Ile kosztuje DJ

ile kosztuje dj

Organizujesz imprezę, wesele, studniówkę, a może chcesz zaprosić przyjaciół na organizowane przez siebie urodziny ? „Gwoździem programu” a właściwie jego kręgosłupem ma być didżej ? Tak to świetny pomysł. Pod warunkiem, że dobrze wybierzesz. Zaczynasz przeszukiwać czeluści Internetu, znajdujesz ciekawe oferty, ale doznajesz szoku związanego z cenami ?

koszt didżeja na wesele

Koszt didżeja na wesele

Temat rzeka o którym piszemy w innym artykule. Jako, ze specjalizujemy się w weselach, dokładnie wiemy jak obszerny jest zakres cen usługi DJ na wesele. Zapraszamy do tego artykułu. Jeśli jednak szukasz DJ na każdą inną imprezę czytaj dalej.

DJ na imprezę firmową

cena DJ na imprezę firmową

DJ na imprezy dla firm to wydarzenia, podczas których dobry DJ jest na wagę złota. To na jego barku będzie spoczywać integracja uczestników „firmówki”. Jeśli nie masz pomysłu na urozmaicenie spotkania pracowników, rozważ zatrudnienie didżeja.

Być może oprócz setów muzycznych do tańca, zapewni Wam dodatkowe atrakcje (konkursy, karaoke, światła, dym).

Ile kosztuje DJ do poprowadzenia imprezy dla firmy ? Przy niedużych wydarzeniach tego typu na kilkadziesiąt osób kwoty, które musisz przeznaczyć są rzędu 1800 – 3000PLN. Przy dużych wydarzeniach na kilkaset lub więcej osób z pewnością zaplecze techniczne będzie determinowało cenę na wyższych pułapach.

Ile kosztuje DJ na osiemnastkę ?

DJ na osiemnastkę

Wiele osób „ogarnia” sobie temat muzyki na osiemnaste urodziny we własnym zakresie. Dla takich klientów uruchomiliśmy kiedyś wypożyczalnię oświetlenia i nagłośnienia. Wiadomo koszt dobrego didżeja z pewnością będzie wyższy, niż wynajem niezbędnego sprzętu i puszczanie muzyki we własnym zakresie. 

Czy to się zawsze sprawdzi ? Pewnie nie. Na pewno impreza nie będzie taką „petardą” jak ta prowadzona przez doświadczonego didżeja, prezentera muzycznego. Będzie on miał z pewnością dobry sprzęt (nagłośnienie i światła) i poprowadzi całość od A do Z. Ile kosztuje DJ na osiemnastkę ? Być może znajdziesz oferty już za „kilka stówek” 🙂 Niemniej dobra impreza osiemnastkowa to koszty rzędu 1500-2500PLN.

DJ cena za godzinę

dj na godziny

Często pojawiają się pomysły, aby zatrudnić didżeja na 2,3 lub 4 godziny. Jednak taka opcja z reguły się nie opłaca. Dojazd, montaż sprzętu, potem demontaż i powrót to często czas porównywalny z planowaną długością imprezy. 

Zatem kombinowanie, że ktoś przyjedzie na 2 godziny i „skasuje” jedną piątą co za całą noc jest z góry skazane na porażkę. Mało kto bowiem będzie schodził z ceny, gdy może „złapać” całonocną imprezę, a nakład energii spożytkowany na wszystkie sprawy logistyczne będzie porównywalny do krótkiego zlecenia.

Co wpływa na cenę didżeja

Jest wiele czynników wpływających na ceny didżejskich usług. Nie licz na niesłychane okazje. Jeśli jeden DJ kosztuje 1500PLN, a inny 3500PLN, to z pewnością z czegoś to wynika.

Wymienimy to sprawy, które bezpośrednio wpływają na cenę didżejskich usług:

  • Koszt zakupu, magazynowania, amortyzacji i serwisowania sprzętu,
  • Jakość używanego DJ sprzętu (głównie chodzi o konsolę, mikrofony, nagłośnienie),
  • Koszty transportu (utrzymanie auta, amortyzacja samochodu, paliwo),
  • Reklama ,
  • Zakup muzyki,
  • Podatki,
  • Doświadczenie i poziom wykonywanych DJ usług.
Należy zauważyć, iż ten ostatni czynnik, choć wymieniony w kilku wyrazach ma chyba wpływ decydujący. Sam sprzęt bowiem nie poprowadzi za nikogo wesela, czy żadnej innej imprezy. Niemniej jednak właśnie doświadczenie i staż w DJ branży zazwyczaj idzie w parze z jakością używanego sprzętu.

Zostaw Komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *