Ile kosztuje DJ na wesele 2023 – 2024 i dlaczego tak dużo :)

Zastanawiasz się ile kosztuje DJ na wesele ? Nie masz pojęcia ile środków przygotować ? Co tu dużo gadać, DJ będzie tańszy w utrzymaniu, bo mniej zje niż 6-osobowy zespół 🙂 Ale teraz na poważnie…

Długo pracowałem nad tym artykułem. Właściwie cały czas aktualizuje jego treść, gdyż temat tego ile kosztuje DJ na wesele jest bardzo skomplikowany i wymaga głębszej analizy. 

Określanie ceny za didżeja to jak szacowanie ceny auta. Pojedziesz bryką za 5 tysięcy złotych, albo dotrzesz do celu autem za 100 tysięcy.

Jak się postarasz, znajdziesz didżeja na swoje wesele bardzo tanio. A czy dobry DJ musi być drogi jak Mercedes ? Nie mam pojęcia, ale tanio i dobrze najczęściej nie idzie w parze. Z drugiej strony porównywanie dobrego didżeja do drogiego auta jest „trochę” małostkowe 🙂 

Sprawdź cenę DJ na wesele - formularz kontaktowy

Jeśli szukasz didżeja tu i teraz, napisz do mnie przez poniższy formularz. Otrzymasz świeżą ofertę, a w tym cenę didżeja na wesele. Odpowiadam do 24h, chyba, że akurat prowadzę wesele jako DJ. Wówczas czas może być dłuższy, gdyż w pracy skupiam się właśnie na aktualnych klientach 🙂

Szeroki zakres cen DJ na wesele

Zastanawiasz się ile kosztuje DJ na wesele ? Znalazłeś DJ-a ale wydaje Ci się za drogi ? Wytypowałeś didżeja na wesele, ale cena didżeja na wesele wydaje się podejrzanie niska ? Dowiedz się na co zwrócić uwagę szukając osoby, która będzie miała za zadanie poprowadzić imprezę weselną. Sama cena didżeja weselnego bowiem może być myląca.

Na cenę didżeja prowadzącego wesela składa się wiele czynników. Są to między innymi:

 • doświadczenie,
 • sprzęt,
 • rozpoznawalność,
 • ilość zapytań, którą otrzymuje DJ od potencjalnych klientów i kilka innych.

Na rynku didżejskim występuje spora rozbieżność w cenach ich usług. Oprócz powyższych podstawowych czynników na koszty wesela przez didżeja składają się także dodatkowe usługi takie jak: ciężki dym, dodatkowe atrakcje, napis love czy foto-budka, które są często w ofercie didżeja.

Zapewne osoby które znalazły się na tej stronie będą szukały dokładnego cennika usług DJ na wesele. Rozpiętość kwotowa jest dosyć szeroka, ale postaram się jednak udzielić Wam wskazówek, dzięki którym będziecie mogli wybrać najlepszą usługę dostosowaną do Waszego budżetu.

Cena DJ na wesele a region Polski

Z pewnością jednym z aspektów wpływających na koszt didżeja na wesele jest region w którym go potrzebujemy. Rozpatrując Małopolskę i województwa sąsiadujące z pewnością w okolicach Krakowa i na Śląsku panują dość wysokie ceny. Im dalej na wschód (czyli w kierunku Podkarpacia) koszty tej usługi są coraz niższe. Podobnie wygląda to w województwie świętokrzyskim, w którym DJ na wesele będzie zazwyczaj tańszy niż w Małopolsce.

