Ile kosztuje DJ na wesele 2024 -2025 i czy tak dużo :) Sprawdź cennik

Szukacie informacji na temat ceny DJ na wesele ? Zastanawiacie się ile kosztuje DJ, który ze swoim sprzętem może poprowadzić Wasze wesele ? Nie masz pojęcia ile środków przygotować ? Co tu dużo gadać, DJ na weselu będzie tańszy w utrzymaniu, bo mniej zje niż 6-osobowy zespół 🙂 Obejdziecie się bez kredytu 🙂 To miał być żart. Ale teraz bardziej na poważnie…

Długo pracowałem nad tym artykułem. Właściwie cały czas aktualizuje jego treść, gdyż temat tego ile kosztuje DJ na wesele jest bardzo skomplikowany i wymaga głębszej analizy. Na twarzy wielu osób to zagadnienie doprowadza do wypieków na twarzy. Przecież „DJ tylko puszcza muzykę podczas wesela, a to nic skomplikowanego” ! Czyżby ? Skąd w takim razie takie rozbieżności w cenie usługi weselnego didżeja. No i jakim cudem zdarzają się Młode Pary niezadowolone z usług swojego didżeja ? Nie podołał tak prostemu zadaniu ? A może jednak prowadzenie wesel to nie tak błaha i banalna sprawa ?

Określanie ceny za didżeja bez głębszej analizy oferty to jak szacowanie ceny auta. Pojedziesz bryką za 5 tysięcy złotych, ale także dotrzesz do celu autem za 100 tysięcy. No to ile DJ bierze za wesele ? Hi hi, nie wiem dlaczego, ale nie lubię tak sformułowanego pytania.

Jak się troszkę postarasz, znajdziesz didżeja bardzo tanio. Czasami nawet podejrzanie tanio 🙂 Ale czy dobry DJ musi być drogi jak Mercedes ? Nie mam pojęcia, ale tanio i dobrze najczęściej nie idzie w parze. Z drugiej strony porównywanie dobrego didżeja do drogiego auta jest „trochę” małostkowe 🙂 Zapraszam do lektury i komentowania.

Sprawdź cenę DJ - formularz kontaktowy

Jeśli szukasz didżeja tu i teraz, napisz do mnie przez poniższy formularz. Otrzymasz świeżą ofertę weselną, a w tym cenę didżeja. Odpowiadam do 24h, chyba, że akurat prowadzę wesele. Wówczas czas może być dłuższy, gdyż w pracy skupiam się właśnie na aktualnych klientach 🙂 Możesz także zagadać przez Messengera. Ikonka powinna pokazać się na tej stronie.

Szeroki zakres cen DJ na wesela

Zastanawiasz się ile kosztuje DJ ? Znalazłeś DJ-a ale wydaje Ci się za drogi ? Wytypowałeś didżeja na wesele, ale cena didżeja wydaje się podejrzanie niska ? Dowiedz się na co zwrócić uwagę szukając osoby, która będzie miała za zadanie poprowadzić Twoją imprezę weselną. 

Ceny, koszty, oferta, dodatkowe opłaty za usługę prowadzenia wesela nie biorą się znikąd. Jest sporo czynników, które kształtują i modelują koszty i wszelkie opłaty dodatkowe didżeja

Cena DJ weselnego a region Polski

Mimo, iż usługa DJ na wesele jest z reguły mobilna, to jednak jednym z aspektów wpływających na koszt didżeja może być region, w którym go potrzebujemy. Najbliższe okolice dużych miast to chyba najwyższe stawki. 

Poniżej przykładowe pakiety cenowe didżejów z różnych regionów kraju. Informacje te uzyskaliśmy z jednego z portali weselnych.

DJ z Wrocławia

DJ z Wrocławia – cena na wesele: prowadzenie imprezy do 12 godzin, w pakiecie oświetlenie, nagłośnienie, obsługa konferansjerska koszt 4000 zł, możliwe dodatkowe atrakcje: ciężki dym 400 zł, napis love z 450 zł,

Branża didżejska na Śląsku

DJ ze Śląska na wesele – koszt prowadzenia wesela cena 3500 zł do 10 godzin na sali weselnej, w cenie dodatkowe gadżety typu peruki, śmieszne okulary, światła i nagłośnienie oraz obsługa jednoosobowa DJ Wodzirej.

