...

Ile kosztuje DJ na wesele 2023 – 2024 i dlaczego tak dużo :)

Zastanawiasz się ile kosztuje DJ, który ze swoim sprzętem może poprowadzić Wasze wesele ? Nie masz pojęcia ile środków przygotować ? Co tu dużo gadać, DJ będzie tańszy w utrzymaniu, bo mniej zje niż 6-osobowy zespół 🙂 To miał być żart. Ale teraz na poważnie…

Długo pracowałem nad tym artykułem. Właściwie cały czas aktualizuje jego treść, gdyż temat tego ile kosztuje DJ jest bardzo skomplikowany i wymaga głębszej analizy. Na twarzy wielu osób to zagadnienie doprowadza do wypieków na twarzy. Przecież „DJ tylko puszcza muzykę, a to nic skomplikowanego” ! Czyżby ? Skąd w takim razie takie rozbieżności w cenie tej usługi. Jakim cudem zdarzają się osoby niezadowolone ze swojego didżeja ? Nie podołał tak prostemu zadaniu ?

Określanie ceny za didżeja to jak szacowanie ceny auta. Pojedziesz bryką za 5 tysięcy złotych, albo dotrzesz do celu autem za 100 tysięcy.

Jak się postarasz, znajdziesz didżeja bardzo tanio. A czy dobry DJ musi być drogi jak Mercedes ? Nie mam pojęcia, ale tanio i dobrze najczęściej nie idzie w parze. Z drugiej strony porównywanie dobrego didżeja do drogiego auta jest „trochę” małostkowe 🙂 

Sprawdź cenę DJ - formularz kontaktowy

Jeśli szukasz didżeja tu i teraz, napisz do mnie przez poniższy formularz. Otrzymasz świeżą ofertę, a w tym cenę didżeja. Odpowiadam do 24h, chyba, że akurat prowadzę wesele. Wówczas czas może być dłuższy, gdyż w pracy skupiam się właśnie na aktualnych klientach 🙂

Szeroki zakres cen DJ

Zastanawiasz się ile kosztuje DJ ? Znalazłeś DJ-a ale wydaje Ci się za drogi ? Wytypowałeś didżeja na wesele, ale cena didżeja wydaje się podejrzanie niska ? Dowiedz się na co zwrócić uwagę szukając osoby, która będzie miała za zadanie poprowadzić Twoją imprezę weselną. Sama cena didżeja bowiem może być myląca.

Jakie czynniki wpływają na cenę DJ ?

Ceny, koszty, oferta, dodatkowe opłaty za usługę prowadzenia wesela nie biorą się znikąd. Jest sporo czynników, które kształtują i modelują koszty i wszelkie opłaty dodatkowe didżeja

Cena DJ a region Polski

Z pewnością jednym z aspektów wpływających na koszt didżeja jest region w którym go potrzebujemy. Rozpatrując Małopolskę i województwa sąsiadujące z pewnością w okolicach Krakowa i na Śląsku panują dość wysokie ceny. Podobnie jest we Wrocławiu, Poznaniu czy Szczecinie. Chyba jednak ponadprzeciętne stawki panują w Warszawie. Zresztą wiadomo dlaczego. Im dalej na wschód (czyli w kierunku Podkarpacia) koszty tej usługi są coraz niższe. Podobnie wygląda to w województwie świętokrzyskim, w którym DJ będzie zazwyczaj tańszy niż w Małopolsce, czy na Śląsku.

Poniżej przykładowe pakiety cenowe didżejów z różnych regionów kraju. Informacje te uzyskaliśmy z jednego z portali weselnych:

 • DJ z Wrocławia – cena na wesele: prowadzenie imprezy do 12 godzin, w pakiecie oświetlenie, nagłośnienie, obsługa konferansjerska koszt 4000 zł, możliwe dodatkowe atrakcje: ciężki dym 400 zł, napis love z 450 zł,
 • DJ ze Śląska na wesele – koszt prowadzenia wesela cena 3500 zł do 10 godzin na sali weselnej, w cenie dodatkowe gadżety typu peruki, śmieszne okulary, światła i nagłośnienie oraz obsługa jednoosobowa DJ Wodzirej,
 • DJ wodzirej z Krakowa  – koszt prowadzenia wesela to 4000 zł i w cenie: nagłośnienie, oświetlenie i obsługa dwuosobowa DJ oraz  DJ Wodzirej prezenter muzyczny, możliwe dodatkowe atrakcje w postaci tańca w chmurach 400 zł, dekoracje sali weselnej światłem LED od 350 zł,
 • DJ z Warszawy w duecie ze skrzypaczką koszt prowadzenia wesela to 6500 zł, w cenie nagłośnienie, oświetlenie, skrzypaczka.

