Cechy i zadanie wodzireja

Wodzirej to osoba, która sprawuje piecze nad całą imprezę, dba o jej przebieg. Czym powinna charakteryzować się osoba wodzireja, gdzie ją znaleźć jak wytypować ? Przeczytaj ten artykuł.

Kto to jest wodzirej ?

Byliście kiedyś na imprezie, obserwowaliście zabawę, braliście w niej udział. Zapewne była też tam osoba, która to wszystko koordynowała i prowadziła. Animator zabaw, konferansjer, osoba prowadząca konkursy to po prostu w jednym słowie wodzirej nie tylko na wesele. Jego najważniejsze zadanie to zachęcać gości do zabawy i koordynacja całego wydarzenia. Podczas weselnej imprezy goście mogą korzystać z różnych atrakcji. Oprócz tańców są to: foto-budka, stół barmański i inne. Koordynacja całej imprezy, kontakt między gośćmi, dj-em, personelem, fotografem kamerzystą to właśnie rola wodzireja. Jest on w stałym kontakcie z młodą parą i personelem  obsługującym tak, aby goście i młodzi mogli czuć się swobodnie podczas imprezy. Zawód ten czyli zawód wodzireja wymaga otwartości charyzmy pozytywnego spojrzenia na świat, umiejętności kontaktu z innymi poczucia humoru i umiejętności koordynacji podczas organizacji wesela.

Czym powinien charakteryzować się dobry Wodzirej

Jeśli szukasz nie tylko didżeja na ślub , ale chcielibyście aby był on także wodzirejem to z pewnością bardzo pomocne będą opinie, referencje na temat jego pracy. Podczas bezpośredniej rozmowy z wodzirejem spytajcie się jakie atrakcje przewiduje podczas wesela. Zabezpieczcie się i dowiedzcie, czy goście i sama Para Młoda nie będą może nieco zażenowani, jeśli wodzirej będzie robił konkursy, które są niesmaczne. Ważną cechą wodzireja jest elastyczność podczas prowadzenia między nim a Parą Młodą. Nie wszyscy młodzi mają te same wymagania. Czasami wizja klientów i wodzireja może się rozjeżdżać. Zatem przedstawcie warunki i waszą wizję. W ten sposób dowiecie się czy wodzirej jest w stanie i po prostu czy chce spełnić wasze oczekiwania.

Najważniejsze zadania wodzireja weselnego

zapowiadanie poszczególnych etapów wesela

Przywitanie Pary Młodej, wzniesienie toastu, zaproszenie gości na pierwszy taniec, ogłoszenie posiłku, przedstawienie barmana weselnego to główne zadania wodzireja. Można powiedzieć, że wodzirej spełnia także rolę konferansjera.

Oczepiny, konkursy, zabawy

Poprowadzenie oczepin, konkursu, zabawy, zrobienie animacji, pociągu, kankan, zorba czy inne tego typu tańce grupowe to także oczywiście zadanie wodzireja. Nowościami na rynku weselnym są konkursy w stylu jaka to melodia czy też Familiada.

muzyka i dedykacje

Oczywiście zachęcanie gości przez mikrofon do zabawy, zapowiadanie utworów, muzyczne dedykacje to także zadania wodzireja, które spełnia on wcielając się w rolę profesjonalnego dj-a czy też prezentera muzycznego. Czasami po prostu imprezę obsługuje jedna osoba, która musi spełniać kilka funkcji.

Czy wodzirej jest jednocześnie didżejem

To zależy. Zależy to od tego jaką usługę wybierzecie. Jeśli wybierzecie jednoosobowe prowadzenie wesela to warto żeby DJ był jednocześnie wodzirejem. Są duety w których jedna z osób wciela się w rolę didżeja a druga pełni rolę wodzireja. Chyba najbardziej powszechne są duety w których jedna z osób wykazująca się wyższą charyzmą i otwartością do gości, pełni jednocześnie rolę didżeja i wodzireja a druga pomagam mu w tym zadaniu za konsoli.

Co ustalić z wodzirejem

Pamiętajcie że profesjonalny wodzirej wyjdzie z inicjatywą i ustali z Wami wszystkie szczegóły, które musi znać przed imprezą. Zapewne spyta Was o ilość gości, jaki taniec będzie na pierwszą piosenkę, ile i jakich konkursów chcecie zorganizować, czego chcecie uniknąć, jaki gatunek muzyczny jest przez Was preferowany a jakiego nie lubicie. Wodzirej we współczesnym wydaniu powinien być elastyczny, pomocny i przyjacielski.

Jak ubiera się prawdziwy wodzirej

To dość szeroki temat. Są osoby wodzireja którzy przychodzą we fraku, kapeluszu, czasami trzymają laskę w dłoni. W ten sposób próbują nawiązać do tradycyjnego wizerunku wodzireja. Czasy jednak się zmieniają i większość wodzirejów ubiera się po prostu podobnie do gości lub też bardziej luźnie, ale oczywiście elegancko.