DJ na wesele w Krakowie poleca sale weselne

Wszystkie osoby planujące wesele w okolicach Krakowa z pewnością spędzają wiele czasu na poszukiwaniu odpowiedniej sali weselnej. Jako DJ na wesele Kraków mogę zwrócić uwagę na kilka obiektów w naszej okolicy. Jeśli szukasz sali na wesele w Krakowie lub najbliższych okolicach to z pewnością wybrać warto lokal z polecenia. Oczywiście możesz pytać wśród znajomych ludzi z branży ślubnej. Myślę że kamerzysta, fotograf czy też właśnie DJ na wesele z Krakowa są w stanie dobrze doradzić. W przeszłości jako DJ na wesele obsługiwałem wiele wesel w okolicach naszego miasta. Trafiłem wiele razy na super sale, gdzie świetnie czuli się wszyscy goście. Zdarzały się także lokale, których niestety nie mogę polecić.

DJ na wesele o idealnej sali

Idealna sala weselna to ciężki orzech do zgryzienia. Wybór może być uzależniony od kilku ważnych czynników. Są to między innymi miła obsługa, wielkość sali, wygląd, lokalizacja, parking, miejsca noclegowe, dodatkowy ogród dla dzieci lub na sesję fotograficzną i wiele innych o których napiszę dalej. Także według mnie każda Para Młoda będzie szukała innego rozwiązania, które będzie ją satysfakcjonowało. Jako DJ na wesele miałem okazję być w różnych salach weselnych, restauracjach, hotelach w okolicy Krakowa. Niektóre z nich były wprost bajeczne i dobrze wpisywały się charakter imprezy uwzględniając wymagania Pary Młodej, gości i personelu.

Wielkość sali weselnej

Jest to jeden z aspektów na które DJ na wesele także kładzie nacisk. Sala nie może być ani za mała, ani za duża. Jeśli sala jest zbyt duża, DJ z Krakowa na wesele może mieć problemy, aby zapełnić parkiet i zaprosić wszystkich gości do zabawy. Dodatkowy kłopot może mieć kamerzysta który na filmie będzie miał rzadko zapełniony parkiet. Nie wygląda to ciekawie. Kolejnym aspektem może być akustyka, gdyż na niewypełnionej gośćmi sali może rozchodzić się echo i inne niepożądane efekty akustyczne. Za mała sala to z kolei ścisk na parkiecie. Problemy mogą pojawić się dla fotografa i kamerzysty, którzy nie będą mogli przecisnąć się bezpiecznie między tańczącymi w ścisku gośćmi.

Dojazd i parking

Obsługując imprezę jako DJ na wesele Kraków zawsze podjeżdżamy pod salę weselną celem wyładowania i montażu sprzętu. Niestety zdarzały się sytuacje w których postój pod salę weselną był po prostu niemożliwy. Brakowało miejsca na samochód przy wejściu oraz miejsca parkingowego, na którym można by było auto pozostawić na noc. Takie czynniki utrudniające pracę nie zachęcają do odwiedzania niektórych miejsc w okolicach Krakowa. Dlatego jeśli mam jako DJ na wesele z Krakowa zapytanie o prowadzenie wesela zawsze pytam w której sali odbędzie się impreza. Bardzo rzadko, ale niestety musiałem dwóm klientom przeszłości odmówić ze względu na utrudnienia techniczne. Także w okolicach rynku jako DJ wodzirej z Krakowa miałem kiedyś problem techniczny z dojazdem i montażem.

Sprzęt trzeba przywieźć dzień wcześniej po godzinach popołudniowych co często jest kolidujące z innymi obowiązkami życiowymi i po prostu wydłuża czas obsługi technicznej. Dodatkowo problem jest z pozostawieniem auta podczas prowadzenia imprezy. Trzeba szukać albo parkingu płatnego, albo zostawić samochód gdzieś w dalszym zakątku Krakowa i potem wrócić na miejsce wesela. Rozwiązaniem dla didżeja na wesele w Krakowie może być zatrudnienie dodatkowego kierowcy, który przywiezie DJ’a ze sprzętem a potem odstawić samochód w bezpieczne miejsce. Niestety wiąże się to z kłopotami natury technicznej i dodatkowymi kosztami oraz większym nakładem czasu pracy. Na pewno obsługa wesela w ścisłym centrum Krakowa przez DJ’a na wesele będzie droższa niż na jego obrzeżach.

