Ile kosztuje DJ

ile kosztuje dj

Organizujesz potańcówkę, studniówkę, imprezę dla pracowników firmy, a może chcesz zaprosić przyjaciół na organizowane przez siebie urodziny ? „Gwoździem programu” a właściwie jego „kręgosłupem” ma być didżej ? Tak to świetny pomysł. Pod warunkiem, że dobrze wybierzesz. Zaczynasz przeszukiwać czeluści Internetu, znajdujesz ciekawe oferty, ale doznajesz szoku związanego z cenami ? A może wręcz odwrotnie, jest strasznie tanio ? 🙂

koszt didżeja na wesele

Koszt didżeja prowadzącego wesela

Temat rzeka o którym piszemy w innym artykule. Jako, ze specjalizujemy się w weselach, dokładnie wiemy jak obszerny jest zakres cen DJ na wesela. Zapraszamy do tego artykułu. Jeśli jednak szukasz DJ na każdą inną okazję czytaj dalej.

Koszt DJ na event firmowy firmowy

cena DJ na imprezę firmową

DJ na imprezy dla firm to wydarzenia, podczas których dobry DJ jest na wagę złota. To na jego barku będzie spoczywać integracja uczestników „firmówki”. Jeśli nie masz pomysłu na urozmaicenie spotkania pracowników, rozważ zatrudnienie didżeja.

Być może oprócz setów muzycznych do tańca, zapewni Wam dodatkowe atrakcje (konkursy, karaoke, światła, dym).

Ile kosztuje poprowadzenie imprezy dla firmy ? Przy niedużych wydarzeniach tego typu na kilkadziesiąt osób kwoty, które musisz przeznaczyć są rzędu 1800 – 3000PLN. Przy dużych wydarzeniach na kilkaset lub więcej osób z pewnością zaplecze techniczne będzie determinowało cenę na wyższych pułapach.

Ile kosztuje DJ na urodziny ?

ile kosztuje DJ na 18

DJ na osiemnastkę

Wiele osób „ogarnia” sobie temat muzyki na osiemnaste urodziny we własnym zakresie. Dla takich klientów uruchomiliśmy kiedyś wypożyczalnię oświetlenia i nagłośnienia. Wiadomo koszt dobrego didżeja z pewnością będzie wyższy, niż wynajem niezbędnego sprzętu i puszczanie muzyki we własnym zakresie. 

Czy to się zawsze sprawdzi ? Pewnie nie. Na pewno impreza nie będzie taką „petardą” jak ta prowadzona przez doświadczonego didżeja, prezentera muzycznego. Będzie on miał z pewnością dobry sprzęt (nagłośnienie i światła) i poprowadzi całość od A do Z. Ile kosztuje DJ na osiemnastkę ? Być może znajdziesz oferty już za „kilka stówek” 🙂 Niemniej dobra impreza osiemnastkowa to koszty rzędu 1500-2500PLN.

Ile kosztuje DJ na 40 urodziny

40 urodziny to fajne imprezy 🙂 Chyba najczęściej świętuje się właśnie taką okrągłą rocznicę. Najczęściej 40 urodziny organizowane są w restauracjach i innych salach przystosowanych do tańców. Cena DJ na 40 urodziny to koszt między 1500 a 3500PLN. 

Cena za godzinę usługi didżeja

dj na godziny

Często pojawiają się pomysły, aby zatrudnić didżeja na 2,3 lub 4 godziny. Jednak taka opcja z reguły się nie opłaca. Dojazd, montaż sprzętu, potem demontaż i powrót to często czas porównywalny z planowaną długością imprezy. 

Zatem kombinowanie, że ktoś przyjedzie na 2 godziny i „skasuje” jedną piątą co za całą noc jest z góry skazane na porażkę. Mało kto bowiem będzie schodził z ceny, gdy może „złapać” całonocną imprezę, a nakład energii spożytkowany na wszystkie sprawy logistyczne będzie porównywalny do krótkiego zlecenia.

Co wpływa na cenę didżeja

Jest wiele czynników wpływających na ceny didżejskich usług. Nie licz na niesłychane okazje. Jeśli jeden DJ kosztuje 1500PLN, a inny 3500PLN, to z pewnością z czegoś to wynika.

Wymienimy to sprawy, które bezpośrednio wpływają na cenę didżejskich usług:

  • Koszt zakupu, magazynowania, amortyzacji i serwisowania sprzętu,
  • Jakość używanego DJ sprzętu (głównie chodzi o konsolę, mikrofony, nagłośnienie),
  • Koszty transportu (utrzymanie auta, amortyzacja samochodu, paliwo),
  • Reklama ,
  • Zakup muzyki,
  • Podatki,
  • Doświadczenie i poziom wykonywanych DJ usług.
Należy zauważyć, iż ten ostatni czynnik, choć wymieniony w kilku wyrazach ma chyba wpływ decydujący. Sam sprzęt bowiem nie poprowadzi za nikogo wesela, czy żadnej innej imprezy. Niemniej jednak właśnie doświadczenie i staż w DJ branży zazwyczaj idzie w parze z jakością używanego sprzętu.

Leave a Comment