...

Moja historia jak zostałem didżejem weselnym

Ponieważ jako DJ pracuję już sporo lat, postanowiłem w tym spisie zawrzeć trochę historii mojej pracy. „Odkopałem” kilka zdjęć z przeszłości.

Rok 2022

Słupy na ruchome głowy zostały oświetlone specjalnymi lampami LED w kolorze białym ciepłym. Oczywiście jest także opcja podświetlenia ich reflektorami o szerokim zakresie kolorów. 

Także w tej barwie ciepłej białego światła dołączyły też dwa reflektory typu Matrix, które umożliwiają skuteczne oświetlenie parkietu taką mocą, która jest niezbędna. Całość komponuje się świetnie w praktycznie każdej sali. 

2022

Rok 2022 przyniósł kilka zmian. Zakupiłem nowy stół pod sprzęt w uniwersalnym kolorze białym.

Słupy na ruchome głowy zostały oświetlone specjalnymi lampami LED w kolorze białym ciepłym. Oczywiście jest także opcja podświetlenia ich reflektorami o szerokim zakresie kolorów. Także w tej barwie ciepłej białego światła dołączyły też dwa reflektory typu Matrix, które umożliwiają skuteczne oświetlenie parkietu taką mocą, która jest niezbędna. 

Całość komponuje się świetnie w praktycznie każdej sali. Taki zestaw sprzętu będzie jeździł zapewne na wesela i inne imprezy w roku 2023.

2019

Nowością były ruchome głowy typu beam. Dźwięk nadal z aktywnych kolumn i tak chyba zostanie. Ostatni sezon rampy oświetleniowej. 

2016

Rok 2016 przyniósł ruchome głowy Showtec oraz aktywne nagłośnienie Yamaha. To był kolejny zauważalny krok w przód jeśli chodzi o światło i dźwięk. 

2013

Mocne skanery na żarówkach wyładowczych sterowane DMX. To było już coś jak na tamte czasy. Do tego reflektory LED i to wszystko na rampie. 

 

2011

Rok 2011 przyniósł pierwsze reflektory w technologii LED. Nowością było sterowanie DMX. Nowoczesna konsola pozwoliła na bezproblemowe odtwarzanie i miksowanie nie tylko płyt, ale plików MP3.

Nagłośnienie aktywne Cervin-Vega oraz pasywne Bayor Audio robiło robotę 🙂

2009

Rok 2009 to oświetlenie żarowe, które pobierało sporo prądu. Zapewne dziś znalazłyby się osoby, które przygarnęłyby oldschoolowe reflektory PAR56 🙂  Muzyka z płyt i MP3. Nagłośnienie pasywne.

Rok 2006 start wesel

Moja przygoda z mobilnym didżejowaniem rozpoczęła się od imprez firmowych i wesel. Pierwsze wesele w roli Dj-a poprowadziłem nie w Krakowie ale w Warszawie w hotelu Chopin niedaleko lotniska. Potem rozpocząłem działalność jako DJ w Krakowie i całej Małopolsce co trwa do dziś od tamtego czasu poprowadziłem szereg eventów dla firm wesel nagłośniłem wiele konferencji obsłużyłem technicznie masę wystąpień publicznych i innych wydarzeń na terenie całej Małopolski.

Rok 2002

W okolicy roku 2002 przeprowadziłem się do Krakowa. Tu też poczyniłem kolejne kroki w zakresie prowadzenia dyskotek. Kredens, Ręce i Nogi, Dziewiątka, Siódemka. Dziś chyba żadne z tych klubów już nie istnieje. W okolicy roku 2006 zakupiłem nagłośnienie i oświetlenie i się zaczęło.

Lata 1997 - 2005

Moją przygodę z obsługą imprez jako DJ rozpocząłem bardzo dawno temu. Z tego co pamiętam był to rok 1996, gdy zacząłem prowadzić imprezy w nadmorskich dyskotekach. Zdradzę Wam sekret. Nie jestem rodowitym Krakusem 🙂

Źródłem muzyki były wtedy już przez nikogo pewnie nie pamiętane kasety magnetofonowe. Wkrótce potem wkroczył odtwarzacz płyt CD oraz komputer.

Rozkręciłem się trochę jako DJ i poprowadziłem wiele dyskotek jako DJ klubowy.

Jedna z tych dyskotek działa do dziś i ma się dobrze. Pozdrawiam serdecznie właścicieli Czarnego Konia we Władysławowie, w którym to miejscu prowadziłem grubo ponad kilkaset dyskotek wieczornych głównie w okresie wakacyjnym. Bardzo żałuję ale w latach 90 aparaty fotograficzne nie były powszechnie dostępne i być może niektórzy z Was pamiętają wywoływanie zdjęć z kliszy. Niestety ówczesne telefony też nie oferowały możliwości robienia zdjęć, zatem mój zasób fotografii z początkowych lat bycia didżejem jest stosunkowo skromny.

Seraphinite AcceleratorOptimized by Seraphinite Accelerator
Turns on site high speed to be attractive for people and search engines.