Baza noclegowa

Część osób organizując wesele w okolicy Krakowa zatrudnia zaprasza gości spoza tego miasta. W takich sytuacjach warto zastanowić się czasami nad rezerwacją noclegów dla gości po weselu. Jeśli Para Młoda zatrudnia DJ’a na wesele nie z Krakowa, ale innego, odległego miasta, to często może musi także jemu zapewnić nocleg. Miejsca noclegowe tuż obok sali weselnej są bardzo atrakcyjnym aspektem wynajęcia sali weselnej.

Lokalizacja sali na wesele

Wiele osób szuka sali weselnej nie w ścisłym centrum Krakowa, ale na jego obrzeżach ze względu na bardziej atrakcyjną lokalizację. Dużo miejsca na samochody, piękny widok, zieleń, cisza, spokój…to aspekty które zachęcają Pary Młode z okolic Krakowa do wybrania sal poza miastem. Także jako DJ na wesele z Krakowa cenię sobie szybki dojazd, bezproblemowe wejście na salę zazwyczaj znajdującą na parterze bez zbędnych schodów. Układ nowoczesnych sal weselnych jest z reguły bardzo przemyślany.

Inne aspekty wyboru sali weselnej

Tak naprawdę jako DJ z Krakowa na wesele miałem okazję poznać wiele sal i mógłbym tutaj opowiadać na ten temat bardzo obszernie. Nadmienię tylko niektóre argumenty skłaniające klientów do wyboru tej a nie innej sali na wesele:

 • możliwość swobodnego ustawiania stołów i modelowania w ten sposób wizerunku sali,
 • ilość łazienek dla gości,
 • dystans między domem rodzinnym, kościołem a salę weselną,
 • możliwość zorganizowania na miejscu ślubu cywilnego,
 • opcja zrobienia wiejskiego stołu,
 • ułatwienia dla osób starszych i niepełnosprawnych,
 • szatnia,
 • koszt wyżywienia dla kamerzysty fotografa i DJ na wesele w Krakowie,
 • wyłączność dla gości i prywatność,
 • czas który przeznaczony jest na imprezę,
 • wielkość sali,
 • otwartość personelu i sposób komunikowania się z DJ na wesele, Parą Młodą i Rodzicami ,
 • parking bezpośrednio pod salą,
 • lokalizacja,
 • klimatyzacja,
 • dobre menu,
 • cena,
 • zastany wystrój sali,
 • dodatkowe opłaty,
 • rodzaj parkietu,
 • wiele innych.

To zapewne nie wszystkie elementy, na które zwraca uwagę nie tylko DJ na wesele w Krakowie, ale klienci czyli Para Młoda podejmująca decyzję o miejscu planowania wesela.

Sala weselna u Niedźwiedzia

Może nie będę w pełni obiektywny bo to sala weselna znajduje się niedaleko mojego miejsca zamieszkania. Z tego powodu jako DJ na wesele mam do niej blisko, a jak mam blisko to jestem od razu zadowolony :). Jest to dla mnie o tyle wygodne iż dojazd zajmuje mi dosłownie kilka minut. A teraz już bardziej obiektywnie nie tylko  z punktu widzenia DJ-a z Krakowa na wesele. Przed tym krakowskim domem weselnym znajduje się duży parking. Goście więc nie będą mieli problemu z pozostawieniem na nim swojego samochodu. Sam układ sali jest możliwy do indywidualnej adaptacji. Jeśli masz małe wesele można zmniejszyć powierzchnię sal poprzez zamknięcie trzeciej części.  Na większe wesela otwierane są wszystkie trzy segmenty. Masz w tym przypadku dwie opcje rozmieszczenia DJ-a na wesele lub zespołu. Optymalnym ustawieniem jest według mnie wybranie parkietu w środkowej części lokalu. W bocznych skrzydłach siedzą goście, którzy bez problemu widzą i słyszą to co dzieje się na dancefloorze. Jako DJ z Krakowa na wesele grałem tam już kilkukrotnie.

