Wypożyczalnia projektów w Krakowie - Music Serwis Przeskocz do treści

Wypożyczalnia projektorów

Zapraszamy do wypożyczalni projektorów i ekranów projekcyjnych w Krakowie. Projektor multimedialny daje możliwość wyświetlenia bardzo dużego obrazu o średnicy nawet kilku metrów. Wynajęcie projektora możliwe jest w Krakowie i okolicach (sprzęt odbierany jest osobiście przez osobę/firmę zainteresowaną. Sprzęt projekcyjny używany jest podczas konferencji, szkoleń, prezentacji multimedialnych, targów i innych wydarzeń mnie lub bardziej typowych. Wynajmując projektor możesz go użyć w celu obejrzenia meczy piłkarskiego. Wielkość obrazu , który możesz uzyskać wypożyczając projektor i ekran to aż 300" przekątnej (6x4,5 metra).

Nasze projektory do wynajęcia

Projektor multimedialny
BENQ MS517
jasność 2700 Lumenów
120zł/doba

Projektor multimedialny
BENQ
jasność 3300 Lumenów
150zł/doba

Ekran projekcyjny
170x140cm 70zł/doba
200x150cm (100") 90zł/doba
240x180cm (120") 120zł/doba

Konwerter HDMi - VGA
konwersja sygnału HDMi na obraz VGA + audio mini jack
20zł/doba

Projektor BENQ 2700 Lumenów + ekran
170zł z ekranem 170x140cm
190zł z ekranem 200x150cm
220zł z ekranem 240x180cm

Statyw/stolik pod projektor
regulacja wysokości i kąta nachylenia
30zł/doba

Wypożyczalnia projektorów - wymiary obrazu

Wymiary projekcji i orientacyjna odległość projektora od ekranu/ściany
 • 170x140cm - 3,5m
 • 200x150cm - 4,2m
 • 240x180cm - 4,9m

W jakim celu wynajmuje się projektor multimedialny ?

 • możesz przeprowadzić profesjonalną prezentację multimedialną,
 • szkolenie pracowników,
 • prezentacja stoiska na targach,
 • uatrakcyjnienie imprezy,
 • oglądanie meczu w większej grupie,
 • organizacja imprezy karaoke,
 • wyświetlenie filmu, pokaz zdjęć na weselu.
Zapraszamy więc do skorzystania z naszej oferty. Oferujemy projektory multimedialne dla firm i osób prywatnych na terenie województwa małopolskiego (Kraków i okolice). Projektorów multimedialnych w ramach wypożyczalni nie wysyłamy kurierem. Obraz może być wyświetlany na ekranie multimedialnym (w tym celu możesz wypożyczyć ekran o różnych wymiarach), lub na ścianie, która niekoniecznie musi być biała.

W jakim celu wynajmuje się ekran do projekcji ?

 • możesz przeprowadzić prezentację na dużym ekranie,
 • szkolenie pracowników,
 • wystawy na targach,
 • karaoke,
 • prezentacje produktów i usług,
 • wyświetlanie filmu na weselu, pokaz zdjęć.

 

Poradnik dla osób, które chcą skorzystać z wypożyczalni projektorów lub zakupić projektor multimedialny

Jak wybrać projektor do prezentacji ?
W czasie działalności mojej formy, która obsługuje konferencje i szkolenia od strony zaplecza technicznego spotkałem się z różnego typami projektorów bardziej i mniej wyeksploatowanych, lepiej i gorzej świecących. Jeśli planujesz prezentację i wynajęcie projektora, lub szukasz takiego sprzętu na stałe do biura, to skup się na poniższych parametrach i uwagach.
Rozmiary i ciężar
Lepiej zakupić projektor o kompaktowych rozmiarach, dzięki czemu jego przemieszczanie z miejsca do miejsca będzie mniej kłopotliwe. Mniejsze znaczenia czynnik rozmiarów będzie miał, jeśli projektor ma być na stałe zamontowany w biurze (przykładowo pod sufitem).
Rozdzielczość obrazu
Do wyświetlania prezentacji w formacie PDF, Powerpoint, plików Worda i tym podobnych dokumentów może wystarczyć rozdzielczość SVGA (800x600). Standard XGA (1024x768) pozwoli na wydobycie z obrazu drobnych szczegółów na rysunkach czy małych czcionek co może stanowić bezkompromisowe rozwiązanie.
Jasność lamp
Im pomieszczenie jaśniejsze tym jaśniejsza powinna być lampa projektora. Wartość tego parametru na poziomie 2500-3000 lumenów jest wystarczająca nawet w nie zaciemnionych pomieszczeniach. Projektory o wyższej wartości jasności lampy są dużo droższe i pewnie okaże się, że nigdy nie wykorzystasz w pełni ich parametrów.

Odległość projektora od ekranu/ściany

Im większy zakres ogniskowej, tym większe rozmiary obrazu można uzyskać. Ma to wpływ na ostateczne usadowienie projektora od miejsca wyświetlania obrazu, co może mieć znaczenie w niedużych pomieszczeniach lub prezentacjach mobilnych, gdzie siedzący goście zajmują duży obszar sali.
Żywotność lampy
Parametr ten waha się od 1000 do 5000 godzin w zależności od modelu sprzętu. Funkcja Eco może stanowić świetnie rozwiązanie ponieważ przedłuża żywotność lampy nawet o 30%. Wymiana zużytej lampy to koszt ok.50 nawet do 80% ceny nowego projektora, zatem należy brać żywotność lampy mocno pod uwagę.
Marka projektora
Wśród firm produkujących projektory do prezentacji można wymienić najbardziej popularne: NEC, Epson, Benq, Acer, Panasonic. Rankingi sprzedaży projektorów znajdziesz bez problemu w Internecie, ale bez znaczenia jaki projektor wybierzesz z powyższych marek, masz gwarancję oraz sporo punktów po-serwisowych w całej Polsce.
DLP czy LCD
Różnice pomiędzy tymi dwiema technologiami pozacierały się na przestrzeni lat. W przypadku standardowych prezentacji biurowych właściwie ciężko rozróżnić te dwa standardy.
Zalety LCD:
- lepsze kolory,
- mniejszy pobór energii,
- wyeliminowanie „efektu tęczy”.
Wady LCD:
- mniejszy kontrast – gorsza czerń,
- bardziej widoczne piksele,
- większe rozmiary.
Wady DLP:
- słabsze kolory,
- niższa jasność.
Zalety DLP:
- lepsza czerń,
- lepszy obraz przy prezentacjach filmowych.
Dodać należy jednak, że współczesna technika pozwala na uzyskanie świetnych efektów zarówno z urządzeń DLP jak i LCD.
Łącza
 
O jakości obrazu uzyskanego z projektora decyduje standard jego emisji. Istnieją różne łącza, w które wyposażane są rzutniki:
HDMi – przesył sygnału cyfrowego audio-video wysokiej jakości,
DVI (VGA) – przesyła sygnał video wysokiej jakości (bez audio),
D-Sub – analogowe łącze do przesyłu obrazu do rozdzielczości XGA, spotykane jedynie w starszym sprzęcie, gdyż wyparło je HDMI,
S-Video (mini DIN) – przesył obrazu stosowany głównie w starszych urządzeniach Apple,
RCA (Cinch) – przesył sygnału audio i video (analogowy i cyfrowy),
USB – do połączenia komputera, pendrive lub innego urządzenia.
Istnieją takżę różnego rodzaju przejściówki (np.HDMi-VGA) i rozgałęźników (np.splitter HDMi), które pomagają uzyskiwać maksymalną kompatybilność i uniknąć problemów z podłączaniem różnego rodzaju sprzętu audio-video.

Dodatkowe funkcje projektorów multimedialnych

Wynajmując projektor być może zależeć Ci będzie na dodatkowych funkcjach i wyposażeniu opcjonalnym. Są to między innymi:
 • dodatkowy głośnik do nagłośnienia prezentacji (głośnik projektora nie zapewni komfortu przy większych prezentacjach),
 • dostosowanie koloru tła (jeśli nie jest ono białe),
 • korekta trapezowa obrazu,
 • pilot do kontroli prezentacji Power Point,
 • spliter HDMi do podłączenia większej ilości projektorów.

Dodatkowe funkcje ułatwiają obsługę, podnoszą komfort użytkowania wypożyczonego projektora, dają Ci pełną kontrolę nad użytkowanym rzutnikiem.

 Jak poprawić obraz z projektora ?

Niezależnie od parametrów projektora, mocy lampy, jakość obrazu wyświetlanego przez projektor można poprawić kierując się kilkoma poniższymi zaleceniami.
- Dostosowanie ustawień urządzenia – każdy nowoczesny projektor posiada szereg ustawień w jego menu, które pozwalają na zmianę parametrów i polepszenie jakości obrazu. Zwykle są to tryby wyświetlania obrazu (neutralny, dynamiczny, kinowy, prezentacja itp.)
- Można często dokonać korekcji koloru ściany, dzięki której wyświetlane kolory są bardziej naturalne, tym bardziej jest to zalecane jeśli nie mamy białego tła.
- Korekcja trapezowa – korekcja geometrii obrazu jest przydatna jeśli nie możesz ustawić projektora na wprost ekranu , unikniesz wtedy zniekształcenia obrazu.
- Zaciemnienie pomieszczenia – jest to przydatne zwłaszcza jeśli projektor jest słaby, lub prezentacja odbywa się za dnia, najgorszymi warunkami do projekcji występują gdy świeci słońce.

 Pomoc w wynajęciu projektora - podsumowanie

Wybór projektora do zakupu bądź wynajęcia zależy od zasobów finansowych i potrzeb osoby wynajmującej lub firmy. Projektory do prezentacji w wysokiej rozdzielczości powinny posiadać wysoki kontrast i zapewniać obraz o wysokim nasyceniu kolorami. Tu lepszym rozwiązaniem jest technologia DLP. Projektor do prezentacji, szkoleń, wyświetlania filmu na ekranie wymaga sprzętu o jasności adekwatnej do pomieszczenia, w którym odbędzie się prezentacja. Rozdzielczość obrazu w tym przypadku powinna odpowiadać parametrowi SVGA, a jasność lampy wahać się w granicach 2000-3500 Lumenów. Jeśli wynajęty projektor będzie pracował w pomieszczeniu zamkniętym bez bezpośredniego wpływu promieni słonecznych, to nie powinno być problemu z czytelnością i jakością obrazu.

 

Zapraszamy do korzystania z wypożyczalni projektorów w Krakowie