DJ na impreze cena

Aby zacząć przygodę w dziedzinie usług DJ na imprezę oprócz doświadczenia, które trzeba będzie zdobywać najlepiej pod okiem starszego kolegi, musisz zrobić mały biznes plan. Można śmiało powiedzieć, iż nie licząc kosztów marketingu i  reklamy, na sprzęt dla dj-a na imprezy musisz wydać początkowo kilka do kilkanastu tysięcy złotych. Moim zdaniem lepiej kupić używany sprzęt sprawdzonych firm, niż nowe produkty słabej jakości. Cena DJ-a na imprezę jest głównie uzależniona od jego umiejętności, zaplecza technicznego, inwestycji w reklamą i umiejętności sprzedania swoich usług.

DJ to praca i już zawód

Praca DJ-a na pewno nie jest lekka, jak się to wydaje wielu osobom. Zawód DJ-a wymaga pasji, znajomości muzyki, dj sprzętu, wiedzy na temat nagłośnienia i oświetlenia. Za prace taką oczywiście płaci się wynagrodzenie. Stawki są bardzo zróżnicowane i zależą od wielu czynników. Szukając dj-a na wesele, otrzymasz z pewnością wiele odpowiedzi. Znajdą się osoby dj’a wodzireja, których stawki będą zaczynać się od 1000zł za prowadzony ślub. Najwyższe kwoty będą oscylować w okolicach kilku tysięcy złotych za jedną noc. Ja jestem tego zdania, iż DJ wart jest tyle, ile jest za niego w stanie zapłacić klient 🙂 Po imprezie okazuje się naprawdę, czy cena zapłacona za usługę dj-ską była tego warta ! Co zatem składa się na usługę DJ-ską ?

Cena dj-a na wesele
Ile kosztuje DJ na wesele

Prowadzenie imprezy przez didżeja

Każdy DJ ma tu swój sposób, który zależy od doświadczenia, wiedzy, charakteru i wymagań klienta. Skrajnym przypadkiem jest tak zwany „puszczacz muzyki” – osoba schowana za konsolą dj-ską, bądź też za laptopem. Nie utrzymuje ona podczas imprezy żadnego kontaktu z gośćmi, nie posiada mikrofonu…krótko mówiąc typowy prezenter playlisty 🙂

W warunkach klubowych jest to zjawisko powszechne, a nawet często pożądane. DJ klubowy skupia się na miksowaniu muzyki i charakter takiej imprezy nie wymaga od niego używania mikrofonu. Jednak na imprezach typu wesela, imprezy firmowe, imprezy urodzinowe, imprezy sylwestrowe i andrzejkowe zazwyczaj wymagana jest osoba, która używa mikrofonu i potrafi komunikować się z gośćmi. Zazwyczaj weselny „dj puszczacz” będzie tańszy i to dużo tańszy od rasowego prezentera muzycznego.  Tu nie posunę się do nakreślania stawek jakie płacone są „dj-om puszczaczom” i prawdziwym prezenterom muzycznym.

DJ na imprezy prywatne

DJ na imprezy prywatne typu urodziny, jubileusze, rocznice itp. jest w stanie realnie zarobić 700-1500zł za obsługę imprezy prywatnej z własnym nagłośnieniem i światłami. Oczywiście zależy to od zasobności klienta i jego wymagań i może przesunąć kwotę w dół lub w górę.

DJ klubowy

Stawki płacone dj-om w klubach są bardzo zróżnicowane i wahają się najczęściej od 100 do 800zł za nockę. 100zł ?? Tak zdarzają się osoby prowadzące imprezy klubowe za takie pieniądze (najczęściej zaczynające przygodę z dj-ką). Pracują oni najczęściej w podrzędnych klubach/dyskotekach. Ciężko też, aby zarabiając 100zł za noc mieć odpowiedni DJ sprzęt i zapał do pracy 🙂 Moim zdaniem minimalną stawką, przy której może się opłacać granie imprez w klubach to 300-500zł za noc. Oczywiście zakładamy, iż DJ robi to na przyzwoitym sprzęcie używając legalnej muzyki.

Przy założeniu, że grasz w klubie w piątki i soboty jesteś w stanie zarobić kwotę około 700-800 zł za weekend. Biorąc pod uwagę ceny sprzętu i muzyki oraz sprawy podatkowe nie jest wygórowaną kwotą. Przy takich zarobkach ciężko myśleć o otworzeniu własnej działalności gospodarczej, chyba że w planach masz obsługę zamkniętych imprez na własnym sprzęcie nagłośnieniowym i oświetleniowym. Jako DJ na imprezę firmową będziesz w końcu wielokrotnie zobligowany do wystawiania faktur.

Dj na wesele cena

Koszty DJ-a na wesele to aspekt bardzo skomplikowany. Koszty zatrudnienia DJ-a wodzireja na wesele wahają się od bardzo tanich ofert rzędu 1000PLN do drogich cen rzędu 5000PLN i więcej. Najczęściej wraz ze wzrostem ceny rośnie jakość usługi. Więcej o cenach DJ-a na wesele przeczytasz tu.

Czy da się żyć z imprez?

Oczywiście da się żyć z prowadzenia imprez, ale jeśli chcesz traktować to jako życiowy sposób na zarabiane do emerytury, to różnie może to wyglądać. Musisz zdać sobie sprawę, iż prowadząc nocami imprezy, możesz zaniedbywać inne aspekty swojego życia (osobiste i zawodowe). Myślę, że idealnym rozwiązaniem jest oprócz pracy dj-a równoległe zabezpieczenie się także w inną stronę zawodową.

Leave a Comment