W oczy rzuca się zaangażowanie personelu. Nikomu nie będzie niczego brakować na stołach. Jedzenie jest bardzo dobre… powiedziałbym nawet wyśmienite. Szefostwo jest bardzo serdeczne. Z uśmiechem odpowiada na wszystkie pytania, doradza i nie pozostawia klientów bez odpowiedzi. Klimatyzacja jest i działa jak należy. Zauważyć można dodatkowe oświetlenie LED, które jest w standardzie. Dodaję ono klimat podczas imprezy. Nie bez znaczenia jest kilka łazienek, co przy większych wesela nie powoduje zastojów pod ich drzwiami. Palacze mogą bez problemu wejść na zewnątrz i znaleźć dla siebie miejsce spokojne miejsce na puszczenie przysłowiowego „dymka”.

Hotel junior

Ten hotel na obrzeżach Krakowa oferujących swoje usługi na wesela znajduje się obok autostrady A4. Jako DJ na wesele z Krakowa cenię sobie świetnie dojazd do tego miejsca. Ogromny parking przy kompleksie także zapewni miejsce wszystkim gościom. Dodatkowo Młodzi skorzystać mogą z oferty noclegowej dzięki której mogą przenocować tam osoby spoza Krakowa. Teraz jako DJ na wesele powiem coś o aspektach technicznych tej sali weselnej znajdującej się tuż przy granicy Krakowa. Parkiet jestem częściowo odizolowany akustycznie od sali jadalnej. Dzięki temu gościom przy stołach nie będzie przeszkadzać muzyka z części tanecznej. Kolorystyka sali jest jasna, właścicielka zapewnia kilka opcji kolorystycznych dekoracji stołów i krzeseł. W jednej części sali znajduje się miejsce dla barmana lub kącik dla dzieci. Jedzenie jest przygotowywany przez doświadczonego kucharza. Nikt nie będzie narzekał na chłodny rosół czy niedoprawione mięsa. Sala współpracuje z DJ-em na wesele z Krakowa którego można wynająć na wesela i inne imprezy.

Hotel Tyniecki

Hotel Tyniecki jest położony w okolicach Tyńca także niedaleko autostrady A4. Piękne przeszklony parkiet nadaje się na wesele między 100 a 200 osób. Dobre jedzenie, przyjazny personel to tylko niektóre atuty Hotelu Tynieckiego. Jako DJ na wesele już dawno nie obsługiwałem tam imprezy. Może uda się tam zawitać w najbliższym czasie i sprawdzić, czy coś się nie zmieniło. Ostatnią moją wizytę w tym hotelu na wesele wspominam bardzo pozytywnie.

Zalety sal weselnych pod Krakowem

Sala weselna oddalona do Krakowa też ma swoje niezaprzeczalne atuty. Znajduje się ona kilka – kilkanaście kilometrów od Krakowa, a więc dojazd nie zajmie dużo czasu. Najczęściej znajduje się na peryferiach lub też można powiedzieć na odludziu. Dzięki temu okolice często jest wypełniona drzewami i innymi roślinami. Często w okolicy znajdują się przepiękne miejsca, w których można zaaranżować sesję ślubną. Sąsiadów z reguły nie ma, więc nikomu nie będzie przeszkadzał hałas. Przykładami sal weselnych pod Krakowem, w których można urządzić udane wesele są:
 • Sala bankietowa Triana w Mogilanach,
 • Alexia w Ochojnie,
 • Dom weselny Banasiówka,
 • Gościniec Branicki,
 • Dom weselny Orchidea w Bosutowie.

Jakich sal unikać ?

Jako DJ z Krakowa prowadzący wesela mam sporo niemiłych wspomnień związanych z salami w ścisłym centrum Krakowa. Strefa parkingowa B wymaga dodatkowych opłat, ale poważniejszym problemem jest brak miejsc parkingowych. Czy wyobrażacie sobie gości weselnych, którzy podjeżdżają pod salę i nie mają miejsca na swoje samochody ? Taka sytuacja miała kiedyś miejsce. Wprowadziło to niepotrzebny stres jeszcze przed rozpoczęciem wesela na sali. Zatem jeśli planujesz swoje wesele blisko centrum Krakowa sprawdź jak możesz zabezpieczyć imprezę logistycznie.

Leave a Comment