Cena duetu DJ + Wodzirej w okolicach 4500 – 6000 PLN.

Weselny DJ z Krakowa

DJ wodzirej z Krakowa  – koszt prowadzenia wesela to 4000 zł i w cenie: nagłośnienie, oświetlenie i obsługa dwuosobowa (DJ oraz  DJ Wodzirej prezenter muzyczny), możliwe dodatkowe atrakcje w postaci tańca w chmurach 400 zł, dekoracje sali weselnej światłem LED od 350 zł,

DJ z Warszawy

DJ z Warszawy w duecie ze skrzypaczką koszt prowadzenia wesela to 6500 zł, w cenie nagłośnienie, oświetlenie, skrzypaczka.

Trójmiasto

Na terenie Trójmiasta panują ceny w okolicach 3500 – 4000 PLN za jedno-osobową obsługę wesela. Duety są oczywiście droższe, a ich ceny kształtują się w widełkach 4000 – 5500PLN.

Co jeszcze wpływa na koszt usługi weselnego DJ

Oczywiście położenie geograficzne i zamożność mieszkańców danego zakątka Polski to nie jedyny czynnik wpływający na koszt usługi didżeja weselnego. Poniżej pozostałe równe o ile nie istotniejsze. 

W skrócie są to między innymi:

  • doświadczenie,
  • sprzęt,
  • rozpoznawalność,
  • opinie dotychczasowych klientów,
  • ilość zapytań, którą otrzymuje DJ od potencjalnych klientów.

Na rynku didżejskim występuje spora rozbieżność w cenach usług. Oprócz powyższych podstawowych czynników na koszty wesela przez didżeja składają się także dodatkowe usługi takie jak: ciężki dym, dodatkowe atrakcje, napis love czy foto-budka, które są często w ofercie didżeja. Ale one nie są tym, nad czym będziemy debatować. 

Zapewne osoby które znalazły się na tej stronie będą szukały dokładnego cennika usług didżeja. Postaram się udzielić Wam wskazówek, dzięki którym będziecie mogli wybrać najlepszą usługę dostosowaną do Waszego budżetu.

Wpływ doświadczenia didżeja na jego cenę

Jeśli szukasz jakiejkolwiek usługi, to zapewne zależy Ci na osobie z doświadczeniem. A może nie koniecznie ? Lekarz początkujący i nabierający doświadczenia, czy taki ze stażem jest bardziej pewny ? Specjalista do remontu łazienki – zaczynający swój fach i rozkręcający biznes, czy fachowiec mający za sobą wykończenie kilkudziesięciu łazienek ? Z didżejem weselnym jest podobnie. 

Doświadczony didżej zapewne będzie droższy, ale za to lepiej poprowadzi imprezę, niż ten raczkujący. Poza tym sprzęt didżeja, który ma już za sobą wiele wesel z pewnością będzie sprawdzony w boju, lepszej jakości i pewniejszy, niż osoby zaczynającej pracę w tej branży. Nie do przecenienia jest swoboda i entuzjazm z jakim DJ prowadzi wesele. Z pewnością ten, który ma większy bagaż doświadczeń w tym zakresie zrobi to z większym luzem. Zatem poszukując usługi prowadzenia wesela najlepiej szukać didżeja doświadczonego specjalisty. Taki wybór da Ci bezpieczeństwo i pewność należycie wykonanej usługi. 

Poczucie bezpieczeństwa

Dopiero po kilku latach zdałem sobie sprawę, że Młodym bardzo, ale to bardzo zależy na wspomnianym wyżej bezpieczeństwie. O co chodzi ? Otóż chcą być pewni, że za konsolą pojawi się osoba mająca plan i trzymająca w ryzach cały przebieg imprezy. Wesela powtórzyć się nie da, zatem DJ musi być ostoją i gwarancją dobrze i pewnie wykonanej roboty. To on ma wspierać pomocą i poradą Parę Młodą na każdym niezbędnym etapie wesela, a nie odwrotnie. Umiejętność wyjścia z ewentualnej sytuacji kryzysowej, czy radzenia sobie z presją czasu także bezpośrednio wpływa na poczucie bezpieczeństwa klientów.

Legalna firma DJ a koszty

DJ prędzej czy później stanie przed wyzwaniem założenia działalności gospodarczej. Jest to tym bardziej wskazane, iż w Internecie cały czas krążą informacje o kontrolach Urzędu Skarbowego. Przecież nikt nie chce ryzykować kary działając “na czarno”. Założenie działalności wiąże się z opłacaniem składek na ubezpieczenia społeczne i zdrowotne oraz odprowadzaniem podatków od uzyskanych dochodów, kosztami usługi księgowej. Z oczywistych względów DJ prowadzący działalność gospodarczą musi podnieść ceny swoich usług w konfrontacji z tymi panującymi na „czarnym rynku”. W zamian za to Para Młoda ma większą pewność, że usługa zostanie należycie wykonana, gdyż umowę podpisuje z firmą, a nie z osobą fizyczną. 

Zaplecze techniczne a koszty didżeja

Każdy DJ weselny, który będzie oferował w ramach swojej usługi bogate zaplecze techniczne, pobiera większe kwoty. Na sprzęt który wpływa na jakość wesela składają się: nagłośnienie, oświetlenie, DJ sprzęt, stanowisko, dziesiątki niezbędnych przewodów. Firma musi wziąć pod uwagę amortyzację urządzeń, ich serwis, magazynowanie, a w końcu czas przeznaczony na montaż i demontaż. 

 

Z zapleczem sprzętowym nieodzownie wiąże się estetyka całego stanowiska didżeja. Porządek, równo ułożone i zamaskowane przewody, symetria, w skrócie „look” powinien być pozytywny ! Z drugiej strony dość łatwo wpaść w przesadę. Mega mocne oświetlenie w nadmiernej ilości, które oślepia gości, gałęzie przewodów zwisających bez ładu i składu ze statywów, nad którymi ciężko zapanować, czy też zbyt mocne nagłośnienie niedostosowane do akustyki sali. Takie rzeczy warto modernizować. Pogoń za klientem samym sprzętem nie zawsze kończy się sukcesem.

Tak naprawdę wiele osób nie docenia tematyki sprzętu didżeja. Nie znamy się, wierzymy na słowo, aż na imprezie, na którą zatrudniliśmy „profesjonalistę” w wyjątkowo atrakcyjnej cenie okazuje się, że coś nie gra do końca fajnie, sprzęga, piszczy od czasu do czasu lub powoduje inne „przygody”. Mieliśmy wspólnie osiągnąć wymarzony cel w postaci świetnego wesela, a okazało się, że wyszło inaczej. Zatem uważajmy i analizujmy te wyjątkowo atrakcyjne okazje usługi didżejskiej. 

Warto sprawdzić, czy oferta, którą macie na oku obejmuje sprzęt zapasowy. Awaria DJ konsoli, czy nagłośnienia opartego na jednym wzmacniaczu może skutecznie utrudnić wykonanie zadania. Szukanie na gwałt w sobotni wieczór urządzenia zastępczego nie jest komfortowym rozwiązaniem. 

Rosnące ceny sprzętu

Od roku 2021 mamy nieciekawą tendencję do wzrostu cen urządzeń elektronicznych stosowanych w branży estradowej. I tak na przykład ogromny problem wystąpił z kontrolerami dla DJ, które to są bardzo drogie, lub po prostu dostępne po kilkumiesięcznych okresach oczekiwania. 

Spory problem miały lub nadal mają przodujące na rynku firmy Denon i Pioneer DJ. Obecne ceny tego sprzętu w roku 2023 są nawet o 80% wyższe niż kilka lat temu. Powodów tego może być kilka. Z pewnością pandemia dała się we znaki, a tym samym lockdown w Chinach. Podejrzewamy także, że wojna w Ukrainie także ma duży wpływ na podaż i popyt elektroniki, która jest przecież ważnym elementem współczesnej broni. A może są inne czynniki, których nie znamy. Przecież taka sama zagadkowa sytuacja powstała na rynku drożejących samochodów. 

