...

Ile kosztuje DJ na wesele 2023

ile kosztuje DJ na wesela

Zakres cenowy zarówno dla didżeja jak i zespołu jest mega szeroki !

 

Zastanawiasz się ile kosztuje usługa didżej na wesele ? Znalazłeś DJ-a ale wydaje Ci się za drogi ? Wytypowałeś didżeja na wesele, ale cena didżeja na wesele wydaje się podejrzanie niska ? Czytając poniższy artykuł na pewno uzyskasz większe rozeznanie, jaką kwotę należy przygotować na usługi DJ-skie. Dowiesz się także na co zwrócić uwagę szukając osoby, która będzie miała za zadanie poprowadzić imprezę weselną.

Na cenę DJ na wesele składa się wiele czynników. Są to między innymi doświadczenie, sprzęt, rozpoznawalność, ilość zapytań, którą otrzymuje DJ od potencjalnych klientów i kilka innych. Na rynku DJ na wesele występuje spora rozbieżność w cenach ich usług. Oprócz powyższych czynników na koszty obsługi DJ na wesele składają się także dodatkowe usługi takie jak: ciężki dym, dodatkowe gadżety, napis love czy foto-budka, które są często w ofercie didżeja.

Zapewne osoby które znalazły się na tej stronie będą szukały dokładnego cennika usług DJ. Niestety nie podamy tutaj konkretnych kwoty ponieważ zmienia się do z roku na rok a rozpiętość cenowa na rynku jest dosyć szeroka. Postaramy się jednak udzielić Wam wskazówek, dzięki którym będziecie mogli wybrać najlepszą usługę dostosowaną do Waszego budżetu.

Cena DJ na wesele a region Polski

Z pewnością jednym z aspektów wpływających na cenę dj na wesele jest region w którym go potrzebujemy. Rozpatrując Małopolskę i województwa sąsiadujące z pewnością w okolicach Krakowa panują najwyższe ceny. Im dalej na wschód (czyli w kierunku Podkarpacia) koszty tej usługi są coraz niższe. Podobnie wygląda to w województwie świętokrzyskim, w którym DJ na wesele będzie zazwyczaj tańszy niż w Małopolsce.

Poniżej przykładowe pakiety dj-ów z różnych regionów kraju. Informacje te uzyskaliśmy z jednego z portali weselnych “Planujemy Wesele“:

  • DJ z Krakowa na wesele: prowadzenie imprezy do 12 godzin, w cenie oświetlenie, nagłośnienie, obsługa konferansjerska koszt 3500 zł, możliwe dodatkowe atrakcje: ciężki dym 400 zł, napis love z 350 zł
  • DJ ze Śląska na wesele koszt prowadzenia wesela cena 3000 zł do 10 godzin na sali weselnej, w cenie dodatkowe gadżety typu peruki, śmieszne okulary, światła i nagłośnienie oraz obsługa jednoosobowa DJ Wodzirej
  • duet DJ i DJ wodzirej z Małopolski koszt prowadzenia wesela to 4000 zł i w cenie: nagłośnienie, oświetlenie i obsługa DJ oraz  DJ Wodzirej prezenter muzyczny, możliwe dodatkowe atrakcje w postaci tańca w chmurach 300 zł, dekoracje sali weselnej światłem LED od 350 zł.
  • DJ z Warszawy w duecie ze skrzypaczką koszt prowadzenia wesela to 5500 zł, w cenie nagłośnienie, oświetlenie, skrzypaczka.
koszt didżeja

Koszty dodatkowe DJ na wesele

  • Transport jest kosztem, który Pary zazwyczaj ponoszą. Często DJ na wesele nie pobiera opłaty za transport do 50 km lub kalkuluje go w cenie usługi. Poza tym średnio koszt dojazdu to zazwyczaj koło 1PLN za przejechany kilometr.
  • Nocleg pomiędzy weselem a poprawinami zazwyczaj pokrywa Para Młoda. Nocleg często jest tak że niezbędny gdy odległość między siedzibą didżeja a miejscem uroczystości jest większa niż 100 km.
  • ZAiKS to opłata którą ponosi organizator wesela, najczęściej obowiązek ten spoczywa na Parze Młodej lub sali weselnej. 

Czy jakość usługi DJ na wesele jest ważna ?