Na cenę DJ na wesele składa się wiele czynników, na temat których rozpiszę się w dalszej treści artykułu. W skrócie są to między innymi:

 • doświadczenie,
 • sprzęt,
 • rozpoznawalność,
 • opinie dotychczasowych klientów,
 • ilość zapytań, którą otrzymuje DJ od potencjalnych klientów i kilka innych,
 • rejon kraju w którym organizujecie wesele.

Na rynku didżejskim występuje spora rozbieżność w cenach usług. Oprócz powyższych podstawowych czynników na koszty wesela przez didżeja składają się także dodatkowe usługi takie jak: ciężki dym, dodatkowe atrakcje, napis love czy foto-budka, które są często w ofercie didżeja. Ale one nie są tym, nad czym będziemy debatować. 

Zapewne osoby które znalazły się na tej stronie będą szukały dokładnego cennika usług didżeja. Postaram się udzielić Wam wskazówek, dzięki którym będziecie mogli wybrać najlepszą usługę dostosowaną do Waszego budżetu.

Wpływ doświadczenia didżeja na jego cenę

Jeśli szukasz jakiejkolwiek usługi, to zależy Ci na osobie z doświadczeniem, czy nie koniecznie ? Lekarz początkujący i nabierający doświadczenia, czy ze stażem jest bardziej pewny ? Specjalista do remontu łazienki – zaczynający swój fach i rozkręcający biznes, czy fachowiec mający za sobą wykończenie kilkudziesięciu łazienek ? Z didżejem weselnym jest podobnie. Doświadczony didżej zapewne będzie droższy, ale za to lepiej poprowadzi imprezę, niż ten raczkujący. Także zaplecze sprzętowe będzie lepsze w przypadku didżeja będącego na rynku co najmniej kilka lat.

Legalna firma DJ a koszty

DJ prędzej czy później stanie przed wyzwaniem założenia działalności gospodarczej. Jest to tym bardziej wskazane, iż w Internecie cały czas krążą informacje o kontrolach Urzędu Skarbowego. Przecież nikt nie chce ryzykować kary działając “na czarno”. Założenie działalności wiąże się z opłacaniem składek na ubezpieczenia społeczne i zdrowotne oraz odprowadzaniem podatków od uzyskanych dochodów. Z oczywistych względów DJ prowadzący działalność gospodarczą musi podnieść ceny swoich usług. W zamian za to Para Młoda ma większą pewność, że usługa zostanie należycie wykonana, gdyż umowę podpisuje z firmą, a nie z osobą fizyczną. 

Zaplecze techniczne a koszty didżeja

Każdy DJ weselny, który będzie oferował w ramach swojej usługi bogate zaplecze techniczne, pobiera większe kwoty. Na sprzęt który wpływa na jakość wesela składają się: nagłośnienie, oświetlenie, DJ sprzęt. Firma musi wziąć pod uwagę amortyzację urządzeń, ich serwis, a w końcu czas przeznaczony na montaż i demontaż.

Rosnące ceny sprzętu

Od roku 2021 mamy nieciekawą tendencję do wzrostu cen urządzeń elektronicznych stosowanych w branży estradowej. I tak na przykład ogromny problem wystąpił z kontrolerami dla DJ, które to są albo bardzo drogie, lub po prostu niedostępne. 

Spory problem miały lub nadal mają przodujące na rynku firmy Denon i Pioneer DJ. Obecne ceny tego sprzętu w roku 2023 są nawet o 80% wyższe niż kilka lat temu. Powodów tego może być kilka. Z pewnością pandemia dała się we znaki, a tym samym lockdown w Chinach. Podejrzewamy także, że wojna w Ukrainie także ma duży wpływ na podaż i popyt elektroniki, która jest przecież ważnym elementem współczesnej broni. 

Taka sama niewesoła sytuacja jest na rynku nagłośnienia estradowego i wszelakich urządzeń oświetlających. Ciężko, aby rosnące ceny sprzętu dla weselnych didżejów nie miały bezpośredniego wpływu na stawki usług. 

Reklama a cena usług DJ

Postęp technologiczny w dziedzinie sprzętu na imprezę jest bardzo szybki. Osoba która chce chociaż być “na czasie” musi na bieżąco inwestować aby nadgonić konkurencję. Zatem zaplecze techniczne determinuje także ceny za usługi didżej. Dodatkowo DJ w pewnym momencie wraz z rozwojem swojej działalności stanie przed dylematem braku miejsca w aucie. To determinuje potrzebę kupna małego „dostawczaka” a czasem nawet większego busa. To znowu koszty które trzeba wkalkulować w cenę didżeja.

Na ceny kompleksowej usługi DJ mają także wpływ dodatkowe atrakcje takie jak:

 • dym na pierwszy taniec,
 • gadżety i
  przebrania,
 • pirotechnika na pierwszy taniec i tort weselny,
 • napis love,
 • inne.

Oprócz standardowego oświetlenia DJ posiada często dekorację oświetleniową, która stanowi alternatywę dla tradycyjnej dekoracji sali. Dodatkowe atrakcje także wpływają na koszt usługi.

Może cię to zdziwi, ale dobra reklama wpływa na ceny usług didżeja. Jeśli wybierze on odpowiednią firmę marketingową lub sam zna się na reklamie, to może w dobry sposób wypromować swoją działalność w Internecie. Wówczas rośnie ilość zapytań co też stanowić może powód do podniesienia cen.

Podsumowując reklama dźwignią handlu ! Ostatecznie koszty reklamy wkalkulowane są w usługę. Czy to coś dziwnego ? Nie, tak samo funkcjonuje cały rynek usług i towarów. 

Zakresy cenowe didżeja na wesele

Poniżej opiszemy różnorakie oferty wraz z analizą tego, czego możesz się po nich spodziewać. Oczywiście są wyjątki od reguły, ale generalnie zasada oceny ofert i cen DJ się sprawdza.

1500 - 2000 PLN za didżeja na wesele - czy to dobra oferta ?

Hmmm … czego można się spodziewać od didżeja, który kosztuje powiedzmy 1500PLN. Zdaje się, że niewiele. 1500PLN to kwota, za którą DJ kupuje jedno urządzenie i to nie najdroższe. Przykładowo tyle kosztuje przyzwoity mikrofon bezprzewodowy, czy kontroler świateł. Nagłośnienie, czy konsola didżejska to wydatki wielokrotnie wyższe. A gdzie zasób ludzki w usłudze ? Nie brałbym pod uwagę tak tanich ofert, chyba, że po prostu budżet Was „nie puszcza”. A może w takim razie lepiej odłożyć wesele i dozbierać pieniądze ?

Podsumujmy – dobre nagłośnienie, światła, konsola didżejska + muzyka, mikrofon, słuchawki, stanowisko, auto transport, montaż, demontaż, osoba prowadząca wesele – DJ ze sprzętem za 1500PLN to po prostu niemożliwe. 

Cena 2500 - 3000 PLN za didżeja - co otrzymasz ?

Kwoty tego rzędu dają realne szanse na znalezienie w tej kwocie didżeja, którego będzie słychać na sali. Co to znaczy „będzie słychać” ? Słyszalność zapewnia przyzwoitej klasy nagłośnienie oraz dobry mikrofon. Być może osoba w tej kwocie częściowo wykaże się także jako wodzirej. Poprowadzi konkurs, zapowie posiłek, zaprosi na Podziękowania dla Rodziców. 

DJ za 3500 - 4000 PLN - warto

Jest duża szansa, iż DJ który kosztuje około 3500 tysiąca złotych pokaże pewien poziom. Możemy liczyć na przyzwoite stanowisko didżeja wraz z nagłośnieniem i oświetleniem. Jak dobrze poszukasz, to znajdziesz ciekawe oferty obsługi w dwie osoby. To jest dość ważne na dużych weselach powyżej 100-150 osób. W pojedynkę czasami ciężko skutecznie ogarnąć muzyczne dedykacje i prowadzenie. Po prostu są chwile, w których musisz tymczasowo spławić wujka Zenona, który prosi o podchodzi o piosenkę akurat w momencie, w którym DJ zaprasza na oczepiny. Polecam dwie osoby do prowadzenia większych wesel. 

DJ za 4500 - 5000 PLN - drogo ?

O rany jak drogo ! Tak zazwyczaj reagują Pary Młode szukające didżeja i znajdujące oferty za 5, 6 czy 7 tysięcy złotych. Ok, nie jest tanio, ale sprawdź co za tą cenę otrzymujesz ! Zapewne cały setup sprzętowy jest na czasie, schludny, modny, topowy, ciężko skonkretyzować. Jeśli jednak Wasz budżet nie przewiduje takich wydatków, to faktycznie szukaj dalej, ale w tańszych ofertach. Jednak osoby z góry krytykujące oferty didżejów, które kosztują ponadprzeciętnie zachęcam do ich analizy od strony tego, co otrzymuje klient. Cena usługi DJ nie bierze się znikąd. Tanie jak też drogie z czegoś wynikają. To do klientów należy ocena i analiza, która oferta jest odpowiednia. 

Ewentualne koszty dodatkowe DJ

 • Transport jest kosztem, który Pary Młode zazwyczaj ponoszą. Często DJ nie pobiera opłaty za transport do 50 km lub kalkuluje go w cenie usługi. Poza tym średnio koszt dojazdu to zazwyczaj koło 1PLN za przejechany kilometr.
 • Nocleg pomiędzy weselem a poprawinami zazwyczaj pokrywa Para Młoda. Nocleg często jest także niezbędny gdy odległość między siedzibą didżeja a miejscem uroczystości jest większa niż 100 km.
 • ZAiKS to opłata którą ponosi organizator wesela, najczęściej obowiązek ten spoczywa na Parze Młodej lub sali weselnej. 

Cena DJ a jakość ?

Czy jakość usługi DJ jest dla Was ważna ? Odpowiemy nieco zaskakująco … to zależy od klienta. Jest grono osób, które za jakość proponowanej usługi didżeja są w stanie zapłacić duże pieniądze. Z reguły jakość usługi didżej na ślub rośnie wraz z ceną, którą płacimy i jest pewnym wyznacznikiem jakości. Jest jednak spora grupa osób, które w swoim budżecie przewidziały stosunkowo małe kwoty na usługę prowadzenia wesela przez didżeja. Dla nich często jakość oferowanej usługi jest drugoplanowa,  ponieważ muszą się zmieścić w określonej przyjętej przez siebie kwocie. 

Tak naprawdę nie doceniamy sprzętu didżeja. Nie znamy się, wierzymy na słowo, aż na imprezie, na którą zatrudniliśmy „profesjonalistę” w wyjątkowo atrakcyjnej cenie okazuje się, że coś nie gra. Mieliśmy wspólnie osiągnąć wymarzony cel w postaci świetnego wesela, a okazało się, że wyszło inaczej. Zatem uważajmy i analizujmy te wyjątkowo atrakcyjne okazje usługi didżejskiej. 

Didżej – złoty biznes czy ciężki kawałek chleba ?

Osobie postronnej ciężko ocenić, czy praca DJ-a jest łatwa i przyjemna. To samo tyczy się innych branży weselnych jak kamerzysta, fotograf, czy kierowca auta ślubnego. Ludzie stojący z boku widzą zazwyczaj tylko powierzchownie nasz zawód. To samo tyczy się didżejów, którzy zarywają nocki, więc ma to oczywiście negatywny wpływ na zdrowie. Dodatkowo coraz więcej osób wskazuje na czynnik częściowego wykluczenia z życia towarzyskiego. Czas w którym znajomi spotykają się, czy wyjeżdżają na wspólne wycieczki jest dla didżeja zarezerwowany pracą (chodzi głównie o weekendy).

Choć DJ obsługuje wesele czy inną imprezę określoną ilość godzin, to jednak dużo czasu zajmują czynności, których nie widać na sali. Załadunek sprzętu, dojazd, montaż, konserwacja urządzeń w wolnych okresach. Zatem przykładowe 10 godzin spędzone przez didżeja w miejscu imprezy, najczęściej jest opłacone dodatkowym czasem pracy w wymiarze kilku godzin bezpośrednio przed i po imprezie. Podsumowując płacąc za usługę didżeja na wesele, z portfela wyciągasz środki nie tylko na to, co widać na sali, ale za pracę wykonaną przed i po imprezie. Opłacasz sprzęt, jego amortyzację, jego magazynowanie, środek transportu, podatki i wszystko to co związane jest z działalnością weselnego didżeja. 

Zostaw Komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Seraphinite AcceleratorOptimized by Seraphinite Accelerator
Turns on site high speed to be attractive for people and search engines.