Co ustalić z DJ przed weselem

co ustalić z didżejem przed weselem

Zbliża się czas wesela. Sprawdź co ustalić z didżejem przed Waszym weselem. Czy musicie spotkać się wcześniej, co ustalić, o czym porozmawiać, co przedyskutować zanim zacznie się Wasze wesele. Poniżej kilka informacji na temat tego o czym nie należy zapomnieć przed tym jedynym i niepowtarzalnym dniem w życiu.

Przekaż informację w którym kościele odbędzie się msza i o której godzinie. Doświadczony DJ dzięki tym informacjom będzie mógł obliczyć ile czasu będzie trwała droga na salę weselną i o której na sali zjawią się goście. To będzie wskazówką na którą godzinę zjawić się się na miejscu imprezy w celu montażu sprzętu.

Ile gości na weselu

Warto aby didżej wiedział ile osób będzie bawiło się na imprezie. Dzięki temu będzie mógł zabrać ze sobą zestaw nagłośnieniowy odpowiednio dobranej mocy oraz przygotować optymalny zestaw oświetlenia. Wiadome jest, iż do prowadzenia małego wesela może wystarczyć mniejszy zestaw kolumn. Gdy wesele rozrośnie się do 150-200 osób trzeba większej mocy.

Imiona Rodziców Pary Młodej

Warto abyście przekazali didżejowi imiona Waszych Rodziców. Dzięki temu będzie on miał prostą drogę do komunikacji z nimi. Także będzie wiedział, czy Rodzice są w komplecie i z pewnością pomoże mu to uniknąć ewentualnej gafy jeśli kogoś zabraknie. Jest to najbardziej istotna kwestia w zakresie podziękowań dla Rodziców. Ustal z didżejem lub zespołem, czy robicie Podziękowania dla Rodziców i w jakiej formie chcecie je przeprowadzić. 

Pierwszy taniec na weselu

Przekaż informacje na temat tego jaka piosenka i w jakiej wersji została wybrana jako pierwszy taniec. Dobrym zwyczajem jest wysłanie MP3 Waszego pierwszego tańca. Można zrobić odwrotnie – DJ prowadzący Wasze wesele wysyła Wam utwór w celu sprawdzenia, czy to na pewno ta wersja. Nie macie koncepcji na pierwszy taniec ? Mam sprawdzoną listę muzyki na pierwszy taniec !

Sala na wesele

Na pewno DJ na chciałby wiedzieć, czy Wasza sala weselna to jedna całość (jadalna z taneczną). Mogą być to wszakże to dwa oddzielne pomieszczenia. W tym drugim przypadku warto postawić dodatkowy głośnik na sale jadalną. Goście będą słyszeć muzykę w tle i wiedzieć co dzieje się na parkiecie. DJ Wodzirej będzie w stanie zaprosić ich przez mikrofon na podziękowania, na oczepiny, tort weselny i inne elementy uroczystości weselnej. Przekaż informację czy sala weselna jest na parterze czy też piętrze. Dam mu to możliwość szybszego przyjechania na miejsce imprezy celem podłączenia sprzętu. Jeśli będzie się odbywać na piętrze lub w podziemiach potrzeba więcej czasu na wnoszenie urządzeń.

Muzyka na wesele

Przekaż didżejowi na wesele spis ulubionych utworów które chcielibyście usłyszeć. Pomoże mu to spełnić kilka Waszych weselnych życzeń muzycznych i urozmaicić imprezę o utwory, których być może zazwyczaj nie gra na weselach. Z listą życzeń nie należy jednak przesadzać, gdyż źle dopasowana muzyka może szkodzić zabawie. Jeśli Twój DJ jest doświadczony zdaj się w zdecydowanej większości muzycznego repertuaru na niego.

Oczepiny i inne konkursy

Skontaktujcie się z Waszym didżejem i ustalcie czy i jakie konkursy oraz zabawy planuje zorganizować podczas wesela. Jest grono osób którzy chcą zrezygnować z zabaw i przeznaczyć cały czas na szaloną zabawę taneczną. Ustalcie także czas i formę oczepin. Dobry DJ w paru słowach przedstawi Wam jakie przeprowadza zabawy i konkursy i ewentualnie wziąć pod uwagę wasze sugestie.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *