Przeskocz do treści

Blog

Planujesz wesele i chcesz urozmaicić salę nietypowym, ciekawym interesującym gadżetem w postaci świecącego napisu Love ? Mamy dla Ciebie rewelacyjną propozycję ! Oferujemy napisy Love podświetlane technologią LED, które stanowią idealny dodatek dekoracyjny i atrakcję na wesele, która sprawi, iż na Twoim ślubie zagości odrobinę magii. Pisząc do nas otrzymasz odpowiedź na najbardziej nurtujące klientów pytania:
- gdzie w Krakowie i Małopolsce wynająć napis LOVE ?
- ile kosztuje wynajęcie napisu LOVE na wesele ?
- jak może wyglądać napis LOVE, czy sprawdzi się na zdjęciach ?

Dlaczego świecący napis LOVE ?

Napis LOVE wprowadza odrobinę magii, która będzie mogła być wykorzystana do przepięknych zdjęć z wesela. Niesamowity klimat, niezastąpione wizualne odczucia to tylko niektóre atuty naszych świecących napisów Love, które wynajmujemy na terenie Małopolski a przede wszystkim w Krakowie. Ciepłe światło, możliwość wyboru kolorystyki, elastyczność jeśli chodzi o ceny wynajmu to nasze główne atuty. Każda litera jest idealnie wykończona, wypełniona oświetleniem LED, dzięki czemu urozmaica wnętrze sali i stanowi idealne dopełnienie dekoracji weselnej.
Świecący napis love już od kilku sezonów stał się niezastąpionym elementem polskiego wesela, dlatego warto zastanowić się, czy na imprezie weselnej będzie miejsce i warunki w których można go swobodnie ustawić i wykonać niezapomniane zdjęcia z wesela. Jeśli napisu Love nie ma na Waszej liście potrzeb weselnych, bezzwłocznie skontaktujcie się z nami 🙂
 

Rodzaje naszych świecących napisów LOVE

Aktualnie Posiadamy w swojej firmie dwa rodzaje napisów Love, które wynajmujemy na wesela w Krakowie i całej Małopolsce. Pierwszy z nich to napis love wykonany z białego plexi podświetlany od środka systemem Led RGB ze specjalnym sterownikiem, dzięki czemu możesz uzyskać wymarzony kolor lub ustawić płynną albo dynamiczną zmianę kolorystyki idealnie dopasowując się do wystroju sali. Drugi napis wykonany jest ze sklejki o grubości 5 cm i wypełniony białymi żarówkami LED, dzięki czemu daje efekt światła, które swoim blaskiem zaskoczy Parę Młodą i gości.

Dlaczego warto skorzystać z wypożyczalni napisów LOVE ?

W naszej firmie warto wynająć podświetlany napis LOVE na wesele, ponieważ jesteśmy elastyczni jeśli chodzi o ceny i oferujemy wysokiej jakości napisy Love. Aby zarezerwować i wynająć napis love w Krakowie lub pozostałej części Małopolski należy skontaktować się z nami telefonicznie lub mailowo celem poznania szczegółów oferty wynajmu.

Wiele osób pyta w jaki sposób prowadzę wesela, że są tak udane, czy jest to proste, czy też skomplikowane ? Poza tym klientów ciekawi od ilu lat to robię i padają także inne pytania. Niepewność nurtuje głównie osoby, które nigdy nie były na weselu prowadzonym przez DJ-a. Pytania zadają nie tylko przyszli klienci, ale także didżeje na wesele, którzy stawiają pierwsze kroki w tym fachu i chcą Także w ten sposób zaistnieć na rynku ślubnym. Poniżej kilka wskazówek których przestrzeganie przyczyni się do tego, iż wesele prowadzone przez didżeja weselnego będzie odpowiednio udanym przyjęciem.

Dj na wesele a kontakt z gośćmi

Po pierwsze didżej weselny i wodzirej prowadzący wesele powinien mieć dobry kontakt z gośćmi. Do spełnienia tego kryterium służy oczywiście mikrofon. Jeśli nie wcielasz się w rolę prezentera muzycznego i Wodzireja, goście przychodząc na uroczystość weselną nie będą odczuwać, iż jest na imprezie osoba czuwająca nad kolejnymi etapami uroczystości. Należy poprawnie poprowadzić przywitanie, toasty, konkursy i zabawy, oczepiny, podziękowania dla Rodziców, wjazd weselnego tortu. Nad tym wszystkim musi czuwać DJ prowadzący wesele, który powinien w sobie łączyć także funkcję wodzireja i prezentera.

Nagłośnienie na wesele

Nagłośnienie na wesele powinno być dopasowane do charakteru i wielkości imprezy oraz akustyki sali. Jak wiadomo muzyka ma być zbiorem miło dla ucha brzmiących dźwięków. Według mnie ważniejsza jest czysta barwa niż moc, ale jeśli te dwa parametry idą w parze, to cudownie 🙂 Jeśli sala taneczna oddzielona jest od jadalnej, powinieneś pomyśleć o tym, by odpowiednio doprowadzić sygnał dźwiękowy w okolice stołów. Zadaniem nagłośnienia sali jadalnej jest to, aby był ona niej słychać mikrofon wodzireja, a podczas przerw dobiegała do uszów gości spokojna, wyciszona muzyka. Po co mikrofon na sali jadalnej ? Otóż przy ilości gości powyżej kilkudziesięciu lu więcej głoś wodzireja bez mikrofonu będzie słabo słyszalny. DJ Wodzirej na wesele musi prowadzić imprezę także przy stołach i informować gości co będzie się działo.
Naglosnienie estradowe na wesela i inne imprezy

Oświetlenie na wesela, czyli "magia świateł"

     Często obsługując wesela jako didżej wodzirej weselny otrzymuje słowa uznania od kamerzysty i fotografa a także gości na temat "fajnych świateł". Ludzie doceniają oświetlenie, które przywożę ze sobą tworząc jednocześnie świetny klimat podczas tańców. Sterowane komputerowo oświetlenie na wesele pozwala na dostosowanie prędkości ruchów, kolorów, efektu stroboskopu, intensywności mocy. Dostosowanie się do prędkości i klimatu muzyki pozwala na uświetnienie całej imprezy od wizualnej strony. Wielką zaletą jest materiał foto i video, który dzięki oświetleniu staje się ponadprzeciętna pamiątką.

Muzyka na wesele

Muzyka podczas wesela jest głównym czynnikiem  wpływającym na jakość imprezy i wspomnienia. Utwory muzyczne prezentowane podczas wesela to największe przeboje od lat sześćdziesiątych do współczesnych. Dzięki dostępowi do nowoczesnych kanałów dystrybucji oryginalnej muzyki w plikach MP3 i płytach CD, zarówno do nowości jak też i wielkich starszych przebojów, doświadczony prezenter muzyczny zapewni ci najlepszą muzykę podczas wesela i każdej inne imprezy. Niestety trudno zrobić jedną listę muzyki, która sprawdzi się na każdym weselu, czy każdej innej imprezie. DJ na wesele musi być na tyle doświadczony, aby wyczuć w danej chwili klimat, przy którym będą bawili się goście i umiejętnie go zmieniać.

Prowadzenie wesela przez DJ-a wodzireja

Jako didżej wodzirej na wesele staram się kontrolować i prowadzić wszystkie ważne elementy i momenty uroczystości weselnej, czyli przywitanie, pierwszy taniec, podziękowania dla Rodziców, oczepiny, zabawy, toasty. To wszystko prowadzone przez doświadczonego Wodzireja didżeja weselnego ze smakiem i humorem jest gwarancją tego, że DJ sprawdzi się w roli "reżysera" wesela.

 

Podsumowując udane wesele prowadzone przez DJ-a to kilka czynników składających się na sukces:
• prowadzenie przez mikrofon (funkcja wodzireja, prezentera muzycznego),
• odpowiednie nagłośnienie oraz mikrofon bezprzewodowy,
• opcjonalne nagłośnienie sali jadalnej (jeśli jest oddzielna),
• najlepiej dostosowana muzyka na wesele prezentowana przez DJ-a na wesele z doświadczeniem,
•oświetlenie parkietu.

Legalny DJ czyli fakty i mity o legalnej muzyce na weselu i innych imprezach

Każdy DJ prowadzący imprezy klubowe, zamknięte imprezy firmowe, imprezy urodzinowe, czy też wesela powinien posiadać w swoich zasobach muzykę, która jest legalna i można ją publicznie odtwarzać. Jak to jest z legalnym graniem ? Ile kosztuje legalna muzyka na wesele i imprezę, na jakich zasadach można ją odtwarzać ? Aby spokojnie jak DJ na wesele lub inną imprezę odtwarzać muzykę oprócz legalnej muzyki z prawem do publicznego odtwarzania należy zapłacić tantiemy za jej emisję, czyli opłatę za prawa autorskie. Odprowadza są organizator imprezy, czyli przykładowo w przypadku wesela jest to Para Młoda, lub sala weselna, w której odbywa się impreza. O to aby przekazywać te środki na odpowiednie konta, a potem do artystów, dbają takie organizację jak ZAiKS, ZPAV i STOART. Te instytucje właśnie wydają odpowiednią licencję na publiczne odtwarzanie muzyki podczas imprezy zorganizowanych. Podsumowując legalna impreza to publiczne odtwarzanie legalnych piosenek z prawem do publicznego odtwarzania pod warunkiem opłaty tantiemów do organizacji ZAiKS , ZPAV, STOART. Oryginalna płyta powinna mieć hologram, a plik MP3 informację o legalności.

Skąd DJ na wesele powinien kupować oryginalną muzykę ?

Źródłami legalnej muzyki dla dj-a wodzireja na wesele, czy dj-a na imprezę są:

  • płyty CD (z hologramem i informacją, iż publiczne odtwarzanie bez zezwolenia zabronione)
  • mp3 (czytaj regulamin sklepu, czy zezwala na publiczne odtwarzanie)
  • czarne płyty winylowe.

W Polsce na dzień dzisiejszy istnieją dwie poważne firmy oferujące legalną muzykę z prawem do publicznego odtwarzania, są to DeeJayMixClub oraz DJ Promotion.

 

 

Więcej o opłatach za publiczne odtwarzanie muzyki na imprezach przeczytasz tu.

Rynek usług "dj na wesele" cały czas się rozwija. Na rynku pojawia się sporo podwykonawców, co sprzyja rywalizacji rynkowej i utrzymaniu w równowadze cen, ale jednocześnie powstaje sporo firm świadczących usługi DJ NA WESELE na niskim poziomie. Ile w taki razie kosztuje dobry DJ ? Dowiesz się w tym artykule.

DJ na wesele - złoty biznes czy ciężki kawałek chleba ?

Osobie postronnej ciężko ocenić, czy praca DJ-a weselnego jest łatwa i przyjemna. To samo tyczy się innych branży weselnych jak kamerzysta, fotograf, czy kierowca auta ślubnego. Ludzie stojący z boku widzą zazwyczaj tylko powierzchownie nasz zawód. To samo tyczy się dj-ów klubowych, którzy także zarywają nocki (często kilka razy w tygodniu), więc ma to oczywiście negatywny wpływ na zdrowie.

DJ klubowy

Stawki płacone dj-om w klubach są bardzo zróżnicowane i wahają się najczęściej od 100 do 800zł za nockę. 100zł ?? Tak zdarzają się osoby prowadzące imprezy klubowe za takie pieniądze (najczęściej zaczynające przygodę z dj-ką), ale pracują oni najczęściej w bardzo podrzędnych klubach/dyskotekach, ciężko też, aby zarabiając 100zł za noc mieć odpowiedni DJ sprzęt i zapał do pracy 🙂 Moim zdaniem minimalną stawką, przy której może się opłacać granie imprez w klubach na przyzwoitym sprzęcie używając legalnej muzyki i płacąc podatki to okolice 300-500zł za noc. Przy założeniu, że grasz w klubie w piątki i soboty jesteś w stanie zarobić kwotę około 700-800 zł za weekend, co biorąc pod uwagę ceny sprzętu i muzyki oraz sprawy podatkowe nie jest wygórowaną kwotą. Przy takich zarobkach ciężko myśleć o otworzeniu własnej działalności gospodarczej, chyba że w planach masz obsługę zamkniętych imprez na własnym sprzęcie nagłośnieniowym i oświetleniowym. Jako DJ na imprezę firmową będziesz wielokrotnie zobligowany do wystawiania faktur.

DJ na wesele - ceny

Aby zacząć przygodę w dziedzinie usług DJ na wesele oprócz doświadczenia, które trzeba będzie zdobywać pod okiem starszego kolegi lub samemu ucząc się na własnych błędach, musisz zrobić mały biznes plan. Można śmiało powiedzieć, iż nie licząc kosztów marketingu  reklamy, na sprzęt dla dj-a na wesele musisz wdać początkowo kilkanaście tysięcy złotych. Angażując środki rzędu kilku tysięcy złotych w nagłośnienie, światła, mikrofon możesz niejednokrotnie najeść się wstydu przy Parze Młodej i gościach za wpadki techniczne. Moim zdaniem lepiej kupić używany sprzęt sprawdzonych firm, niż nowe produkty słabej jakości. Zarobek DJ-a na wesele jest głównie uzależniony od jego umiejętności, zaplecza technicznego, inwestycji w reklamą i umiejętności sprzedania swoich usług.

dj na wesele cena

DJ na imprezy prywatne

DJ na imprezy prywatne typu urodziny, jubileusze, rocznice itp. jest w stanie realnie zarobić 700-1500zł za obsługę imprezy prywatnej z własnym nagłośnieniem i światłami. Oczywiście zależy to zasobności klienta i jego wymagań i może przesunąć kwotę w dół lub w górę.

Ile kosztuje dj na wesele i dj klubowy

Czy da się żyć z imprez?

Oczywiście da się żyć z prowadzenia imprez, ale jeśli chcesz traktować to jako życiowy sposób na zarabiane do emerytury, to różnie może to wyglądać. Musisz zdać sobie sprawę, iż prowadząc nocami imprezy, możesz zaniedbywać inne aspekty swojego życia (osobiste i zawodowe). Myślę, że idealnym rozwiązaniem jest oprócz pracy dj-a równoległe zabezpieczenie się także w inną stronę zawodową.

W Krakowie i okolicach wiele osób organizując urodziny, między innymi 18-ki, szuka DJ na imprezę. Jest to o tyle częste zjawisko, iż imprezy "osiemnastkowe" są często bardzo duże i przypominają już niekiedy małe wesela. Niektórzy nawet organizują podwójne imprezy, czyli na jedną zapraszają młodzież, a na drugą straszą część znajomych i rodziny.

Dlaczego DJ na 18-kę ?

Klienci w Krakowie i okolicach bardzo cenię sobie dobrą muzykę, dobre nagłośnienie, świetną zabawę na imprezach osiemnastkowych. Zatrudniając didżeja na imprezę musimy pamiętać o tym, iż powinieneś postawić pewne wymagania co do jakości oferowanej przez niego usługi. Jeśli DJ na imprezy będzie ograniczał się wyłącznie do puszczania muzyki nie angażując się w prowadzenie imprezy, to warto przemyśleć, czy nie lepiej skorzystać z wypożyczalni świateł i nagłośnienia na imprezy, a muzykę prezentować we własnym zakresie.

Jakie imprezy oprócz 18-ek ?

Oprócz imprez osiemnastkowych nasi DJ-e obsługują 40-ki a także wszystkie inne imprezy i eventy firmowe, podczas których potrzebujesz nagłośnienia, oświetlenia i dobrej muzyki.

Ile czasu tak naprawdę pracuje DJ w dniu wesela ?

Zdarzają się sytuacje, iż w momencie przedstawiania oferty DJ-a na wesele Młodej Parze klienci zastanawiają się, czy usługa ta nie jest za droga w stosunku do czasu, który DJ poświęca na swoją pracę. Przeanalizujmy zatem ile tak naprawdę w przykładowy sobotni dzień i noc pracuje didżej na wesele obsługując uroczystość ślubną.

 Dowóz i montaż DJ sprzętu

Pierwszy etap pracy didżeja to za pakowanie sprzętu na wesele do środka transportu - zajmuje to średnio około pół godziny. Zakładając iż wesele odbywa się w okolicach Krakowa na przykład w odległości 30 km od tego miasta, trzeba wyjechać odpowiednio wcześniej, czyli czas przejazdu wyniesie średnio około 30 minut . Na czas pracy DJ na wesele wpływa także to o której chcę on być gotowy do pracy, jeśli bowiem zakładacie, że DJ weselny będzie kończyć rozkładać swój sprzęt tuż przed przyjazdem Młodej Pary i gości, to rozwiązanie takie jest bardzo nieprofesjonalne. Msza święta bowiem może skończyć się kwadrans wcześniej, a za miejsce życzeń wybrana może być sala weselna. Wobec tego może zajść na sytuacja, iż DJ kończy rozkładanie sprzętu przy wchodzących do lokalu gościach, co jest niedopuszczalne ! Dobrą i sprawdzoną zasadą, która nigdy mnie nie zawiodła to być gotowym z montażem sprzętu w momencie początku Mszy świętej. Jest to rozwiązanie które nigdy nie było dla mnie powodem stresu zarówno podczas bliskich wesel, gdy prowadziłem wesela jako DJ w okolicach Krakowa jak tez podczas dalszych wyjazdów. Montaż sprzętu trwa z jego wniesieniem na sale 1,5 do 2h w zależności od warunków logistycznych, wybranego pakietu i wielkości imprezy. Następnie mamy czas na przebranie się, odświeżenie, wypicie kawy i...czekamy na gości (zakładam ten czas na 60minut).
Podsumowując przy założeniu, iż wesele odbywa się około 30km od Krakowa, DJ z Krakowa na wesele przed imprezą potrzebuje średnio 3-4 godzin, aby być w pełnej gotowości.

Prowadzenie wesela przez DJ-a na sali

Kolejny etap pracy to czas samego prowadzenia wesela, tu jest różnie, ale średnio 11h wytrzymują goście podczas imprezy weselnej bawiąc się przy dj-u. Trzeba pamiętać, iż DJ ma możliwość zaprezentowania większej ilości muzyki, niż zespół, a zatem "wyciągnie" z gości zapewne więcej energii 🙂

Demontaż sprzętu po weselu i powrót

Po imprezie dj na wesele musi zdemontować sprzęt, co zajmuje około godziny , powrót do domu 30 minut, przeniesienie sprzętu z auta do magazynu kolejne 2 kwadransy. Sumując tą część okres pracy wyniesie tutaj 2h.

Podsumowanie czasy pracy DJ'a na wesele

Sumując czas pracy DJ'a na wesele prowadzącego imprezę ślubną pracuje on przeciętnie 16-17 godzin podczas obsługi standardowego wesela, czyli dobre dwie dniówki 🙂 Licząc, że są DJ-owie, którym udaje się czasami obsłużyć dwa wesela w jeden weekend, można śmiało stwierdzić, iż jest to nakład pracy wystarczający na cały tydzień. Także wynagrodzenie przeciętne w wysokości 2000zł za wesele nie jest zbyt wygórowaną stawką uwzględniając nakład profesjonalnego sprzętu, który jest niezbędny aby poprowadzić wesele na odpowiednim poziomie.

Muzyka na wesele

Muzyka na weselu może wywoływać emocje pozytywne jak i negatywne, jeśli jest źle dobrana i zaprezentowana. Zły dobór utworów po sobie może skutecznie zaburzać dobry klimat na parkiecie oraz drażnić gości. Wie to każdy doświadczony DJ klubowy, jak też każdy DJ na wesele, który ma za sobą kilkadziesiąt i więcej poprowadzonych wesel. Dobra muzyka to podstawa udanego wesela, zła muzyka jest powodem niezadowolenia gości i Pary Młodej. Może dziać się tak zarówno w przypadku DJ-a prowadzącego wesele, jak i orkiestry.

Co "gram" na weselach ?

Mój przepis na sukces to sprawdzone wielkie przeboje taneczne z ostatnich 50-60 lat. A skąd wiedzieć, iż utwór jest sprawdzony ? To wie tylko doświadczony DJ na wesela i imprezy, który na bieżąco obsługuje taneczne wydarzenia i wie, jakie utwory się sprawdzają. Oczywiście ważne jest śledzenie list przebojów i gromadzenie dobrej muzyki na bieżąco, ale jednak podczas wesel muzycznym trzonem są wielkie przeboje sprzed lat ! Jak powszechnie wiadomo gusta muzyczne są bardzo zróżnicowane, a do DJ-a należy to, aby melodie na imprezie zadowalały jak największy procent gości, zatem musi być to muzyka powszechnie znana i popularna, łatwo wpadające do ucha i sprawdzona na wcześniejszych prowadzonych imprezach. Selekcja muzyki na wesele trwa u mnie właściwie całe życie 🙂 Kiedyś prowadząc imprezy klubowe jako DJ na imprezę, godzinami wertowałem listy przebojów w poszukiwaniu nowym hitów dyskotekowych. Dzisiaj, kiedy to obsługuje wesela, imprezy firmowe, studniówki oraz inne imprezy zamknięte, nowości muzyczne także stanowią ważną cześć muzycznego repertuaru, ale są na pewno mniejszością. Zatem muzykę na wesele czy inną imprezę selekcjonuje i przesłuchuje w domu, w aucie i innych miejscach, ciągle zastanawiając się, czy utwory, które słucham nadają się do tańca 🙂 Wynajmując mnie w roli dj-a na wesele musisz wiedzieć, iż na weselu czeka na Was cała plejada gwiazd polskiej i światowej muzyki. Ponadczasowe prawdziwe przeboje disco z lat 70, 80 i 90-ych zawsze się sprawdzą, są po prostu hity na każdą imprezę o których mówi się "must have" lub "to musi być" ! Dzięki bogatej płytotece i ogromnemu zbiorowi plików MP3 wysokiej jakości, ze mną w roli DJ-a prowadzącego wesela spędzicie niezapomnianą podróż muzyczną.

Zapraszam do współpracy, oferuję najlepszą muzykę na wesela, atrakcje, zabawy, magiczne oświetlenie i prowadzenie jedyne w swoim rodzaju ! DJ Robert Koss - Wasz DJ na wesele !