Poniżej przykładowe pakiety cenowe didżejów z różnych regionów kraju. Informacje te uzyskaliśmy z jednego z portali weselnych:

 • DJ z Wrocławia – cena na wesele: prowadzenie imprezy do 12 godzin, w pakiecie oświetlenie, nagłośnienie, obsługa konferansjerska koszt 4000 zł, możliwe dodatkowe atrakcje: ciężki dym 400 zł, napis love z 350 zł
 • DJ ze Śląska na wesele – koszt prowadzenia wesela cena 3500 zł do 10 godzin na sali weselnej, w cenie dodatkowe gadżety typu peruki, śmieszne okulary, światła i nagłośnienie oraz obsługa jednoosobowa DJ Wodzirej
 • DJ wodzirej z Krakowa  – koszt prowadzenia wesela to 4000 zł i w cenie: nagłośnienie, oświetlenie i obsługa dwuosobowa DJ oraz  DJ Wodzirej prezenter muzyczny, możliwe dodatkowe atrakcje w postaci tańca w chmurach 400 zł, dekoracje sali weselnej światłem LED od 350 zł.
 • DJ z Warszawy w duecie ze skrzypaczką koszt prowadzenia wesela to 6500 zł, w cenie nagłośnienie, oświetlenie, skrzypaczka.

Zakresy cenowe didżeja na wesele

Poniżej opiszemy różnorakie oferty wraz z analizą tego, czego możesz się po nich spodziewać. Oczywiście są wyjątki od reguły, ale generalnie zasada oceny ofert i cen DJ na wesele się sprawdza.

1500 - 2000 PLN za didżeja na wesele - czy to dobra oferta ?

Hmmm … czego można się spodziewać od didżeja, który kosztuje powiedzmy 1500PLN. Zdaje się, że niewiele. 1500PLN to kwota, za którą DJ kupuje jedno urządzenie i to nie najdroższe. Przykładowo tyle kosztuje przyzwoity mikrofon bezprzewodowy, czy kontroler świateł. Nagłośnienie, czy konsola didżejska to wydatki wielokrotnie wyższe. A gdzie zasób ludzki w usłudze ? Nie brałbym pod uwagę tak tanich ofert, chyba, że po prostu budżet Was „nie puszcza”. A może w takim razie lepiej odłożyć wesele i dozbierać pieniądze ?

Podsumujmy – dobre nagłośnienie, światła, konsola didżejska + muzyka, mikrofon, słuchawki, stanowisko, auto transport, montaż, demontaż, osoba prowadząca wesele – DJ ze sprzętem za 1500PLN to po prostu niemożliwe. 

Cena 2500 - 3000 PLN za didżeja - co otrzymasz ?

Kwoty tego rzędu dają realne szanse na znalezienie w tej kwocie didżeja, którego będzie słychać na sali. Co to znaczy „będzie słychać” ? Słyszalność zapewnia przyzwoitej klasy nagłośnienie oraz dobry mikrofon. Być może osoba w tej kwocie częściowo wykaże się także jako wodzirej. Poprowadzi konkurs, zapowie posiłek, zaprosi na Podziękowania dla Rodziców. 

DJ na wesele za 3500 - 4000 PLN - warto

Jest duża szansa, iż DJ który kosztuje około 3500 tysiąca złotych pokaże pewien poziom. Możemy liczyć na przyzwoite stanowisko didżeja wraz z nagłośnieniem i oświetleniem. Jak dobrze poszukasz, to znajdziesz ciekawe oferty obsługi w dwie osoby. To jest dość ważne na dużych weselach powyżej 100-150 osób. W pojedynkę czasami ciężko skutecznie ogarnąć muzyczne dedykacje i prowadzenie. Po prostu są chwile, w których musisz tymczasowo spławić wujka Zenona, który prosi o podchodzi o piosenkę akurat w momencie, w którym DJ zaprasza na oczepiny. Polecam dwie osoby do prowadzenia większych wesel. 

DJ za 4500 - 5000 PLN na wesele - drogo ?

