...

Gdzie szukać didżeja na wesele

Niestety wielokrotnie zdarza się, iż Pary Młode, które do mnie trafiają muszę odprawić z kwitkiem. Szczególnie na terminy bardzo oblegane (czerwiec, lipiec, sierpień, wrzesień) są okresami na które zapytań jest naprawdę sporo. Nawet bywa, że ciężko mi polecić kolegę z branży, ponieważ zazwyczaj wszyscy znajomi didżeje podpisują umowy dużo wcześniej. 

Napisałem artykuł z wskazówkami, gdzie można szukać pomocy w znalezieniu didżeja na Wasze wesele, aby po prostu nie zostać na lodzie, lub nie być zmuszonym  do kroków desperackich. Myślę tu o wyborze osoby, która nie do końca Was przekonuje, ale nie macie innego wyjścia.

DJ solo czy duet ?

Twoje poszukiwania powinny także wziąć pod uwagę jakiej usługi weselnej szukasz. Ma być jedna osoba DJ, czy może duet DJ i wodzirej ? Więcej na temat ceny tych usług, które się od siebie różnią znajdziesz a artykule Ile kosztuje DJ na wesele. Rozpiętość cenowa jest naprawdę bardzo szeroka.

Didżej z polecenia

Dosyć tradycyjna forma szukania didżeja. Tradycyjna i zarazem chyba najbardziej trafiona ! Jeśli ktoś polecił Ci DJ-a, którego robotę widział, to chyba musisz sprawdzić co proponuje ! Pamiętaj jednak, że nie zawsze coś co podoba się Twoim znajomym przypadnie do gustu Tobie. Każdy ma jakieś swoje wizje odnośnie wesela i czasami nie są one zbieżne z wizjami innych osób. Jednakże DJ z polecenia jest bezpieczną formą szukania firmy wykonującej te usługi.

Jeśli masz didżeja z polecenia to super. Jeśli nie, to koniecznie sprawdź opinie o didżeju.

Didżej z wyszukiwarki Google

Nie od dzisiaj wiadomo, iż wyszukiwarką do której najczęściej sięgają klienci szukając usług jest najbardziej oblegana na świecie wyszukiwarka www.google.pl . W niej wyszukać trafnie można usługi, produkty i wiele innych cennych informacji.

Para Młoda wpisując do tej wyszukiwarki słowo kluczowe znajdzie już na pierwszej stronie kilka firm oferujących swoje usługi. Poza naturalnymi wynikami wyszukiwania pojawiają się także reklamy Adwords za pomocą których także reklamowane są usługi didżej.

Co ciekawe potencjalni klienci często ograniczają się do pierwszej strony wyników wyszukiwania, co często skutkuje tym, iż dobrze pozycjonowane firmy mają terminy zajęte. Może okazać się to błędem, iż zgodnie z zasadą podaży i popytu, kto ma dużo zapytań zazwyczaj podnosi cenę. To tyczy się dobrze pozycjonowanych firm. Po pierwsze ilość zapytań odnośnie usługi DJ rośnie co kusi podniesieniem ceny przez zleceniobiorcę. Kolejnym aspektem jest cena reklamy na którą DJ musi przecież zarobić, a to też częściowo wpływa na ceny usług.

Lokalne portale ogłoszeniowe

Gro klientów poszukuje usług DJ’a na portalach ogłoszeniowych typu OLX, Gumtree, Oferia itp. Tam również jest szansa na znalezienie sensownego DJ’a. Na portalach takich można zamieścić zdjęcia, linki do filmów, więc jest spora szansa wstępnego wytypowania usługodawcy w tym miejscu.

Targi ślubne

Targi weselne to świetne miejsce na znalezienie zarówno didżeja, jak i praktycznie wszystkich innych podwykonawców (kamerzysta, fotograf, auto ślubne i pozostałe).

Zdarzają się także targi, na których na żywo swoje umiejętności prezentują zespoły weselne ! Jedynym minusem targów jest to iż organizowane są one stosunkowo rzadko, najczęściej jesienią i zimą. Zatem jeśli masz wolną sobotę lub niedzielę a szukasz DJ-a, wybierz się na targi ślubne. Z pewnością wrócisz z nich ze stertą wizytówek i materiałów reklamowych. Ogromną zaletą targów jest możliwość zamienienia kilku słów z osobą, która wystawia swoje usługi. Ponieważ wystawców może być wielu, można rozważyć robienie notatek po każdej takiej rozmowie, aby zapisać ogólne wrażenia i wytypować na spokojnie w domu potencjalne 2-3 firmy.

Facebook

Portal społecznościowy Facebook jest kopalnią wiedzy o usługach weselnych. Tu odnajdziesz strony firm, na których także pojawiają się zdjęcia, filmy a co być może najważniejsze także opinie.

Poza zwykłym szperaniem po portalu możesz także zapisać się do jednej z wielu for i grup tematycznych związanych z tematem organizacji wesel. Tam można szukać potencjalnych podwykonawców także na podstawie poleceń od osób, które są już po weselu. 

Z własnego doświadczenia wiem, że jakiekolwiek zapytanie na FB dotyczące usługi nie pozostaje bez odzewu. Powiem więcej, ten odzew jest często zbyt duży i nie jest rzadkością zgłaszanie do gotowości świadczenia usług przez nawet kilkaset firm. Z jednej strony to dobrze bo masz duży wybór, z drugiej zaś czasami ciężko z tego natłoku informacji wytypować coś dobrego.

Portale weselne

Obecnie jest w Polsce kilka portali weselnych, które liczą się na rynku i oferują szeroki wachlarz usługodawców. Są to przede wszystkim Wesele z Klasą, Planujemy Wesele, czy też Wedding.pl. Na portalach tych, które są dobrze wypromowane w wyszukiwarkach i na Facebooku bez problemu znajdziesz didżeja na wesele, kamerzystę, fotografa, czy też auto ślubne. Setki ofert, a wiele z nich zweryfikowanych poprzez opinie dodawane przez klientów.

Sala na wesele

Jesteście na sali weselnej, oglądacie, pytacie o menu, szczegóły obsługi, wolne terminy. Może spytać, czy polecają jakiegoś didżeja lub zespół ? Często nie chcą tego robić ! Dlaczego ? Nie zawsze mają po prostu kogoś sprawdzonego, kto nie dał plamy. 

Dodatkowo składy zespołów często się zmieniają, a inny wokalista może nie dać tyle radości weselnikom, co poprzedni. Zatem polecenie sali obarczone może być ryzykiem, że polecą kogoś, kto po prostu był świetny, ale pewne zmiany doprowadziły do degradacji poziomu usługi. Zatem bierz takie polecenia, ale zawsze je dodatkowo weryfikuj.

Leave a Comment

Seraphinite AcceleratorOptimized by Seraphinite Accelerator
Turns on site high speed to be attractive for people and search engines.