Gdzie szukać didżeja na wesele ?

DJ na wesele to osoba bez której nie zorganizujesz udanego wesela, sprawująca pieczę nad całym przebiegiem uroczystości weselnej. Jej zadaniem jest prezentowanie dobrej muzyki, organizowanie zabaw i konkursów, prowadzenie ważnych elementów wesela. Są to: podziękowania dla Rodziców, wjazd weselnego tortu, czy też oczepiny. Bez dobrego didżeja na wesele ciężko wyobrazić sobie udaną imprezę. Oczywiście alternatywą dla didżeja wodzireja na wesele może być muzyczny zespół. Jak się często okazuje, znalezienie odpowiedniego dj’a na wesele nie jest sprawą łatwą. Internet pełen jest osób i firm, które zajmują się tą działalnością, ale często ich usługi są niezbyt wysokiej jakości. Jak zatem znaleźć dobrego didżeja na wesele, aby się nie zawieść i aby ten jedyny niepowtarzalny dzień życiu był naprawdę udany ? Na naszym blogu pojawił się w przeszłości artykuł dotyczący tego w jaki sposób znaleźć odpowiedniego didżeja na wesele, a tu dowiecie się gdzie w ogóle go szukać…
Gdzie szukać DJ-a na wesele
Jak i gdzie zacząć poszukiwania DJ -a na wesele

Wyszukiwarka Google

Nie od dzisiaj wiadomo, iż wyszukiwarką do której najczęściej sięgają klienci szukając usług (nie tylko „DJ na wesele”) jest najbardziej oblegana na świecie wyszukiwarka www.google.pl . W niej wyszukać trafnie można usługi, produkty i wiele innych cennych informacji. Para Młoda wpisując do tej wyszukiwarki słowo „dj na wesele” znajdzie już na pierwszej stronie kilka firm oferujących swoje usługi. Poza naturalnymi wynikami wyszukiwania pojawiają się także reklamy Adwords za pomocą których także reklamowane są usługi didżej na wesele.

Co ciekawe potencjalni klienci często ograniczają się do pierwszej strony wyników wyszukiwania, co często skutkuje tym, iż dobrze wypozycjonowane firmy mają terminy zajęte. Może okazać się to błędem, iż zgodnie z zasadą podaży i popytu, kto ma dużo zapytań zazwyczaj podnosi cenę. To tyczy się dobrze wypozycjonowanych firm. Po pierwsze ilość zapytań odnośnie usługi DJ na wesele rośnie co kusi podniesieniem ceny przez zleceniobiorcę. Kolejnym aspektem jest cena reklamy na którą DJ musi przecież zarobić, a to też częściowo wpływa na ceny usług.

Lokalne portale ogłoszeniowe

Gro klientów poszukuje usług DJ’a na portalach ogłoszeniowych typu OLX, Gumtree, Oferia itp. Tam również jest szansa na znalezienie sensownego DJ’a weselnego. Na portalach takich można zamieścić zdjęcia, linki do filmów, więc jest spora szansa wstępnego wytypowania usługodawcy w tym miejscu.

Targi ślubne

Targi weselne to świetne miejsce na znalezienie zarówno didżeja weselnego, jak i praktycznie wszystkich innych podwykonawców (kamerzysta, fotograf, auto ślubne i pozostałe). Zdarzają się także targi, na których na żywo swoje umiejętności prezentują zespoły weselne ! Jedynym minusem targów jest to iż organizowane są one stosunkowo rzadko, najczęściej jesienią i zimą. Zatem jeśli masz wolną sobotę lub niedzielę a szukasz DJ-a na wesele, wybierz się na targi ślubne. Z pewnością wrócisz z nich ze stertą wizytówek i materiałów reklamowych. Ogromną zaletą targów jest możliwość zamienienia kilku słów z osobą, która wystawia swoje usługi. Ponieważ wystawców może być wielu, można rozważyć robienie notatek po każdej takiej rozmowie, aby zapisać ogólne wrażenia i wytypować na spokojnie w domu potencjalne 2-3 firmy.

Facebook

Portal społecznościowy Facebook jest kopalnią wiedzy o usługach weselnych. Tu odnajdziesz strony firm, na których także pojawiają się zdjęcia, filmy a co być może najważniejsze także opinie. Poza zwykłym szperaniem po portalu możesz także zapisać się do jednej z wielu for i grup tematycznych związanych z tematem organizacji wesel. Tam można szukać potencjalnych podwykonawców także na podstawie poleceń od osób, które są już po weselu. Z własnego doświadczenia wiem, że jakiekolwiek zapytanie na FB dotyczące usługi nie pozostaje bez odzewu. Powiem więcej, ten odzew jest często zbyt duży i nie jest rzadkością zgłaszanie do gotowości świadczenia usług przez nawet kilkaset firm. Z jednej strony to dobrze bo masz duży wybór, z drugiej zaś czasami ciężko z tego natłoku informacji wytypować coś dobrego.

Portale weselne

Obecnie (rok 2019) jest w Polsce kilka portali weselnych, które liczą się na rynku i oferują szeroki wachlarz usługodawców. Są to przede wszystkim Wesele z Klasą, Planujemy Wesele, czy też Wedding.pl. Na portalach tych, które są dobrze wypromowane w wyszukiwarkach i na facebooku bez problemu znajdziesz didżeja na wesele, kamerzystę, fotografa, czy też auto ślubne. Setki ofert, a wiele z nich zweryfikowanych poprzez opinie dodawane przez klientów.

Dj na wesele z polecenia

Dosyć tradycyjna forma szukania DJ-a na wesele. Tradycyjna i zarazem chyba najbardziej trafiona ! Jeśli ktoś polecił Ci DJ’a, którego robotę widział, to chyba musisz sprawdzić co proponuje ! Pamiętaj jednak, że nie zawsze coś co podoba się Twoim znajomym przypadnie do gustu Tobie. Każdy ma jakieś swoje wizje odnośnie wesela i czasami nie są one zbieżne z wizjami innych osób. Jednakże DJ na wesele z polecenia jest bezpieczną formą szukania firmy wykonującej te usługi.