...

Dzieci na weselu

Dzieci na weselu dla niektórych traktowane jak problem, a inni z kolei cieszą się, że będą mogli spędzić kilka chwil ze swoimi najmłodszymi pociechami. Podejście do tego tematu bardzo różne i indywidualne. Tu przedstawię moje spojrzenie na temat problematyki przebywania dzieci na weselu, które wynika z praktyki, a nie tylko z teorii.

Zapraszać dzieci na wesele czy nie ?

Ta bardzo delikatna kwestia często wzbudzająca zakłopotanie. Są Młode Pary, które zapraszają gości bez ich dzieci. Problem z utrzymaniem porządku, krzyki, hałasy, piski, płacze nie są przez nich do zaakceptowania.  Według mnie jednak decyzję o tym, czy dziecko zabrać na weselu powinien podejmować właśnie rodzic.

To on odpowiedzialny i zaangażowany jest w to, aby podczas imprezy dziecko nie stwarzało problemów i było bezpieczne.

Małe pociechy na weselu

Tematyka najmłodszych dzieci na weselu jest dość skomplikowana. Często nawet gdyby rodzic chciał zostawić je pod opieką innej osoby i osobiście udać się na wesele, to zazwyczaj nie jest to możliwe. Tu pojawiają się problemy z potrzebą karmienia, przewijania, bezpieczeństwa i inne tego typu tematy.

Zatem jak najbardziej należy zapraszać rodziców z najmłodszymi dziećmi na wesele. To w ich gestii będzie decyzja, czy przyjść z dzieckiem, czy może zrezygnować z wesela. Nie da się ukryć że imprezowanie z małą, kilkumiesięczną czy nawet dwuletnią pociechą wymaga wiele troski i uwagi. Często nawet próba przekazywania sobie w czasie obowiązków pomiędzy matką a ojcem nie jest do końca trafiona. Zatem jeśli ktoś w podobnej sytuacji odmówi uczestnictwa w imprezie ze względu na swoje pociechy, nie powinniście się gniewać.

Kilkuletnie dzieci

To właśnie dzieci w wieku kilku lat najczęściej sprawiają na weselu najwięcej problemów. Rodzic podejmuje ryzyko i często traci z oka swoją pociechę myślą że po prostu będzie grzeczne i będzie bawiło się z rówieśnikami.

Tu pojawiają się niespodzianki także rodzic który na wesele przyjeżdża z kilkuletnim dzieckiem musi niestety bacznie zwracać na nie uwagę. Sytuacje w bieganie na parkiet podczas pierwszego tańca krzyków podczas podziękowań dla rodziców nie są odosobnione. Ogromną zaletą zabrania dziecka kilkuletniego na wesele w stosunku do maluszków jest to, iż zazwyczaj nie będzie problemu z jego odstawieniem do kogoś z rodziny na okres snu gdy zapadnie późny wieczór. To umożliwi rodzicom udział pełny udział w imprezie i cieszenie się razem z parą młodą ich szczęściem.

Nastolatki

Nie ma problemu z przebywaniem nastolatków na imprezie weselnej. Jedyny problem może wyniknąć z chęci testowania wyskokowych trunków. Zatem także trzeba porozmawiać z nastoletnimi dziećmi przed tą ważną imprezę ale raczej nie powinny wyniknąć jakieś nieprzyjemne sytuacje ze wspólnego świętowania.

Fotobudka pomysłem dla dzieci ?

Foto-budka jest ciekawym ciekawym narzędziem rozrywkowym nie tylko dla dorosłych ale i dla dzieci. To dzięki tej atrakcji nasze pociechy mogą poczuć się mogą testować i próbować takich rozrywkowych rozwiązań. Czas poświęcony przez dziecko na foto-budkę to złoty czas z pokoju dla ich rodziców. Niestety zazwyczaj pakiety foto-budki trwają maksymalnie kilka godzin. Będzie to zatem rozrywka która nie wypełni czasu najmłodszych gości przez cały okres wesela.

Pompowany zamek i zjeżdżalnie

Pompowane zjeżdżalnie, zamki, pałacyki i innego typu konstrukcje to bardzo fajne rozwiązanie dla dzieci. Niestety zazwyczaj uzależniony jesteśmy od pogody. Oczywiście podczas zjeżdżania też nie można stracić dzieci z oczu.

Animatorzy dla dzieci

Animator zabaw dla dzieci to znakomita opcja dla zorganizowania i zaplanowania wolnego czasu na weselu. Jedynym problemem jaki możemy napotkać zatrudniając animatorów dla dzieci jest potrzeba posiadania oddzielnej sali różnego typu zabawy i konkursy dla najmłodszych można ewentualnie przeprowadzać na zewnątrz. Tu szczególnie należy zwrócić uwagę na sale które posiadają na swoim terenie zielone obszary możliwe do zagospodarowania przez animatorów dzieci.

Oddzielna sala dla dzieci

Oddzielna sala dla najmłodszych na weselu to bardzo dobre rozwiązanie. Najczęściej będzie tam o wiele ciszej spokojniej i nawet młoda para może zaplanować kilka atrakcji żeby umówić czas dzieciom. Materiały do malowania rysowania gry planszowe czy innego typu rozrywkowego gadżety dla dzieci z pewnością będą bardzo pomocne.

Seraphinite AcceleratorOptimized by Seraphinite Accelerator
Turns on site high speed to be attractive for people and search engines.