...

Jaką muzykę gra didżej podczas wesela

Weselna muzyka czyli jaka ?

Jaka muzyka na wesele ? Cóż to za elektryzujące pytanie ! Tym razem nie chodzi o pytanie DJ czy zespół, ale o sam repertuar. Z pewnością sporo osób od razu spróbuje „ustrzelić 10-ke na tarczy” i krzyknie „Jak wesele to oczywiście disco polo !„. Ale czy będą miały rację ?? Nie do końca i nie zawsze !

muzuka na wesele

Otóż muzyka na weselu musi być mieszanką wybuchową w pozytywnym znaczeniu. Ma sprawić, aby na parkiecie bawili się zarówno młodsi i starsi. Tutaj przede wszystkim bardzo istotne jest technika tworzenia bloków tanecznych przez didżeja prowadzącego ślub.

Jaka kolejność utworów

Bardzo istotnym elementem oprawy muzycznej wesela jest odpowiednie dobieranie prezentowanych utworów. Przykładowo po „Kawiarenkach” Urszuli Sipińskiej nie można puścić Twista albo „Highway to hell” AC DC. Chcesz rozwalić imprezę – mieszaj muzykę w dowolny sposób, puszczaj szybką, wolną, skoczną i przytulańca bez żadnej zasady co do kolejności. To idealna metoda aby goście się na weselu nie bawili i czuli zakłopotani ciągłymi zmianami klimatu. Jeśli jednak bloki taneczne tworzysz w ten sposób, że utwory które będą po sobie, nawiązują nawzajem w jakiś sposób, to jest to dobry kierunek. Goście będąc na parkiecie muszą czuć, że nie spotka ich niemiła niespodzianka w postaci nagłej zmiany muzycznego klimatu

Muzyka z lat 70-tych

Lata 70-te są znakomitym dostawcą wielkich muzycznych przebojów, które doskonale sprawdzają się na współczesnych weselach. Uniwersalność utworów Abby czy Bony M jest nie do przecenienia. Można oczywiście odnaleźć wiele innych przykładów dobrej muzyki na wesele z lat 70-ych.

Nieśmiertelne lata 80-te

Analizując repertuar muzyczny przyznać muszę, iż najwięcej zwolenników mają na weselach chyba lata 80. Przy nich bawią się zarówno osoby w wieku 50 plus jak też młodzież. Jest to „towar muzyczny” dobrze znany ze stacji radiowych, uniwersalny i klimatyczny

Wymieńmy na szybko Modern Talking, Eurythmics, Michaela Jacksona, czy Madonnę. A kto nie zna weselnych hitów Maryli Rodowicz, czy Krawczyka ?

Muzyka 90's

Lata 90 to świetność takich artystów jak DR Alban, La Bouche, zespołu Loft i innych. Utwory z tych lat znakomicie sprawdzają się podczas najbardziej intensywnych muzycznie minut weselnej zabawy.

Disco Polo

disco polo na wesele

No i wracamy do temu disco polo. Niby nikt nie lubi, niby nikt nie słucha a na weselu muzyka disco polo bardzo często dobrze się sprawdza. Osobiście prowadząc wesela, nie przesycam repertuaru tym gatunkiem muzycznym. Staram się wybierać z muzyki disco polo tylko największe przeboje, jeśli można tak powiedzieć „awangardę disco polową” 🙂

Unikam utworów z przekleństwami, czy też prymitywnymi tekstami. Nie zawsze disco polo ma rację bytu na weselu. Są tego typu imprezy podczas których Para Młoda nie chce tego rodzaju muzycznego. Są to po prostu wesela bez disco polo. 

Wesele bez Disco Polo - czy to możliwe ?

Oczywiście jestem w stanie spełnić to życzenie po wcześniejszych ustaleniach. Miałem już w swoim życiu sporo wesel bez disco polo. Na takich imprezach weselnicy bawią się równie świetnie ! Pamiętajcie jednak, że wesele jest nie tylko świętem Pary Młodej, ale także Waszych gości. Być może kilka utworów z disco polo „przełkniecie” bez większego problemu, a część gości, która czeka na ten styl muzyczny będzie także usatysfakcjonowana. 

Nowości

muzyczne nowwości na wesele

Spośród gąszcza nowych utworów, które na bieżąco powstają trzeba wybrać te, które sprawdzą się na weselu. Nie jest to zadanie łatwe. Niestety wkradł w świat muzyki ogromny pęd do robienia pieniędzy. Wiele utworów brzmi jakby były „robione na kolanie„, czy też na siłę i nie za dużo wnoszą do muzycznego świata.  

Należy jednak zauważyć, iż średnio w roku pojawia się kilka naprawdę fajnych świeżych utworów, które będą wypełniać weselne parkiety od strony repertuaru przez kolejne kilka sezonów. Ed Sheeran, Pharell Williams, Enrique Iglesias, czy Shakira są świetnymi przykładami do wykorzystania.

Wpływ na muzykę Pary Młodej i gości

Wasz wpływ na muzykę oczywiście jest ! Możecie stworzy listę utworów „must have” i obgadać ją z didżejem, który będzie u Was grał lub zespołem. Także często goście mogą zamawiać piosenki i składać muzyczne dedykacje. Pamiętajcie, iż nie ma sensu mozolne przygotowanie listy muzyki składającej się z kilkudziesięciu, czy kilkuset utworów. Jeśli zatrudniacie profesjonalistę, dajcie mu się wykazać !

Seraphinite AcceleratorOptimized by Seraphinite Accelerator
Turns on site high speed to be attractive for people and search engines.