O rany jak drogo ! Tak zazwyczaj reagują Pary Młode szukające didżeja i znajdujące oferty za 5, 6 czy 7 tysięcy złotych. Ok, nie jest tanio, ale sprawdź co za tą cenę otrzymujesz ! Zapewne cały setup sprzętowy jest na czasie, schludny, modny, topowy, ciężko skonkretyzować. Jeśli jednak Wasz budżet nie przewiduje takich wydatków, to faktycznie szukaj dalej, ale w tańszych ofertach. Jednak osoby z góry krytykujące oferty didżejów, które kosztują ponadprzeciętnie zachęcam do ich analizy od strony tego, co otrzymuje klient. Cena usługi DJ na wesele nie bierze się znikąd. Tanie jak też drogie z czegoś wynikają. To do klientów należy ocena i analiza, która oferta jest odpowiednia. 

Ewentualne koszty dodatkowe DJ na wesele

 • Transport jest kosztem, który Pary Młode zazwyczaj ponoszą. Często DJ nie pobiera opłaty za transport do 50 km lub kalkuluje go w cenie usługi. Poza tym średnio koszt dojazdu to zazwyczaj koło 1PLN za przejechany kilometr.
 • Nocleg pomiędzy weselem a poprawinami zazwyczaj pokrywa Para Młoda. Nocleg często jest także niezbędny gdy odległość między siedzibą didżeja a miejscem uroczystości jest większa niż 100 km.
 • ZAiKS to opłata którą ponosi organizator wesela, najczęściej obowiązek ten spoczywa na Parze Młodej lub sali weselnej. 

Cena DJ na wesele a jakość ?

Czy jakość usługi DJ na wesele jest dla Was ważna ? Odpowiemy nieco zaskakująco … to zależy od klienta. Jest grono osób, które za jakość proponowanej usługi didżeja na wesele są w stanie zapłacić duże pieniądze. Z reguły jakość usługi didżej na ślub rośnie wraz z ceną, którą płacimy i jest pewnym wyznacznikiem jakości. Jest jednak spora grupa osób, które w swoim budżecie przewidziały stosunkowo małe kwoty na usługę prowadzenia wesela przez didżeja. Dla nich często jakość oferowanej usługi jest drugoplanowa,  ponieważ muszą się zmieścić w określonej przyjętej przez siebie kwocie. 

Legalna firma DJ Na wesele

DJ prowadzący wesela prędzej czy później stanie przed wyzwaniem założenia działalności gospodarczej. Jest to tym bardziej wskazane, iż w Internecie cały czas krążą informacje o kontrolach Urzędu Skarbowego. Przecież nikt nie chce ryzykować kary działając “na czarno”. Założenie działalności wiąże się z opłacaniem składek na ubezpieczenia społeczne i zdrowotne oraz odprowadzaniem podatków od uzyskanych dochodów. Z oczywistych względów DJ prowadzący działalność gospodarczą musi podnieść ceny swoich usług. W zamian za to Para Młoda ma większą pewność, że usługa zostanie należycie wykonana, gdyż umowę podpisuje z firmą, a nie z osobą fizyczną. 

Zaplecze techniczne a koszt usługi DJ

Każdy DJ weselny, który będzie oferował w ramach swojej usługi bogate zaplecze techniczne, pobiera większe kwoty. Na sprzęt który wpływa na jakość wesela składają się: nagłośnienie, oświetlenie, DJ sprzęt. Firma musi wziąć pod uwagę amortyzację urządzeń, ich serwis, a w końcu czas przeznaczony na montaż i demontaż.

Postęp technologiczny w dziedzinie sprzętu na imprezę jest bardzo szybki. Osoba która chce chociaż być “na czasie” musi na bieżąco inwestować aby nadgonić konkurencję. Zatem zaplecze techniczne determinuje także ceny za usługi didżej na wesele. Dodatkowo DJ na wesele w pewnym momencie wraz z rozwojem swojej działalności stanie przed dylematem braku miejsca w aucie. To determinuje potrzebę kupna małego „dostawczaka” a czasem nawet większego busa. To znowu koszty które trzeba wkalkulować w cenę didżeja.

