...

Moja historia jak zostałem didżejem

Ponieważ jako DJ pracuję już sporo lat, postanowiłem w tym spisie zawrzeć trochę historii mojej pracy. „Odkopałem” kilka zdjęć z przeszłości.

Rok 2023

Po karnawale 2023 miałem trochę czasu na zaplanowanie nowego zestawu sprzętu na wesela. Poniżej dwie koncepcje. Po lewej dotychczasowy setup powiększony o reflektory retro. Po prawej całkiem nowy sprzęt. Nowy stół pod DJ sprzęt, czarne materiały na standach oraz zestaw czterech reflektorów retro. I oto jest najnowsze zdjęcie z pierwszego wesela w 2023 roku.

Rok 2022

Słupy na ruchome głowy zostały oświetlone specjalnymi lampami LED w kolorze białym ciepłym. Oczywiście jest także opcja podświetlenia ich reflektorami o szerokim zakresie kolorów. 

Także w tej barwie ciepłej białego światła dołączyły też dwa reflektory typu Matrix, które umożliwiają skuteczne oświetlenie parkietu taką mocą, która jest niezbędna. Całość komponuje się świetnie w praktycznie każdej sali. 

2019 - nowa epoka nowe wyzwania

Sprzętu przybyło na tyle, iż zmuszony byłem do kupienia busa. Wygoda pakowania i podróżowania dużym autem jest nie do przecenienia. Zaopatrzyłem się także w podświetlany napis LOVE RGB. 

2016 - tak już jakoś nowocześnie 🙂

Rok 2016 przyniósł ruchome głowy Showtec oraz aktywne nagłośnienie Yamaha. To był kolejny zauważalny krok w przód jeśli chodzi o światło i dźwięk. 

2013 - rozbudowałem sprzęt

Mocne skanery na żarówkach wyładowczych sterowane DMX. To było już coś jak na tamte czasy. Do tego reflektory LED i to wszystko na rampie. Coraz więcej czasu zajmowało połączenie całego sprzętu w całość.

 

2011 zleciało kilka lat od tamtej pory

Rok 2011 przyniósł pierwsze reflektory w technologii LED. Nowością było sterowanie DMX. Nowoczesna konsola pozwoliła na bezproblemowe odtwarzanie i miksowanie nie tylko płyt, ale plików MP3.

Nagłośnienie aktywne Cervin-Vega oraz pasywne Bayor Audio robiło robotę 🙂

2009 kiedyś to było 🙂

Rok 2009 to oświetlenie żarowe, które pobierało sporo prądu. Zapewne dziś znalazłyby się osoby, które przygarnęłyby oldschoolowe reflektory PAR56 🙂  Muzyka z płyt i MP3. Nagłośnienie pasywne. Tak powoli powoli kupuję sprzęt.

Rok 2006 start jako DJ na wesele

Moja przygoda z mobilnym didżejowaniem rozpoczęła się od imprez firmowych i wesel. Pierwsze wesele w roli Dj-a poprowadziłem nie w Krakowie ale w Warszawie w hotelu Chopin niedaleko lotniska. Potem rozpocząłem działalność jako DJ na wesele w Krakowie i całej Małopolsce co trwa do dziś od tamtego czasu poprowadziłem szereg eventów dla firm wesel nagłośniłem wiele konferencji obsłużyłem technicznie masę wystąpień publicznych i innych wydarzeń na terenie całej Małopolski.

Rok 2002 - Dyskoteki w Krakowie

W okolicy roku 2002 przeprowadziłem się do Krakowa. Tu też poczyniłem kolejne kroki w zakresie prowadzenia dyskotek. Kredens, Ręce i Nogi, Dziewiątka, Siódemka. Dziś chyba żadne z tych klubów już nie istnieje. W okolicy roku 2006 zakupiłem nagłośnienie i oświetlenie i się zaczęło.

Lata 1997 - 2005 DJ klubowy

Moją przygodę z obsługą imprez jako DJ rozpocząłem bardzo dawno temu. Z tego co pamiętam był to rok 1996, gdy zacząłem prowadzić imprezy w nadmorskich dyskotekach. Zdradzę Wam sekret. Nie jestem rodowitym Krakusem 🙂

Źródłem muzyki były wtedy już przez nikogo pewnie nie pamiętane kasety magnetofonowe. Wkrótce potem wkroczył odtwarzacz płyt CD oraz komputer.

Rozkręciłem się trochę jako DJ i poprowadziłem wiele dyskotek jako DJ klubowy.

Jedna z tych dyskotek działa do dziś i ma się dobrze. Pozdrawiam serdecznie właścicieli Czarnego Konia we Władysławowie, w którym to miejscu prowadziłem grubo ponad kilkaset dyskotek wieczornych głównie w okresie wakacyjnym. Bardzo żałuję ale w latach 90 aparaty fotograficzne nie były powszechnie dostępne i być może niektórzy z Was pamiętają wywoływanie zdjęć z kliszy. Niestety ówczesne telefony też nie oferowały możliwości robienia zdjęć, zatem mój zasób fotografii z początkowych lat bycia didżejem jest stosunkowo skromny.

Seraphinite AcceleratorOptimized by Seraphinite Accelerator
Turns on site high speed to be attractive for people and search engines.