Odpowiemy przewrotnie…to zależy od klienta. Jestem grono osób, które za jakość proponowanej usługi są w stanie zapłacić duże pieniądze za didżeja na wesele. Z reguły jakość usługi didżej na wesele rośnie wraz z ceną, którą płacimy i jest pewnym wyznacznikiem jakości. Jest jednak spora grupa osób, które w swoim budżecie przewidziały stosunkowo małe kwoty na usługę DJ na wesele. Dla nich często jakość oferowanej usługi jest drugoplanowa,  ponieważ muszę się zmieścić w określonej przyjętej przez siebie kwocie. Wiadomo że jeśli ktoś szuka taniego DJ na wesele to ryzykuje i może często trafić na usługę o niskiej jakości. Nie będzie tajemnicą jeśli poinformujemy Was że koszty didżeja na wesele kształtują się od 1000 do nawet 6000 PLN. Jest to zatem duża rozpiętość cenowa i w tych widełkach cenowych są usługi o bardzo zróżnicowanej jakości. Ostatecznie to klient decyduje ile kosztuje dj na wesele, a raczej ile chce za niego zapłacić decydując się na tańszą lub droższą ofertę.

DJ mniej lub bardziej doświadczony

Każdy DJ prowadzący usługi co sezon nabywa kolejnych doświadczeń na weselach. Skutkuje to tym, że prowadzi imprezy coraz lepiej, dzięki temu ma więcej poleceń i naturalnie więcej zapytanie klientów. Jak mówi zasada ekonomii zwiększony popyt na usługi skutkuje wzrostem ich cen. DJ mający więcej zapytań i cechujący się doświadczeniem będzie cenił się bardziej, niż początkujący DJ na wesele. Zatem cena didżeja na wesele zależy w dużej mierze od nabytego doświadczenia.

Legalna firma DJ Na wesele

DJ na wesele prędzej czy później stanie przed wyzwaniem założenia działalności gospodarczej. Jest to tym bardziej wskazane, iż w Internecie cały czas krążą informacje o kontrolach Urzędu Skarbowego. Przecież nikt nie chce ryzykować kary działając “na czarno”. Założenie działalności wiąże się z opłacaniem składek na ubezpieczenia społeczne i zdrowotne oraz odprowadzaniem podatków od uzyskanych dochodów. Z oczywistych względów DJ prowadzący działalność gospodarczą musi podnieść ceny swoich usług.

Zaplecze techniczne a koszt usługi DJ

Każdy Dj który będzie oferował w ramach swojej usługi bogate zaplecze techniczne, pobiera większe kwoty. Na sprzęt który wpływa na jakość wesela składają się nagłośnienie, oświetlenie, DJ sprzęt. Firma musi wziąć pod uwagę amortyzację urządzeń, ich serwis, czyszczenie a w końcu czas przeznaczony na montaż i demontaż. Postęp technologiczny w dziedzinie sprzętu na imprezę jest bardzo szybki. Osoba która chce chociaż być “na czasie” musi n bieżąco inwestować aby nadgonić konkurencję. Zatem zaplecze techniczne determinuje także ceny za usługi DJ na wesele. Dodatkowo DJ na wesele w pewnym momencie wraz z rozwojem swojej działalności stanie przed dylematem braku miejsca w aucie. To determinuje potrzebę kupna małego dostawczaka a czasem nawet busa. To znowu koszty które trzeba wkalkulować w cenę DJ na wesele.

Na ceny kompleksowej usługi DJ mają wpływ dodatkowe atrakcje takie jak w dym na pierwszy taniec, gadżety i przebrania, pirotechnika na pierwszy taniec i tort weselny czy napis love. Oprócz standardowego oświetlenia DJ na wesele posiada często dekorację oświetleniową, która stanowi alternatywę dla tradycyjnej dekoracji sali. Dodatkowe atrakcje także wpływają na koszt DJ na wesele.

Reklama

Może cię to zdziwi, ale dobra reklama wpływa na ceny usług DJ na wesele. Jeśli wybierze on odpowiednią firmę marketingową lub sam zna się na reklamie, to może w dobry sposób wypromować swoją działalność w Internecie. Wówczas rośnie ilość zapytań o usługi DJ na wesele co też stanowić może powód do podniesienia cen.

Didżej na wesele – złoty biznes czy ciężki kawałek chleba ?

Osobie postronnej ciężko ocenić, czy praca DJ-a weselnego jest łatwa i przyjemna. To samo tyczy się innych branży weselnych jak kamerzysta, fotograf, czy kierowca auta ślubnego. Ludzie stojący z boku widzą zazwyczaj tylko powierzchownie nasz zawód. To samo tyczy się dj-ów, którzy zarywają nocki, więc ma to oczywiście negatywny wpływ na zdrowie. Dodatkowo coraz więcej osób wskazuje na czynnik częściowego wykluczenia z życia towarzyskiego. Czas w którym znajomi spotykają się, czy wyjeżdżają na wspólne wycieczki jest dla DJ na wesele zarezerwowany pracą (chodzi głównie o weekendy).

Skomentuj :)

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Seraphinite AcceleratorOptimized by Seraphinite Accelerator
Turns on site high speed to be attractive for people and search engines.