Na ceny kompleksowej usługi DJ mają wpływ dodatkowe atrakcje takie jak:

 • dym na pierwszy taniec,
 • gadżety i
  przebrania,
 • pirotechnika na pierwszy taniec i tort weselny,
 • napis love,
 • inne.

Oprócz standardowego oświetlenia DJ weselny posiada często dekorację oświetleniową, która stanowi alternatywę dla tradycyjnej dekoracji sali. Dodatkowe atrakcje także wpływają na koszt DJ na wesele.

Rosnące ceny sprzętu a cena DJ na wesele

Od roku 2021 mamy nieciekawą tendencję do wzrostu cen urządzeń elektronicznych stosowanych w branży estradowej. I tak na przykład ogromny problem wystąpił z kontrolerami dla DJ, które to są albo bardzo drogie, lub po prostu niedostępne. 

Spory problem miały lub nadal mają przodujące na rynku firmy Denon i Pioneer DJ. Obecne ceny tego sprzętu w roku 2023 są nawet o 80% wyższe niż kilka lat temu. Powodów tego może być kilka. Z pewnością pandemia dała się we znaki, a tym samym lockdown w Chinach. Podejrzewamy także, że wojna w Ukrainie także ma duży wpływ na podaż i popyt elektroniki, która jest przecież ważnym elementem współczesnej broni. 

Taka sama niewesoła sytuacja jest na rynku nagłośnienia estradowego i wszelakich urządzeń oświetlających. Ciężko, aby rosnące ceny sprzętu dla weselnych didżejów nie miały bezpośredniego wpływu na stawki usług. 

Tak naprawdę nie doceniamy sprzętu didżeja. Nie znamy się, wierzymy na słowo, aż na imprezie, na którą zatrudniliśmy „profesjonalistę” w wyjątkowo atrakcyjnej cenie okazuje się, że coś nie gra. Mieliśmy wspólnie osiągnąć wymarzony cel w postaci świetnego wesela, a okazało się, że wyszło inaczej. Zatem uważajmy i analizujmy te wyjątkowo atrakcyjne okazje usługi didżejskiej. 

Reklama a cena usług DJ na wesele

Może cię to zdziwi, ale dobra reklama wpływa na ceny usług didżeja weselnego. Jeśli wybierze on odpowiednią firmę marketingową lub sam zna się na reklamie, to może w dobry sposób wypromować swoją działalność w Internecie. Wówczas rośnie ilość zapytań o usługi DJ na wesele co też stanowić może powód do podniesienia cen.

Podsumowując reklama dźwignią handlu !

Didżej na wesele – złoty biznes czy ciężki kawałek chleba ?

Osobie postronnej ciężko ocenić, czy praca DJ-a weselnego jest łatwa i przyjemna. To samo tyczy się innych branży weselnych jak kamerzysta, fotograf, czy kierowca auta ślubnego. Ludzie stojący z boku widzą zazwyczaj tylko powierzchownie nasz zawód. To samo tyczy się didżejów, którzy zarywają nocki, więc ma to oczywiście negatywny wpływ na zdrowie. Dodatkowo coraz więcej osób wskazuje na czynnik częściowego wykluczenia z życia towarzyskiego. Czas w którym znajomi spotykają się, czy wyjeżdżają na wspólne wycieczki jest dla DJ na wesele zarezerwowany pracą (chodzi głównie o weekendy).

Choć DJ obsługuje wesele czy inną imprezę określoną ilość godzin, to jednak dużo czasu zajmują czynności, których nie widać na sali. Załadunek sprzętu, dojazd, montaż, konserwacja urządzeń w wolnych okresach. Zatem przykładowe 10 godzin spędzone przez didżeja w miejscu imprezy, najczęściej jest opłacone dodatkowym czasem pracy w wymiarze kilku godzin bezpośrednio przed i po imprezie. 

Zostaw Komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *