znajdziesz tradycyjne polskie zupy, pierogi, dania mięsne, desery, alkohol, po prostu wszystko czego źródłem jest tradycyjna polska kuchnia

Jedno jest pewne, nie będziesz narzekał a jakość jedzenia, jak też na jego ilość. Porcje są po prostu ogromne !

Leave a Comment

Seraphinite AcceleratorOptimized by Seraphinite Accelerator
Turns on site high speed to be attractive for people and search engines.