...

Jak przekonać Rodzinę do didżeja

Planujesz, organizujesz, analizujesz bo chcesz zrobić wesele. Szukasz usług. Napotykasz na spoko didżeja, który może poprowadzić Wasze wesele. Rodzina poznając ten pomysł jest sceptyczna, lub wręcz wrogo nastawiona ? Po pierwsze przekaż zalety didżeja. Jak ich przekonać do tej usługi ? Czy będzie ciężko ? W mojego doświadczenia wiem, że najczęściej niestety elementem hamulcowym jest opinia Rodziców. Jeśli Oni dodatkowo mają wpływ finansowy na organizację wesela, to problem jest tym bardziej palący. 

Przede wszystkim zanim zaczniemy naszą batalię przekonywania do usługi didżeja, musimy sprawdzić co jest powodem niechęci. Być może osoby, które nie chcą bawić się na Waszym weselu przy didżeju mają jakieś złe wspomnienia ? A może chodzi tylko o przyzwyczajenie bo „zespół to zespół” ? Powszechne wśród części starszego pokolenia przeświadczenie, że DJ to tylko dyskoteka można bez większego problemu podważyć.

Zatem zlokalizuj źródło problemu, a to da Wam większą szansę na pokazanie usług didżeja w lepszym świetle.

Dlaczego czasami Rodzina nie chce didżeja ?

A co robi ten ... DJ ?

Jedną z przyczyn negatywnego nastawienia do didżeja może być po prostu brak doświadczenia z tą instytucją. Nie byli, nie widzieli, nie słyszeli, nie tańczyli przy dobrym didżeju. Może czas to zmienić ?

Jak to DJ ? Nie stać nas na zespół ?

Zespół od zawsze był synonimem luksusu. Ale czy jest tak dziś ? Od kilku lat proporcje systematycznie przechylają się w drugą stronę. Chyba nastąpiła już równowaga w tej kwestii. Dobry zespół potrafi pozytywnie zaskoczyć wizerunkowo i dać poczucie „weselnej uczty”. Jednak coraz więcej didżejów robi swoiste show na weselu. Nie mam tu na myśli tylko sprzętu (rustykalne dekoracje, iskry, dymy i inne wizualnie przyciągające wzrok dodatki). Animacje, zawodowstwo z zakresie bycia wodzirejem, grupowe tańce i inne atrakcje to czynniki stawiające wesele na naprawdę ekskluzywnym poziomie w zakresie dobrej zabawy

W naszej Rodzinie zawsze był zespół

Ok, ale czy to jest sensowny powód ? Może warto się odróżnić, wprowadzić, pokazać coś nowego ? Takie przekonanie jest coraz rzadsze. Postęp, zmiana, powiew świeżości, to główne powody dla których warto rozważyć usługę didżeja, lub chociaż rozejrzeć się szerzej po rynku zespołów. 

Filmy z wesel

Jednym z atutów Twojej pozycji w roli negocjatora wobec usługi didżeja będą filmy. To właśnie na ich podstawie możesz przekonać Rodziców, lub innych nieprzekonanych członków Rodziny do didżeja.

To właśnie na ich przykładzie masz szansę pokazać, że DJ nie jest gorszy od kapeli. Pokaż jak bawią się goście na weselu prowadzonym przez didżeja. Jaki rodzaj muzyki jest prezentowany i jak didżej wodzirej kreuje klimat na imprezie.

Opinie na temat didżeja

Pokaż Rodzicom (tak się na nich uparłem :)) opinie na temat wesel, które upatrzony DJ prowadził. Zapewne będą w nich wzmianki, że impreza była dla wszystkich bez znaczenia na wiek.

Generalnie chodzi o muzykę. Rodzice (oni najczęściej mają wątpliwości) muszą być pewni, że potańczą przy hitach z ich młodości. Ta niesprawiedliwa opinia o dyskotece zamiast wesela musi zostać zdetronizowana !

Spotkanie z didżejem

A więc u mnie też byli kilka razy ! Kto ? Rodzice miejący wątpliwości. Młodzi przyprowadzili ich na rozmowę. Nie ukrywam, że za pierwszym razem miałem stres. Ale kolejne takie sytuacje nie zrobiły już na mnie wrażenia.

Spokojna rozmowa, pokazanie materiałów reklamowych (głównie filmy) i zapewnienie że wesele ich najukochańszych dzieci będzie udane zrobiło swoje. Po imprezie podziękowania od Rodziców, że kamień spadł im z serca, bo było super. Takie chwile powodują, że czujesz się naprawdę dobrze. Czujesz się jak didżej weselny – misjonarz 🙂 🙂 I te misje się spełniają.

To właśnie na takich spotkaniach najlepiej rozwiewa się wątpliwości. Macie Rodziców lub innych członków Rodziny, którzy nie darzą zaufaniem osobę didżeja ? Przyprowadźcie ich do mnie !

Dlaczego czasami Rodzina nie chce didżeja ?

Seraphinite AcceleratorOptimized by Seraphinite Accelerator
Turns on site high speed to be attractive for people and search engines.