Ciężko, aby rosnące ceny sprzętu dla weselnych didżejów nie miały bezpośredniego wpływu na stawki usług. 

Samochód

DJ w pewnym momencie wraz z rozwojem swojej działalności stanie przed dylematem braku miejsca w aucie. To determinuje potrzebę kupna małego „dostawczaka” a czasem nawet większego busa. Nagłośnienie, światła, statywy, kable, stanowisko, gdzie to wszystko pomieścić ? To znowu koszty które trzeba wkalkulować w cenę didżeja.

Auto to spory koszt. Zazwyczaj osobówka jest wystarczająca tylko na początku. Mija kilka miesięcy wypraw na wesela rodzinnym kombi. Okazuje się, że osobowe auto jest dobre na wczasy z Rodziną, ale nie koniecznie dla mobilnego didżeja weselnego. Kupujemy nowe płacą wysokie raty leasingu lub używane wiążąc się z wyższymi kosztami napraw. Ubezpieczenie, przegląd, utrata wartości to koszty, które DJ musi wkalkulować w cenę. Pamiętajmy, że wesela są najczęściej w soboty, a prawdziwy sezon trwa od czerwca do września. 

Czas to pieniądź

Czas spędzony przez didżeja na sali weselnej z Parą Młodą i gośćmi to tylko jakiś procent jego ogólnej pracy. Spotkania, maile, rozmowy, formularze, konferencje na Skype czy w innych mediach. To wszystko to czas pracy, który oszacować może tylko DJ.

Dobra reklama DJ a cena usługi

Może cię to zdziwi, ale dobra reklama wpływa na ceny usług didżeja. Ok, ale co obchodzi Parę Młodą, że didżej się reklamuje ? Jeśli wybierze on odpowiednią firmę marketingową lub sam zna się na reklamie, to może w dobry sposób wypromować swoją działalność w Internecie. Wówczas rośnie ilość zapytań co też stanowić może powód do podniesienia cen

Podsumowując reklama dźwignią handlu ! Ostatecznie koszty reklamy wkalkulowane są w usługę. Czy to coś dziwnego ? Nie, tak samo funkcjonuje cały rynek usług i towarów. 

Przedziały cenowe didżeja na wesele

Poniżej opiszemy różnorakie oferty wraz z analizą tego, czego możesz się po nich spodziewać. Oczywiście są wyjątki od reguły, ale generalnie zasada oceny ofert i cen DJ się sprawdza.

1500 - 2000 PLN za didżeja na wesele - czy to dobra oferta ?

Hmmm … czego można się spodziewać od didżeja, który kosztuje powiedzmy 1500PLN. Zdaje się, że niewiele. 1500PLN to kwota, za którą DJ kupuje jedno urządzenie i to nie najdroższe. Przykładowo tyle kosztuje przyzwoity mikrofon bezprzewodowy, czy kontroler świateł. Nagłośnienie, czy konsola didżejska to wydatki wielokrotnie wyższe. A gdzie zasób ludzki w usłudze ? Nie brałbym pod uwagę tak tanich ofert, chyba, że po prostu budżet Was „nie puszcza”. A może w takim razie lepiej odłożyć wesele i dozbierać pieniądze ?

Podsumujmy – dobre nagłośnienie, światła, konsola didżejska + muzyka, mikrofon, słuchawki, stanowisko, auto transport, montaż, demontaż, osoba prowadząca wesele – DJ ze sprzętem za 1500PLN to po prostu niemożliwe. 

Cena 2500 - 3000 PLN za didżeja - co otrzymasz ?

Kwoty tego rzędu dają realne szanse na znalezienie w tej kwocie didżeja, którego będzie słychać na sali. Co to znaczy „będzie słychać” ? Słyszalność zapewnia przyzwoitej klasy nagłośnienie oraz dobry mikrofon. Być może osoba w tej kwocie częściowo wykaże się także jako wodzirej. Poprowadzi konkurs, zapowie posiłek, zaprosi na Podziękowania dla Rodziców. Podsumowując być może będzie przyzwoicie. 

