DJ na wesele co ustalić przed imprezą

Zbliża się czas wesela. Przed skontaktowaniem się z DJ na wesele sprawdź w tym artykule o co go spytać. Czy musicie spotkać się wcześniej, co ustalić, o czym porozmawiać, co przedyskutować zanim zacznie się Wasze wesele. Poniżej kilka informacji na temat tego o czym nie należy zapomnieć przed tym jedynym i niepowtarzalnym dniem w życiu.

Godzina rozpoczęcia mszy

Przekaż informację w którym kościele odbędzie się msza i o której godzinie. Doświadczony DJ na wesele dzięki tym informacjom będzie mógł obliczyć ile czasu będzie trwała droga na salę weselną i o której na sali zjawią się goście. To będzie wskazówką na którą godzinę zjawić się się na miejscu imprezy w celu montażu sprzętu.

Ilość gości na weselu

Warto aby didżej na wesele wiedział ile osób będzie bawiło się na imprezie. Dzięki temu będzie mógł zabrać ze sobą zestaw nagłośnieniowy odpowiednio dobranej mocy oraz przygotować optymalny zestaw oświetlenia. Wiadome jest, iż do prowadzenia małego wesela może wystarczyć mniejszy zestaw kolumn. Gdy wesele rozrośnie się do 150-200 osób trzeba większej mocy.

Imiona Rodziców Pary Młodej

Warto abyście przekazali DJ na wesele imiona Waszych Rodziców. Dzięki temu będzie on miał prostą drogę do komunikacji z nimi. Także będzie wiedział, czy Rodzice są w komplecie i z pewnością pomoże mu to uniknąć ewentualnej gafy jeśli kogoś zabraknie. Jest to najbardziej istotna kwestia w zakresie podziękowań dla Rodziców.

Pierwszy taniec

Przekaż informacje na temat tego jaka piosenka i w jakiej wersji została wybrana jako pierwszy taniec. Dobrym zwyczajem jest wysłanie MP3 Waszego pierwszego tańca. Można zrobić odwrotnie – DJ na wesele wysyła Wam utwór w celu sprawdzenia, czy to na pewno ta wersja. Listę ciekawych utworów na pierwszy taniec znajdziesz tu.

Podziękowania dla rodziców

Ustal z DJ na wesele czy robicie Podziękowania dla Rodziców i w jakiej formie chcecie je przeprowadzić. Jest to kwestia na tyle indywidualna iż doświadczony DJ na wesele pomoże Wam zorganizować podziękowania w jak najbardziej przyjaznej i akceptowalnej dla Was formie.

Sala na wesele

Na pewno DJ na wesele chciałby wiedzieć, czy Wasza sala weselna to jedna całość (jadalna z taneczną). Mogą być to wszakże to dwa oddzielne pomieszczenia. W tym drugim przypadku warto postawić dodatkowy głośnik na sale jadalną. Goście będą słyszeć muzykę w tle i wiedzieć co dzieje się na parkiecie. DJ na wesele będzie w stanie zaprosić ich przez mikrofon na podziękowania, na oczepiny, tort weselny i inne elementy uroczystości weselnej. Przekaż informację czy sala weselna jest na parterze czy też piętrze. Dam mu to możliwość szybszego przyjechania na miejsce imprezy celem podłączenia sprzętu. Jeśli będzie się odbywać na piętrze lub w podziemiach potrzeba więcej czasu na wnoszenie urządzeń.

Muzyka na wesele

Przekaż didżejowi na wesele spis ulubionych utworów które chcielibyście usłyszeć. Pomoże mu to spełnić kilka Waszych życzeń muzycznych i urozmaicić imprezę o utwory, których być może zazwyczaj nie gra na weselach. Z listą życzeń nie należy jednak przesadzać, gdyż źle dopasowana muzyka może szkodzić zabawie. Jeśli Twój DJ jest doświadczony zdaj się w zdecydowanej większości muzycznego repertuaru na niego.

Oczepiny i inne konkursy

Skontaktujcie się z Waszym DJ na wesele i ustalcie czy i jakie konkursy oraz zabawy planuje zorganizować podczas wesela. Jest grono osób którzy chcą zrezygnować z zabaw i przeznaczyć cały czas na szaloną zabawę taneczną. Ustalcie także czas i formę oczepin. Dobry DJ na wesele w paru słowach przedstawi Wam jakie przeprowadza zabawy i konkursy i ewentualnie wziąć pod uwagę wasze sugestie.

Leave a Comment