Przeskocz do treści

Recepta na udane przyjęcie weselne z didżejem na wesele

Wiele osób pyta w jaki sposób prowadzę wesela, że są tak udane, czy jest to proste, czy też skomplikowane ? Poza tym klientów ciekawi od ilu lat to robię i padają także inne pytania. Niepewność nurtuje głównie osoby, które nigdy nie były na weselu prowadzonym przez DJ-a. Pytania zadają nie tylko przyszli klienci, ale także didżeje na wesele, którzy stawiają pierwsze kroki w tym fachu i chcą Także w ten sposób zaistnieć na rynku ślubnym. Poniżej kilka wskazówek których przestrzeganie przyczyni się do tego, iż wesele prowadzone przez didżeja weselnego będzie odpowiednio udanym przyjęciem.

Dj na wesele a kontakt z gośćmi

Po pierwsze didżej weselny i wodzirej prowadzący wesele powinien mieć dobry kontakt z gośćmi. Do spełnienia tego kryterium służy oczywiście mikrofon. Jeśli nie wcielasz się w rolę prezentera muzycznego i Wodzireja, goście przychodząc na uroczystość weselną nie będą odczuwać, iż jest na imprezie osoba czuwająca nad kolejnymi etapami uroczystości. Należy poprawnie poprowadzić przywitanie, toasty, konkursy i zabawy, oczepiny, podziękowania dla Rodziców, wjazd weselnego tortu. Nad tym wszystkim musi czuwać DJ prowadzący wesele, który powinien w sobie łączyć także funkcję wodzireja i prezentera.

Nagłośnienie na wesele

Nagłośnienie na wesele powinno być dopasowane do charakteru i wielkości imprezy oraz akustyki sali. Jak wiadomo muzyka ma być zbiorem miło dla ucha brzmiących dźwięków. Według mnie ważniejsza jest czysta barwa niż moc, ale jeśli te dwa parametry idą w parze, to cudownie 🙂 Jeśli sala taneczna oddzielona jest od jadalnej, powinieneś pomyśleć o tym, by odpowiednio doprowadzić sygnał dźwiękowy w okolice stołów. Zadaniem nagłośnienia sali jadalnej jest to, aby był ona niej słychać mikrofon wodzireja, a podczas przerw dobiegała do uszów gości spokojna, wyciszona muzyka. Po co mikrofon na sali jadalnej ? Otóż przy ilości gości powyżej kilkudziesięciu lu więcej głoś wodzireja bez mikrofonu będzie słabo słyszalny. DJ Wodzirej na wesele musi prowadzić imprezę także przy stołach i informować gości co będzie się działo.
Naglosnienie estradowe na wesela i inne imprezy

Oświetlenie na wesela, czyli "magia świateł"

     Często obsługując wesela jako didżej wodzirej weselny otrzymuje słowa uznania od kamerzysty i fotografa a także gości na temat "fajnych świateł". Ludzie doceniają oświetlenie, które przywożę ze sobą tworząc jednocześnie świetny klimat podczas tańców. Sterowane komputerowo oświetlenie na wesele pozwala na dostosowanie prędkości ruchów, kolorów, efektu stroboskopu, intensywności mocy. Dostosowanie się do prędkości i klimatu muzyki pozwala na uświetnienie całej imprezy od wizualnej strony. Wielką zaletą jest materiał foto i video, który dzięki oświetleniu staje się ponadprzeciętna pamiątką.

Muzyka na wesele

Muzyka podczas wesela jest głównym czynnikiem  wpływającym na jakość imprezy i wspomnienia. Utwory muzyczne prezentowane podczas wesela to największe przeboje od lat sześćdziesiątych do współczesnych. Dzięki dostępowi do nowoczesnych kanałów dystrybucji oryginalnej muzyki w plikach MP3 i płytach CD, zarówno do nowości jak też i wielkich starszych przebojów, doświadczony prezenter muzyczny zapewni ci najlepszą muzykę podczas wesela i każdej inne imprezy. Niestety trudno zrobić jedną listę muzyki, która sprawdzi się na każdym weselu, czy każdej innej imprezie. DJ na wesele musi być na tyle doświadczony, aby wyczuć w danej chwili klimat, przy którym będą bawili się goście i umiejętnie go zmieniać.

Prowadzenie wesela przez DJ-a wodzireja

Jako didżej wodzirej na wesele staram się kontrolować i prowadzić wszystkie ważne elementy i momenty uroczystości weselnej, czyli przywitanie, pierwszy taniec, podziękowania dla Rodziców, oczepiny, zabawy, toasty. To wszystko prowadzone przez doświadczonego Wodzireja didżeja weselnego ze smakiem i humorem jest gwarancją tego, że DJ sprawdzi się w roli "reżysera" wesela.

 

Podsumowując udane wesele prowadzone przez DJ-a to kilka czynników składających się na sukces:
• prowadzenie przez mikrofon (funkcja wodzireja, prezentera muzycznego),
• odpowiednie nagłośnienie oraz mikrofon bezprzewodowy,
• opcjonalne nagłośnienie sali jadalnej (jeśli jest oddzielna),
• najlepiej dostosowana muzyka na wesele prezentowana przez DJ-a na wesele z doświadczeniem,
•oświetlenie parkietu.

Dodaj komentarz