DJ za 3500 - 4000 PLN - warto ?

Jest duża szansa, iż DJ który kosztuje około 3500 tysiąca złotych pokaże pewien poziom. Możemy liczyć na przyzwoite stanowisko didżeja wraz z nagłośnieniem i oświetleniem. Jak dobrze poszukasz, to znajdziesz ciekawe oferty obsługi w dwie osoby. To jest dość ważne na dużych weselach powyżej 100-150 osób. W pojedynkę czasami ciężko skutecznie ogarnąć muzyczne dedykacje i prowadzenie. Po prostu są chwile, w których musisz tymczasowo spławić wujka Zenona, który prosi o podchodzi o piosenkę akurat w momencie, w którym DJ zaczyna oczepiny. Polecam dwie osoby do prowadzenia większych wesel. 

DJ za 4500 - 5000 PLN - drogo ?

O rany jak drogo ! Tak zazwyczaj reagują Pary Młode szukające didżeja i znajdujące oferty za 5, 6 czy 7 tysięcy złotych. Ok, nie jest tanio, ale sprawdź co za tą cenę otrzymujesz ! Zapewne cały setup sprzętowy jest na czasie, schludny, modny, topowy. Jeśli jednak Wasz budżet nie przewiduje takich wydatków, to faktycznie szukaj dalej w tańszych ofertach. Niektórych rzeczy takich jak budżet nie przeskoczymy. Jednak osoby z góry krytykujące oferty didżejów, które kosztują ponadprzeciętnie zachęcam do ich analizy od strony tego, co otrzymuje klient. Cena usługi DJ nie bierze się znikąd. Tanie jak też drogie z czegoś wynikają. To do klientów należy ocena i analiza, która oferta jest odpowiednia. 

Cena DJ weselnego a jakość usługi

Czy jakość usługi DJ jest dla Was ważna ? Odpowiemy nieco zaskakująco … to zależy od klienta. Jest grono osób, które za jakość proponowanej usługi didżeja są w stanie zapłacić naprawdę spore pieniądze. Z reguły jakość usługi didżej na ślub rośnie wraz z ceną, którą płacimy i jest pewnym wyznacznikiem jakości. Jest jednak spora grupa osób, które w swoim budżecie przewidziały stosunkowo małe kwoty na usługę prowadzenia wesela przez didżeja. Dla nich często jakość oferowanej usługi jest drugoplanowa,  ponieważ muszą się zmieścić w określonej przyjętej przez siebie kwocie. Szukają po prostu optymalnego rozwiązania w danej kwocie. 

Weselny DJ - złoty biznes czy kawałek chleba ?

Osobie postronnej ciężko ocenić, czy praca DJ-a jest łatwa i przyjemna. To samo tyczy się innych branży weselnych jak kamerzysta, fotograf, czy kierowca auta ślubnego. Ludzie stojący z boku widzą zazwyczaj tylko powierzchownie nasz zawód. To samo tyczy się didżejów, którzy zarywają nocki, więc ma to oczywiście negatywny wpływ na zdrowie. Dodatkowo coraz więcej osób wskazuje na czynnik częściowego wykluczenia z życia towarzyskiego. Czas w którym znajomi spotykają się, czy wyjeżdżają na wspólne wycieczki jest dla didżeja zarezerwowany pracą (chodzi głównie o weekendy).

Choć DJ obsługuje wesele czy inną imprezę określoną ilość godzin, to jednak dużo czasu zajmują czynności, których nie widać na sali. Przygotowanie ofert i ich przedstawianie podczas rozmów telefonicznych, w mailach, czy na spotkaniach osobistych. Załadunek sprzętu, dojazd, montaż, konserwacja urządzeń w wolnych okresach. Zatem przykładowe 10 godzin spędzone przez didżeja w miejscu imprezy, najczęściej jest opłacone dodatkowym czasem pracy w wymiarze kilku godzin bezpośrednio przed i po imprezie. Podsumowując płacąc za usługę didżeja na wesele, z portfela wyciągasz środki nie tylko na to, co widać na sali, ale za pracę wykonaną przed i po imprezie. 

Leave a Comment